Ekskursijas

Ziemīgas noskaņas Jēkabpils pusē! Pašu gatavoti gardumi Sēļu sētā, atjaunotā Krustpils, raibi podi Zaļbirzēs,ērģeļu skaņas Stirnienē un Varakļānu pils sveču gaismā


Sākums: 28.01.2023 7:45
Beigas: 28.01.2023 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

7:45 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

Rīta pauze ceļā.

 

Sāksim dienu ar viesošanos vidēji turīga Sēlijas 19. gadsimta vidus iedzīvotāja mājās - Jēkabpils muzeja brīvdabas filiālē Sēļu sēta. Te no sendienām saglabātas sešas ēkas  - dzīvojamā māja, graudu klēts, mazā klēts, kalve, vējdzirnavas un pirts. Šodien gan ne ceļosim pagātnē, bet paši iemēģināsim roku saldumu gatavošanā! Kopā ar meistari katram būs iespēja pagatavot savu šokolādi ar bišu produktiem un žāvētiem augļiem/ogām, mini zefīriem. Laikā, kamēr šokolāde atdzisīs, liesim bišu vaska laimītes, lai ielūkotos nākotnē! Būs iespēja iegādāties dažādus bišu produktus.

(Svētku saldumu darbnīca - 5 EUR)

 

.
Krustpils pils - Daugavas labajā krastā redzamā Krustpils pils ir viena no senākajām Latvijas pilīm. Tās pamatus 1237. gadā licis Rīgas arhibīskaps Nikolajs de Magdeburgs kā nocietinājumu ceļā no Rīgas uz Daugavpili. Toreiz tā bijusi vieta, kur gūt naktsmājas, sagādāt pārtiku un nomainīt zirgus tālajam ceļam. Laikam ejot, pils vairākas reizes nopostīta, tāpēc senākās vēstures liecības saglabājušās pagrabstāvā, kur telpas sedz krusta velves. Tur laiks, šķiet, apstājies pirms vairākiem gadsimtiem. Kā jau pienākas vēsturiskās vietās, kurās uzturējušās ir vairākas ģimenes un dzimtas, arī Krustpils pilij ir savs rēgs – Brūnā dāma. 2021. gada vasarā atvērtas arī pils 2. stāva atjaunotās telpas. Iepazīsim pili vietējā gida vadībā! 

(Ekskursija vietējā gida vadībā - 7 EUR pieaugušajiem, 5EUR skolēniem un pensionāriem)

 

Pusdienas Jēkabpilī. (Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)

 

Podnieku darbnīca “Zaļbirzes”. Dzimtajā sētā "Zaļbirzes" savu keramikas darbnīcu un cepli ierīkojusi keramiķe, Jēkabpils mākslas skolas Atašienes filiāles pasniedzēja Ineta Dzirkale, kura savu keramiķes praksi apguvusi Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā. Keramiķei šis ir gan darbs, gan sirdslieta.

(Apmeklējums – 3 EUR)

 

Fon Borhu dzimtas stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī - viena no pirmajām klasicisma stila celtnēm Latvijā, ko Varakļānu muižas īpašniekam, Romas Svētās impērijas grāfam Mihaelam Janam fon der Borham projektējis un cēlis itāļu arhitekts Vinčenco Mazotti laikā no 1783. līdz 1789.gadam. 18. gs. beigās pēc tā paša arhitekta projekta tapa romantiskā stilā veidotais ainavu parks (viens no pirmajiem Latvijā).  Īpaši mūsu grupai sagatavota romantiska ekskursija pa pili sveču gaismā!

(Ekskursija pilī sveču gaismā gida vadībā EUR 2, skolēniem, pensionāriem EUR 1.50)

 

Stirnienes Sv. Laurīcija katoļu baznīca. Apciemosim skanīgo Stirnirnes baznīcu. Baznīcu Stirnienē uzbūvēja un svinīgi konsekrēja sv. Laura godam 20.gs.sāk. Baznīcā ir trīs altāri, divas sakristejas un kora telpa dziedātājiem. II Pasaules kara laikā dievnams stipri cieta, tika sašauts viens tornis un jumts, sabombardētas ērģeles... Ar draudzes prāvestu aktīvu darbu un lielu ticīgo atbalstu, pēckara periodā dievnamu atjaunots. Dienu noslēgsim ar ieklausīšanos dievnama ērģeļu skaņās!

(Ziedojums)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: EUR 38

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c. izmaksas

 

 

Pieteikšanās braucienam - info@jaunirakursi.lv vai 29257464


Pievienotie attēli