Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Ziedošie Lilllas Lavender lavandu lauki Umurgā un Latvijas vīndaru svētki Straupes zirgu pastā. Svētupes muižas atdzimšanas stāsts. Vēss saldējums Salacgrīvā un vakars pie Veczemju klintīm


Sākums: 17.07.2022 10:00
Beigas: 17.07.2022 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 10:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

 

 

Latvijas vīndaru svētki un tirdziņš! Mellenes, avenes, zemenes, rabarberi, ceriņi un pat ozollapas! Smaržas un garšu nianses! To visu mūsu Latvijas vīndari prot ieburt vienā mazā vīna glāzē! Bet cik daudz mēs zinām par Latvijas vīna darītājiem un vai patiesi protam novērtēt mūsu meistaru darba augļus?

Šajā dienā vēsturiskajā Straupes Zirgu pastā kopā pulcēsies Latvijas vīndari. Svētku laikā notiks degustācijas, tirdzniecība un citas izdarības. 

Brīvs laiks ~1.5 stundas tirgus atmosfēras baudīšanai!


 

 

 

Ienirsim lavandu reibinošajā smaržā un krāsā lavandu laukos Umurgas pusē – saimniecībā „Lillas Lavender”. 

Viss aizsācies ar to, ka saimniecei Ingai sirdī iekritusi kādā žurnālā redzēta ziedu smaržu bumbu no lavandām, tad sekojusi izpēte internetā un atrasts, ka Amerikā ir daudzas atvērtā tipa lavandu saimniecības, kur cilvēkiem braukt, skatīties un baudīt ziedošus lavandu laukus. Tika nolemts radīt šādu vietu arī Latvijā.  Šobrīd saimniecībā, kurai ir jau divi lavandu lauki – Kurzemē un Vidzemē, audzē septiņas dažādas lavandu šķirnes, kas atšķiras gan pēc izskata un krāstoņa – no zila līdz maigi rožainam – gan arī pēc aromāta.

Saimniecībā no novāktās ražas gatavo lavandu pušķus, smaržu spilventiņus acīm, apaviem, pirtij. Tiek gatavots arī lavandu ziedūdens un ēteriskā eļļa, kas ir ne tikvien nomierinoša un relaksējoša, bet arī antibakteriāla. Ciemiņi šo bagātību var iegādāties tepat, uz vietas saimniecībā. 

(Saimniecības apmeklējums 4 EUR) 

 

Pusdienas Limbažos

 

Staltie akmens mūri lielceļa malā uz Salacgrīvu vēl pilrms dažeim gadiem sadrupuši ieauga ceļmalas zālē un tikai retais zināja, ka tā ir daļa no agrākas Svētciema muižas godības.

Pati muižas kungu māja gājusi bojā ugunsgrēkā, bet saimniecības ēka izrādījās izturīgāka. Agrākais Svētciema zirgu stallis tagad lepni nes Svētupes muižas kompleksa vārdu. Saimnieku mērķis ir radīt mūsdienīgu un labiekārtotu vietu atpūtai m kur vēsture satiekas ar mūsdienām.

Uzklausīsim muižas vēstures un atdzimšanas stāstus!

(Ekskursija bez maksas) 

 

 

 

"Ledus oga"  tapšanas stāsts Salacgrīvā. 2016.gada novembrī kādas sarunas laikā Kristīnes Ozolas mamma Līga pastāstīja meitai par iespēju jauniešiem saņemt finansējumu uzņēmējdarbības uzsākšanai. Par savu ideju ražot mājās saldējumu Kristīne stāsta “Izdomāju, ka jātaisa mājas saldējums, jo Salacgrīvas novadā, kas ir pietiekami liels, tāda saldējuma nebija." Salacgrīvas novads jaunietes ideju atbalstīja, līdz ar to 2016.gada 28.decembrī tika nodibināts IK “Ledus Oga”. Šobrīd “Ledus Ogas” produkcijas klāstā ietilpst 12 saldējuma veidi – šokolādes, vaniļas, lazdu riekstu, meža zemeņu, melleņu, tiramisu, mohito, laima – jogurta, piparmētru, marakujas, olu liķiera un yuzu (citrusauga) un 4 sorberta veidi – apelsīnu, ananāsu, ķiršu un citronu. Visi sorberti ir gatavoti no sulām.

(Saldējuma degustācija 2 EUR)

 

Dienu noslēgsim Vidzemes akmeņainajā jūrmalā pie Veczemju klintīm, kur jūras krastā apskatāmi smilšakmens atsegumi. Šeit skatam atsedzas pirms 350-380 milijoniem gadu, devonas periodā, veidojušies smilšakmens ieži. Tālu jūrā iestiepjas arī piekrastes sēkļi ar laukakmeņu vaļņiem un krāvumiem. Tieši skaisto dabas ainavu dēļ šeit ir uzņemtas tādas latviešu tautai mīļas fimas kā "Ilgais ceļš kāpās" un "Zītaru dzimta".

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:00.

 

Ekskursijas cena: 37 EUR

Cenā iekļāuts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas


Pievienotie attēli