Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā


Sākums: 09.07.2022 7:15
Beigas: 09.07.2022 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta brokastu pauze pa ceļam

 

 

 

Viduslaiku dienas Tallinā! Katru gadu jūlijā Tallinas Rātslaukums un Nigulistes baznīcas apkārtne kļūst par rosīgu Hanzas pilsētu. Var izmēģināt prasmes dažādās viduslaiku meistardarbnīcās un apmācībās, notiek veiklības un spēka spēles, bruņinieku skola, demonstrējumus sniedz zobenu cīņas mākslas pārstāvji. Darbojas kalēji, galdnieki, celtniecības meistari u.c. Uzstājas mūziķi un dejotāji no tuvienes un tālienes. Būs arī lielais viduslaiku tirgus!
Brīvs laiks (~3 h) viduskaiku atmosfēras izbaudīšanai!

 

 

 

Rožu ziedēšana Tallinas botāniskajā dārzā! Tallinas Botāniskais dārzs atrodas desmit kilometru attālumā no pilsētas un tās burzmas, gleznainās Piritas upes krastā. Tur vienkopu aug gan reti aizjūru augi, gan vietējie Igaunijas floras pārstāvji. Interesanti, ka daļa dārza atrodas uz zemes, kas kādreiz bijusi Konstantīna Pētsa saimniecība. Pēts bija Igaunijas prezidents no 1938. gada līdz 1940. gadam. Šī noteikti ir vieta, ko vērts apmeklēt vasarā! Dārzā zied simtiem krāšņu rožu! 

(Ieejas maksa - EUR 5.50, pensionāriem, skolēniem, studentiem - EUR 3)

 

 

Piritas upes krastā esošo Sv.Birgitas klostera drupu vēsture sniedzas 1407. gadā, kad šeit tika dibināts senās Livonijas lielākais mūķeņu klosteris. Klosteris, kas vārdu ieguva no Zviedrijā galveno klosteri dibinājušās Svētās Birgitas, saglabājās sākotnējā veidolā līdz 1577. gadam, kad Ivana Bargā spēki to iznīcināja. Pagājušā gadsimta beigās viduslaiku klostera teritorijā tika veikti vairāki izrakumu un konservēšanas darbi. Galvenās ēkas masīvā fasāde, sienas, pagrabi un kapsēta ir saglabājušies līdz mūsdienām. Klostera drupas  pārvalda Sv. Birgitas māsas. Vasarā šeit tiek rīkoti brīnišķīgi brīvdabas koncerti.

(Ieejas maksa  EUR 2, pensionāriem, skolēniem, studentiem EUR 1)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 40

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas biļetes, ēdināšanas izdevumi

 

Tā kā dodamies ārpus LV, obligāti ņemam līdzi ceļošanai derīgu dokumentu - pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli