Ekskursijas programmā:
Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas plkst. 8:00
Rīta kafijas pauze pa ceļam
Liepājas ezera krastā, reiz degradētā teritorijā, izveidota Zirgu salas taka, kurā ērtākai putnu vērošanai, kas Liepājas ezerā sastopami plašos pulkos, izveidots arī skatu tornis. Pavasaros un rudeņos ezers kalpo kā atpūtas un barošanās vieta caurceļojošiem putniem. 2020. gadā takas sākumā atklāta Dabas māja - izglītības centrs, kas caur dažādām interaktīvām metodēm interesentiem piedāvā iepazīties ar visdažādākajām norisēm dabā. Lai radītu plašāku iespaidu un veiksmīgāk iekļautos apkārtējā vidē, ēkas trīs sienas ir veidotas no stilka, kurā atspoguļojas Liepājas ezera ūdeņi. Dosimies pastaigā uz skatu torni! Pastaigas garums ~2km.
Bernāti - Latvijas sauszemes tālākais rietumu punkts. Kāju izlocīšana nelielā pastaigā!
Bernāti ir Latvijas sauszemes tālākais rietumu punkts. Pie autostāvlaukuma novietota tēlnieka Viļņa Titāna veidotā akmens zīme “Zaļais stars”. Bernātu rags ir pakļauts vēja un viļņu iedarbībai, tādēļ šeit vērojama jūras krasta noskalošanās. Pie ceļa, kas no Bernātu ciema centra ved uz jūru, kāpas galā novietots piemiņas akmens ar pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 1924. g. teiktiem vārdiem: "Te jābūt kūrortam."
2020. gada nogalē Bernātu dabas parku papildinājušas septiņas tematiskās dabas takas, kuras katra nodēvēta kādas dievības vārdā - Saules taka (dzeltenā), Laimas taka (sarkanā), Dieva taka (baltā), Pērkona taka (violetā), Jumīša taka (oranžā), Māras taka (zaļā) un Mēness taka (zilā). Takas papildinātas ar informatīvajiem stendiem, soliņiem, šūpolēm, skulptūrām un citiem vides objektiem. Tos visus veidojuši divi tēlnieki, tēvs ar dēlu: Ģirts Burvis un Gaits Burvis.
Pastaiga pa kādu no takām pēc saviem ieskatiem, iespējām.
Rododendru ziedēšanas laiks Rucavas arboretumā – dendroloģiskajā parkā. Salaspils botāniskā dārza speciālistu vadībā 1998. gadā sākās dendrloloģisko stādījumu veidošana Rucavas Muižas kalnā.
Gan šeit, gan citās vietās Rucavā izveidoti stādījumi, kuros ik gadu kolekcija tiek papildināta ar jauniem eksotisku augu eksemplāriem no visas pasaules. Maijs ir tas laiks, kad pilnos ziedos uzplaukst rododendru ziedu kupenas, tāpat skatāma arī plaša Japānas un tālo austrumu kļavu, kā arī skuju koku kolekcija.
Ināras Bondares vadībā izstaigāsim un iepazīsim Rucavas arborētuma dārgumus:
(Ekskursija vietējā gida vadībā – 2 EUR)
Ciemosimies Rucavas "Alejās", kur cep īstu lauku maizi!
Te saimnieko Gunita ar ģimeni, kas īstā maizes krāsnī cep maizi - ar sēklinām, speķi un augļiem. Baltmaizes mīklai Gunita izmanto labi pārbaudītu vecolaiku recepti – tikai no miltiem, ūdens, sāls un rauga, nepievienojot ne eļļu, ne pienu, kur nu vēl kādus mīklas uzlabotājus vai irdinātājus. Saldskābā un rudzu maize top pēc vecmāmiņas receptes.
Nobaudīsim gardo maizīti!
Pirms mājupceļa nobaudīsim arī gardas vēlās pusdienas rucavnieku gaumē - ceptu siļķi, balto sviestu un vārītus kartupeļus, desertu, mājas kvasu.
(Maizes degustācija un rucavnieku pusdienas - 15 EUR)
Atgriešanās Rīgā ap 22:00.
Ekskursijas cena: 38 EUR
Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas
Uzmanību! Rucavnieku maltīte plānota ap plkst.16:00, tāpēc lūgums paņemt līdzi vieglu maltīti, ko nobaudīt dienas laikā.
Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv