Ekskursijas programmā:
Plkst. 7:30 izbraukšana no Rigas, Zinātņu akadēmijas
Rīta kafijas pauze pa ceļam
Dienu sāksim ar ciemošanos Moskvinas ciemā. Apmeklēsim Moskvinas vecticībnieku lūgšanas namu un dzirdēsim vēsturnieces Tatjanas Kolosovas stāstījumu.
Ekskursijas laikā uzzināsim kā vecticībnieki ieradās Infantijā, kāda ir to kultūra un sadzīve, kas kopīgs Pāvelam Tretjakovam ( Maskavas mākslas galerijas veidotājam) un Moskvinas ciemam, kāds ir Moskvinas lūgšanas nama zvana neparastais liktenis un citas interesantas lietas.
Ekskursijas noslēgumā cienāsimies ar pīrāgiem un tēju!
Uzmanību! Apmeklējot dievnamu, sievietēm jābūt tērptām svārkos un ar galvassegu - lakatu!
(Ekskursija un pīrāgi ar tēju 4 EUR)
Dzejnieka un filozofa Roberta Mūka muzejs Galēnos.
Muzejs ir veltīts filozofam un dzejniekam Robertam Mūkam (Avenam) (1923-2006). Pēc Roberta Mūka aiziešanas viņsaulē tika saņemts bagātīgs atraitnes Elzas Avenas dāvinājums Galēnu pamatskolai ar novēlējumu ierīkot muzeju filozofam un dzejniekam Robertam Mūkam Galēnos.
Muzeja ekspozīcija veidota cenšoties to pietuvināt tam, kā izskatījās filozofa pēdējā dzīvesvietā Rīgā. Apmeklējot muzeju, var sajust īpašu auru un muzejā jūtama paša filozofa klātbūtne.
(Ziedojums)
Galēnu muižas apbūve ir viena no plašākajām Latgalē. Kungu māja celta grāfu Borhu dzimtai.
Muižas kompleksā ir plaša saimniecības ēku apbūve, kas iekļauj gan dzīvojamās ēkas, gan saimniecības ēkas – kūtis, staļļus, kalpu māju klētis un sarga mājiņas. Saimniecības ēkas grupējas ap saimniecības pagalmu, uz kuru veda vārti mūra stabos.
Muižas kungu māja, iespējams, celta jau 18.gs. un vēlāk vairākkārtīgi pārbūvēta.
Galēnu muižas kungu mājas priekšā atrodas regulāra plānojuma parks, ierīkots franču dārzu stilā grāfa Mihaila Borha laikā. Parks, kura platība - 5,9 ha, ir aizsargājams valsts nozīmes dabas objekts. Savos ziedu laikos tas aizņēmis trīs reizes lielāku platību nekā tagad. Tas bijis ļoti kopts – mākslīgi veidotajos grāvjos vienmēr tecējis ūdens, bet parka centrālajā dīķī ziedējušas ūdensrozes un dzīvojuši gulbji.Mūsdienās parka ģeometriski simetriskais plānojums vēl joprojām ir daļēji saglabājies.
Vidsmuižas katoļu baznīca. Divtorņu laukakmeņu baznīca celta 1910.gadā. Baznīcu ceļot, bija ļoti bargs muižnieks. Viņš pieprasīja maksu pat par ūdeni un granti, ko lietoja būvēšanai. Tāpēc ūdeni zemnieki ņēma no kāda avota un granti veda no tālienes. Līdzekļus deva paši draudzes locekļi. Lai baznīcu ātrāk uzceltu, tai grīda ir bez kāda pacēluma. Arī tāpēc, ka grants bija pie muižnieka ļoti dārgi jāpērk. Tāpat torņu būve nav pilnīgi izveidota pēc plāna. Strādniekiem prāvests labi maksājis, tāpēc peļņas nolūkā darbos gājuši arī draudzes locekļi.
(Ziedojums)
Pusdienas
(piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)
Lūznavas muiža - šo muižu ne velti dēvē par Latgales jūgendstila pērli! 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Lūznavas muiža 20. gadsimta sākumā bija slavena kā mākslinieku, mūziķu, literātu pulcēšanās vieta, te ciemojās arī ievērojamais lietuviešu gleznotājs un mūziķis K.M. Čurļonis. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna. Dosimies izzinošā ekskursijā, lai klausītos stāstos par muižas vēsturi un šodienu.
(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 3, pensionāriem EUR 2.50)
Dienas noslēgumā laisks brauciens ar kuģīti "Vimāna" Feimaņu ezerā! Kuģītis ir komfortabls, ar nolaižamām caurspīdīgām sienām, salona apsildi, audio sistēmu, plediņiem vēsākām dienām un vienmēr smaidīgu kapteini. Brauciena laikā kapteinis stāstīs interesantus stāstus par vietējo apkārtni, vēsturiskiem notikumiem un kultūrvēstures objektiem. Šie stāsti būs unikāli, jo kuģīša kapteinis ir liels Latgales patriots un zina visus tās dārgakmeņus.
(Brauciena maksa ~6-7 EUR)
Atgriešanās Rīgā ap 22:00.
Ekskursijas cean: 38 EUR
Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, brauciens ar kuģīti, ēšanas maksas