Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!


Sākums: 16.07.2022 7:30
Beigas: 16.07.2022 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

Vēsturiskajā Kalkūnes muižas teritorijā pavisam nesen ir tapiusi neliela ceptuvīte, kur saimniece Svetlana cep un cienā ar neparastu gardumu, kura izcelsme meklējama Transilvānijā - skursteņkūkām. Pati saimniece augusi šeit, muižas teritorijā un atmiņām sekojusi interese par novadpētniecību - reiz Kalkūne bijusi nozīmīgs rūpniecības centrs - te ražoti ķieģeļi Dinaburgas cietokšņa celtniecībai, ražots raugs, kas lietots teju visā Krievijas impērijā, bet spirta rūpnīcas liķierim pievienotas pat zelta pārslas... Ieklausīsimies saimnieces stāstos par Kalkūni laiku lokos un našķosimies ar skursteņkūkām arī mēs! 

(Stāstījums un cienasts - 5 EUR)

 

 

 

Latgales ceļojumu turpināsim ar viesošanos zemnieku saimniecībā “Kurmīši”, kur jau kopš 1994. gada tiek kopti un ievākti ārstniecības augi, ar katru gadu augu dažādību palielinot. Sezonas laikā izaugušais tiek ievākts, izžāvēts un pārstrādāts – top mono un jauktās tējas beramas un maisiņos, sēklu eļļas un hidrolāti, kaltēti augļi un saknes, un citus produktus. No saimniecībā augošajiem ārstniecības augiem pašu bites ievāc medu un ražo vasku, kas turpat saimniecībā tiek pārstrādāts par vaska svecēm, ziedēm un dabiskā vaska rotājumiem. Jūlijs ir lavandu ziedēšanas laiks!

Iepazīsim “Kurmīšus” saimnieku vadībā, nodegustēsim saimniecībā ražoto produkciju!

Bez tam, no zemē "augušiem" akmeņiem Kurmīšos top pasaulē lielāko akmens kurmju parks - kādi tie ir? Jābrauc lūkot klātienē! 

(Ekskursija saimniecībā un produkcijas degustācija –3 EUR)

 

Pusdienu pauze Krāslavā.  

(Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)

 

 

 

Neliela ekskursija Krāslavā - pils apskate no ārpuses, tās parks ar "slepeno eju", Krāslavas Sv. Ludviga katoļu baznīca, kas tapusi pēc itāļu arhitekta Antonio Parako projekta. Zem baznīcas plašas Plāteru dzimtas kapenes. 

 

 

Dienu noslēgsim nesteidzīgā braucienā ar plostu Latvijas dziļākajā - Drīdža ezerā. Ezers lepojas ne vien ar iespaidīgu dziļumu, kas pārsniedz 60 metrus, bet arī ar deviņām salām, vidējo dziļumu virs 12 metriem un dažādām, ļoti tīriem ezeriem raksturīgām augu, zivju un putnu sugām. Tiek uzskatīts, ka Drīdzis ir viens no Latvijas vistīrākajiem ezeriem! Sēdīsimies uz plosta, baudīsim ezera ainavas! Plosts aprīkots ar jumtu, tādēļ brauciens iespējams dažādos laika apstākļos.

(~1 stundas brauciens ezerā ~ 6 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā (caur Aknīsti, Neretu) ap 22:00

 

Ekskursijas cena: 38 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas
Pievienotie attēli