Ekskursijas

Uz ledus skulptūru festivālu Jelgavā un visādi citādi gardumi - medus Smārdē, šokolāde Pūrē, sveces Dobelē un bagātīgs mielasts Jaunpilī


Sākums: 04.02.2023 8:00
Beigas: 04.02.2023 ~18:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

 

Vitamīnu deva visai dienai un ne tikai :) - ciemojamies Smārdē, kur saimnieko jauna ģimene, kas nodarbojas ar biškopību un smiltsērkšķu audzēšanu. Pārvietojamā drava tiek vesta uz dažādām vietām, lai bites savāktu atšķirīgu ziedu medu- ābeļziedu, griķu, liepu, zeltslotiņu, viršu un citu ziedu. Veikaliņā var iegādāties medu, ziedputekšņus, bišu maizi, propolisu, vaska izstrādājumus u.c. biškopības produktus Savukārt papildus C vitamīna devu iegūsim, iegādājoties saimnieku audzētos smiltsērkšķus.

(Viesošanās un degustācija bez maksas)

 

Pūres šokolādes muzejs, programma "Zinātkārajiem" un iespēja iegādāties produkciju par ražotāja cenām. Pūres Šokolādes Republikas apmeklējuma programmā ir iespēja redzēt un dzirdēt stāstus par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu, kā arī iepazīties ar šokolādes vēsturi. Muzeja darbinieki maksimāli izsmeļoši, viegli uztverami un atmiņā paliekoši izstāstīs par pašu trifeļu ražošanas procesu. Ekskursijās ar meistarklasi tiek piedāvāta iespēja izveidot pašam savas šokolādes figūriņas un nodegustēt tās.

(Muzeja apmeklējums vietējā gida vadībā un darbošanās - 8 EUR pieaugušajiem, 7 EUR skolēniem, studentiem, senioriem)

 

Vienā no pils senākajām daļām - bruņinieku ēdamzālē, zem velvju griestiem ir iekārtots Jaunpils pils viduslaiku krogs, kas izsenis krogs ir pazīstams ar saviem viduslaiku mielastiem. Šodien baudīsim Kalpu svētku mielastu!

Ēdienkartē: SĀTAM:
Vircēts cāļa šķiņķītis
Restētas melnās asinsdesas
Brātēti tupeņi ar visu mizu
Virti rūņi un cūkpupas
Raudzēti kāposti ar ķimenēm
Sezonas dārzeņu bļoda
Sēklu maizes rika
SALDUMAM:
Ābolu plātsmaize ar kanēli,
Mandeļu cepums
SLĀPĒM:
Mājas vīns un rožūdens

(Bagātīgo pusdienu cena - 13 EUR)

 

Iepirkšanās veikalā "Baltic candles". Baltic Candles ir  lielākais sveču ražotājs Baltijā, un viens no lielākajiem Eiropā. Uzņēmums 99 procentus savas produkcijas eksportē, īpaši uz Skandināvijas valstīm. Firmas veikalā varēsim iegādāties plaša sortimenta sveces, tikai šeit pieejams AKCIJAS sveču piedāvājums -  sveces par īpaši labām cenām! Un vēl - sveču pārdošanas vienība veikalā ir kilogrami/grami, tāpēc sveces tiek svērtas... (izdevīgāk)

 

Neliela pastaiga ar gidu pa Dobeli, satiekot arī kādu no leģendārās "Sniegavīru parādes" varoņiem!

 

Ceļš uz Jelgavu un kāda aktivitāte pilsētā (tiks precizēta)

 

Brīvs laiks Jelgavas ledus skulptūru festivāla eksponātu baudīšanai! Šī gada tēma - Senās dievības ledus mākslā!

Trijās vietās Jelgavā – Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un brīvdabas koncertzālē “Mītava” no 3. līdz 5. februārim norisināsies 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad mākslas darbus kopumā veidos 32 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm, ledū atklājot unikālu skatījumu uz senajām dievībām un to nozīmi dažādās kultūrās. Festivāla ietvaros, nepilnas nedēļas laikā, tiks radītas 45 konkursa skulptūras, bet kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 60 ledus objekti.

(Ieejas biļetes cena pieaugušiem 7 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 4 EUR).

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 18:30.

 

Brauciena cena: 36 EUR

Cenā ietilpst: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā neietilpst: ieejas un degustāciju maksas, ēdināšanas izmaksas, u.c. personīgie izdevumi.

 

Papilus informācija un pieteikšanās - 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli