Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Vidusdaugavas pārsteigumi - Laimes Lāča taka ap Apaļo ezeru, Skrīveru dendroparks pavasara krāsās, Taborkalna skatu tornis, Latvju zīmju parks un tikko ceptas maizes smarža Leimaņos


Sākums: 30.04.2022 8:30
Beigas: 30.04.2022 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā: 

8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā. 

 

Sāksim dienu Skrīveru pusē! Te mežā esot takas, kur Laimes Lāci meklējot esot maldījušies trīs sūnciemieši - Andrs, Ješka, Bukstiņš. Un pa vietām, kur tie staigājuši, izveidotas divas 800m garas takas - Laimes Lāča taka un Sūnu taka. Viena vijas kalnup līdz Kalnamuižas ezeram, tās malās izvietoti tēli no Andreja Upīša "Sūnu ciema zēniem", savukārt otra taka apvij Kalnamuižas ezeru (stāstā sauktu - Apaļo ezeru), ar iespēju pa tiltiņu uzkāpt uz tā saliņas. Iepazīsim abas takas! 

 

 

 

Ekskursiju turpināsim Skrīveru dendroloģiskajā parkā, kur nupat būtu jāiezogas pavasara zaļajām krāsām. Iepazīsim parku vietējā gida vadībā, kurš zinās ne tikai parka tapšanas vēsturi, pratīs pastāstīt par retiem un īpašiem kokiem parkā, bet zinās arī barona Zīversa iecienītāko zupu receptes.

(Ekskursija vietējā gida vadībā 1,50 EUR)

 

2021.gada JAUNUMS Daugavas kreisajā krastā! Teju 158 metrus augstā Taborkalna virsotnē šajā vasarā tapis Taborkalna skatu tornis - 33 metrus augsta metāla konstrukcija. Daborkalns ir viena no vietām, kuru savulaik atzīmējis Terbatā strādājošais vācu astronoms Vilhelms Strūve kā vienu no Strūves ģeodēziskā loka punktiem. 

.

 

.
Krustpils pils - Daugavas labajā krastā redzamā Krustpils pils ir viena no senākajām Latvijas pilīm. Tās pamatus 1237. gadā licis Rīgas arhibīskaps Nikolajs de Magdeburgs kā nocietinājumu ceļā no Rīgas uz Daugavpili. Toreiz tā bijusi vieta, kur gūt naktsmājas, sagādāt pārtiku un nomainīt zirgus tālajam ceļam. Laikam ejot, pils vairākas reizes nopostīta, tāpēc senākās vēstures liecības saglabājušās pagrabstāvā, kur telpas sedz krusta velves. Tur laiks, šķiet, apstājies pirms vairākiem gadsimtiem. Kā jau pienākas vēsturiskās vietās, kurās uzturējušās ir vairākas ģimenes un dzimtas, arī Krustpils pilij ir savs rēgs – Brūnā dāma. 2021. gada vasarā atvērtas arī pils 2. stāva atjaunotās telpas. Iepazīsim pili vietējā gida vadībā! 

(Ekskursija vietējā gida vadībā - 7 EUR pieaugušajiem, 5 EUR skolēniem un pensionāriem)

Pusdienas Jēkabpilī

 

 

 

Dienas noslēgumā ciemosimies kādā ļoti viesmīlīgā vietā - Leimaņos.  Te, senā ēkā,  darbojas biedrība „Akācija plus”, un te no jauna var apgūt mūsdienās piemirstās maizes cepšanas un aušanas prasmes. Mājā darbojas radošas saimnieces, kuras no nevajadzīgām lupatām spēj uzaust jaunus deķīšus. Maizes istabā būs iespēja apskatīties un iemācīties maizes mīcīšanas un tapšanas procesu, bet, kamēr maize cepsies, iepazīsimies ar biedrības izveidoto un loloto Latvju zīmju parku. 

Seno latvju zīmju parku pretī Leimaņu tautas namam no 2008. līdz 2018. gadam veidojusi biedrība ,,Akācija Plus’’. Finansējums gūts no biedrības līdzekļiem, projektiem, ziedojumiem un Jēkabpils novada pašvaldības atbalsta.

Parka teritorijā ir apskatāms informatīvais stends un 11 vietējā amatnieka ozolkokā darinātas etnogrāfiskās zīmes.  Katrai no tām piestiprināta plāksnīte ar skaidrojumu. Nozīmīgos svētkos vai pasākumos tumšajā diennakts laikā zīmes tiek izgaismotas.

(Maizes cepšanas programma (savu kukulīti ņemam uz mājām), maizītes degustācija un ekskursija Latvju zīmju parkā - EUR 5)

 

 

Pusdienas 

.

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 20:30
.
.

Ekskursijas cena: EUR 34

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

 


Pievienotie attēli