Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...


Sākums: 22.01.2022 9:30
Beigas: 22.01.2022 ~19:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana 9.30 no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

 

 

Pa ceļam uz Salaspili uzzināsim, kā baudīt vasaru ziemā - tepat Latvijā!

Salaspils Botāniskā dārza oranžērijas apmeklējums ir jauks piedzīvojums jebkurā gadalaikā un jebkuros laikapstākļos!

(Ieejas maksa 5 EUR pieaugušiem; 3 EUR  skolēni, studenti, pensionāri)

 

 

 

Kābeles kalns  – lībiešu senkapi.

 „Viens neliels pauguriņš ar daudziem uzkalniņiem” –  tāda ainava paveras, raugoties uz to mūsdienās.  Rīgas HES celtniecības laikā (20.gs.70.gados) ūdenskrātuvē pazuduši 13 kapulauki un kapsētas. Tomēr Kābeļu kapulauks ir saglabājies ar 81 lībiešu kapu uzkalniņu –kamēr koki nav ietērpti vasaras drānās, tie labi saskatāmi!

 

 

 

Baskāju Karmela ordeņa māsu klosteris Ikšķilē.

Nē, te nebūs runa par viduslaikiem, jo Karmelītu klosteris Ikšķilē uzcelts pavisam nesen – otrās tūkstošgades pirmajā desmitā! Kāpēc tieši Ikšķilē? Vai tāpēc, lai klosterim dotu pirmā bīskapa Meinarda vārdu? Vai tur dzīvo īstas mūķenes, un kas vispār ir karmelīti? – tā ir tikai daļa no jautājumiem, uz kuriem atbildes parasti  grib gūt gandrīz visa gadagājuma un dzimuma interesenti,  tāpēc  dosimies iekšā un visu noskaidrosim!

(Ziedojums 2 EUR pers.)

 

Dzīvojamo māju ciemats „Zaļās salas” Ikšķilē.

Polockas ceļa stāsti ietver kā tālo pagātni, tā arī mūsdienas! Tikko redzētais klosteris un eko māju rajons „Zaļās salas” faktiski ir vienaudži! Tomēr, salīdzinot ar klostera iemītniecēm, lielākā daļa „Zaļo salu” apdzīvotāji par savu dzīves credo uzskata kalpošanu mākslai. Arī mēs šodien paviesosimies pie keramiķes un gleznotājas Laumas Palmbahas, lai viņas vadībā ielūkotos gan mākslas pasaulē, gan arī eko ciematiņa arhitektoniskajās niansēs.  (Viesošanās  2 Eur/pers.)

 

Arī Mūra krogam, kas šobrīd neiepriecina ar pievilcīgu apveidu, ir sava gadu nasta aiz muguras, bet vēl ne tik sen te mitinājās Staļina vārdā nosauktā kolhoza administrācija ar neiztrūkstošu „tautu tētiņa” krūšutēlu ceļa otrā pusē! Kolhozu laikos tagadējās apbūves vietā visapkārt pletās labības lauki. Maizīte vienmēr ir bijusi nepieciešama, un arī mums laiks posties uz kafejnīcas pusi , jo pienācis pusdienlaiks!


Pusdienas Ikšķilē

(piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)

 

 

 

 Kad pusdienas paēstas, atgriežoties uz vecā ceļa, spēks atkal paskatīties uz augšu un ... ieraudzīt Ikšķiles sv. Meinarda ev. lut. baznīcas torni! Šī baznīca ir patiešām īpaša – divos stāvos! Otru tādu Latvijā neatradīsi! Braucam uzzināt, aplūkot un ... Lai paliek pārsteigums!

(Ziedojums)

 

 

Būtu grēks lūkoties uz Ikšķiles jauno centra laukumu un estrādi tikai pa autobusa logu! Jāredz arī, kāds tad tas vecais Polockas ceļš izskatās no malas! Vispievilcīgākā ainava uz Daugavas senleju ir tieši no Ikšķiles estrādes kalna, bet .... arī estrādei ir savs stāsts...

 

Ekskursija ar autobusu Ikšķilē – meklēsim pašu mazāko pareizticīgo baznīciņu Latvijā, paskatīsimies, kur kādreiz dzīvoja arhitekte un literāte Zenta Ērgle, ar ko vēsturē iegājis Jāņa Sudraba vārds, ar ko vēsturē iegājis Jāņa Kugas vārds u.c.

 

Un nu atkal vecais ceļš, Daugavas aizsargdambja gals un viens no TOP objektiem Latvijā (Baltijā) - sv. Meinarda sala un  vecās baznīcas mūra drupas – vieta, no kuras aizsākās Livonijas vēsture!

 

Pa veco Polockas ceļu dosimies tālāk – līdz Ogrei!

 

 

 

Ogres jaunā bibliotēka pārsteidz ikvienu ar jaunākajiem tehnoloģijas risinājumiem un nepamanīta nepaliek nevienam Ogres apmeklētājam – arī mums! Aplūkosim ēku no ārpuses un tad dosimies iepazīt arī iekštelpas!

Vēl pagūsim izbaudīt pilsētu Ziemsvētku rotā un nobaudīt kādu gardumu vai dzērienu Brīvības ielas gājēju posma omulīgajās kafejnīciņās!

 

Atgriešanās Rīgā ap 19.30.

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā naviekļauts: ieejas maksas, ziedojumi u.c. izmaksas

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Līga Dziedātāja

Ekskursijā var piedalīties tikai personas ar derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu! 


 Ekskursijai lūdzam pieteikties pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli