Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!


Sākums: 12.02.2022 7:30
Beigas: 12.02.2022 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta brokastu pauze pa ceļam

 

 

 

https://visitaluksne.lv/

Alūksnes viduslaiku pils ar astoņiem sargtorņiem uz Alūksnes ezera lielākās salas uzcelta 1342.gadā. 2020.gadā tika veikta Dienvidu torņa restaurācija un kopš 2021.gada decembra tornī skatāma un baudāma muzikālā teiksma “MARIENBURGAS astotais brālis”.

“MARIENBURGAS astotais brālis” ir izcilu nozaru speciālistu kopdarbs. Dramaturgs Lauris Gundars, komponisti un mūzikas producenti Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns, Artūrs Maskats, dziesmas vārdu autors Ojārs Vācietis un dizaina birojs H2E radīja, un Latvijas radio koris iedziedāja teiksmu par to, ka astotais pils tornis atceras visu – itin visu kopš Marienburgas pils dzimšanas, no Marijas pasaules rašanās brīža līdz šodienai, līdz mums!

(Ieejas biļete 5 EUR/pensionāram, skolēnam, studentam 3 EUR)

Ģērbjamies silti, jo tprņa telpas netiek apkurinātas!


 

 

 

Vēl viens izcils Alūksnes jaunums - Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni – Klavieru un Ērģeļu istabas! 

Alūksnes Jaunās pils arhitektūra un iekštelpu interjers liecina, ka barons Aleksandrs fon Fītinghofs bijis progresīvs un realizējis orģinālas un pārdrošas idejas gan pils iekštelpās, gan muižas parkā. 2021.gadā restaurētie mūzikas saloni  - Klavieru un Ērģeļu istabas pārsteidz ar iluzoriem sienu gleznojumiem, piesātinātām krāsu gammām un ampīra stilā rotātām vēsturiskajām durvīm.

Mākslas bagātību lieliski papildina multimediāla ekspozīcija “Helēnas dziedājums”, kas baudāma Klavieru istabā. Tās saturu veido Andras Ugāres (Manfeldes) dzejproza, kas rakstīta balstoties uz vēsturiskajiem faktiem par pili, parku, Fītinghofu dzimtu un Alūksnes muižas pēdējo baronesi Helēnu. Orģinālmūzikas autors – Artis Gāga. Skaņdarbu ieskaņojuši – Sniedze Kaņepe (balss), Artis Gāga (saksafons), Pēteris Ozoliņš (čells) un Māris Žagars (klavieres). Tās ilgums 12 min. Multimediālo projekciju veidoja SIA “Reverie Trading Group”.

(Ekskursija vietējā gida vadībā restaurētajos mūzikas salonos un ekspozīcija "Helēnas dziedājums" - 3.50 EUR)

 

Pusdienas Alūksnē

 

 

 

www.visitgulbene.lv

Litenes muižas baltais nams  celts no 1817. – 1818. gadam. Ēka ir klasicisma stila celtne, līdzinās  Jaunlaicenes muižas kungu namam, taisnstūra formas, ar izvirzījumu jeb rizalītu ēkas centrā, ko noslēdz trīsstūrveida frontons. 

No  stāvā Pededzes krasta paveras skats uz Pededzes upes gleznaino līci. Muižai pieguļ angļu stila ainavu parks un liepu aleju mīļi sauktu par “Liepceliņu”. Pededzes upes krastā var pakavēties rotondā jeb Tējas namiņā – nelielā apaļā dekoratīvā celtnē ar apaļu jumtu, kuru balsta aplī izvietotas kolonnas.

Vietējā gida vadībā dosimies pārsteigumiem pilnā pastaigā - skatīsim muižas kompleksa teritorijā saglabājušās vēsturiskās saimniecības ēkas, apskatīsim pili un gleznojumus uz muižas zāles sienām, kas atdzīvojas trijās dimensijās un vēl...

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 0.50)

 

 

 

Paviesosimies atjaunotajā Stāmerienas pilī! Baronu Vulfu celtā Stāmerienas pils tapusi 19. gadsimta pirmajā pusē, tomēr pēc 1905. gada nemieriem stipri pārbūvēta, iegūstot jaunus vaibstus. 20. gadsimta trīsdesmitajos gados šo pili par savu dzīves vietu neilgi bija izvēlējies arī rakstnieks di Lampeduza, romāna "Gepards" autors. Pēc divus gadus ilgušiem atjaunošanas darbiem, 2019. gada nogalē pils atkal vērusi durvis apmeklētājiem! Restaurēta ir pils fasāde, jumts un logi, izveidota multimediāla izstāde (multimediāls šovs)  par Volfu dzimtu, kas tiek vizualizēta uz atjaunotās pils fasādes un lielformāta fotoizstāde par pils vēsturi.

(Pils apmeklējums vietējā gida vadībā – 3 EUR pieaugušajiem, 2 EUR skolēniem, pensionāriem)

 

 

 

www.visitgulbene.lv

Mājupceļā neliela pietura pie Vecgulbenes muižas kompleksa, kurā ietilpst ne tikai Baltā pils – visiespaidīgākā un skaistākā neorenesanses ietekmē celtā ēka Baltijā, bet arī Manēža, kas agrāk bija lielākā slēgtā manēža Baltijā. 

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: EUR 33

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

 

Ekskursijā var piedalīties tikai personas ar derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu!

 


 Ekskursijai lūdzam pieteikties pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv

Pievienotie attēli