Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!


Sākums: 16.07.2022 8:00
Beigas: 16.07.2022 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta brokastu pauze pa ceļam

 

Mēru muiža un dižozols celta neorenesanses stilā ar tornīšiem, kas tai piedod senlaicīgu izskatu. 1926.gadā pārbūvēta skolas vajadzībām. Kopš 2011.gada te atrodas Smiltenes novada muzeja ekspozīcija. Ap muižu parks, kurā aug Mēru dižozols - kuplākais Latvijā. Ozolam nav centrālās galotnes, bet ir milzīgi žuburi, kuri katrs par sevi ir varenu koku resnumā.

(Ekskursija muižā vietējā gida vadībā EUR 1.50)


 

 

Iepazīsim Gaujienas muižas kompleksu. 1818.gadā muižu nopērk barons Ādolfs fon Vulfs. Gaujiena paliek Vulfu dzimtas īpašumā 100 gadus, kuru laikā tiek uzceltas vairāk kā 15 ēkas un iekārtots parks 12 ha platībā. Muižas ansamblis kopumā veidojies 19.gs. un 20.gs. pašā sākumā. Apbūves ansamblis sastāvēja no 30 arhitektoniskām būvēm, no kurām 17 ir saglabājušās labā stāvoklī un tiek praktiski izmantotas.

(Ziedojums)

 

 

 

Gaujiena tuvu un tālu pazīstama ne vien ar muižu, bet arī ar to, ka 1922. gadā muižas aldara mājiņu iegūst komponists, Latvijas Konservatorijas (tagad Mūzikas akadēmijas) dibinātājs Jāzeps Vītols. Jauno īpašumu Meistars nosauc par godu savai kundzei Annijai - Anniņas. Šeit viņš pavada katru brīvlaiku vairāk kā 20 gadu garumā. 1963. gadā, godinot komponista piemiņu, izveidots Jāzepa Vītola muzejs "Anniņas", kas joprojām vilina ne vien ar savu vēsturi, bet arī pasakaino ainavu, kas to ieskauj. Iepazīsim muzeja stāstu savādāk, piedaloties nelielā teatralizētā uzvedumā Tikšanās ar Jāzepu Vītolu, kur ar gandrīz neticamu klātesamības sajūtu iepazīsimies ar komponista personību caur vēstulēm, atmiņām, fotoattēliem... 

(Muzeja apmeklējums un teatralizēta programma - 3 EUR)

 

 

 

Zvārtavas pils - "te mājo Laime, neviens ļaunums neienāks". Šie vārdi iekalti pils slieksnī. Pils saimnieki - Luīze un Gotlībs fon Ferzeni šo devīzi lika par pamatu savai laimīgajai laulībai, kad 1882.gadā cēla sev jaunu namu kopdzīvei. Pašlaik pils pieder Latvijas Mākslinieku Savienībai.  Zvārtavā notiek starptautiski mākslinieku plenēri, izstādes u.c. pasākumi. Pilī ir viesnīca, kur laipni gaida tūristus. 

(Cena EUR 4.50 pieaugušajiem, EUR 3.50 skolēniem un pensionāriem)

 

 

 

Relaksējošs brauciena noslēgums kādā lavandu dārzā Smiltenes pusē! Saelposimies nomieronošo lavandu smaržu, saplūksim savu lavandu pušķi, priecāsimies par krāsām un fotografēsimies lavandās!

(Ciemošanās un lavandu pušķis 4 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:30

 

Ekskursijas cena: EUR 36

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi
Pievienotie attēli