Ekskursijas programmā:
8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.
Rīta pauze ceļā.
Kabiles muižas ansamblis veidojies 17. – 19. gadsimtā. Kungu māja celta 1734. – 1740. gadā baroka stilā, un tajā saglabājies viens no retajiem rokoko interjeriem – baltās zāles griestu dekoratīvā apdare, kuru Imants Lancmanis atzinis par otro greznāko saglabāto griestu apdari Latvijā, uzreiz aiz Rundāles pils. Patlaban ēkas ir privātīpašums, notiek atjaunošanas darbi. Mums tiek piedāvāta unikāla iespēja - apskatīt vēsturiskās ēkas vēl pirms atjaunošanas darbu pabeigšanas, dzirdēt vēstures stāstus un uzzināt par muižas īpašnieku plāniem un iecerēm. Kā ar lepnumu saka muižas saimnieces – muižas ziedu laiki bija Julianas Eleonoras fon Bēras laikā un arī šobrīd muižā saimnieko apņēmīgas un stipras sievietes, gādājot par jauniem ziedu laikiem!
Kopjot senās tradīcijas un apvienojot tās ar jaunām darba metodēm, muižā top viegls, dzirkstošs sidrs, kas jau ieguvis atzinību gan Latvijas kafejnīcu un restorānu šefpavāru vidū, kā arī saņēmis atzinību starptautiskos konkursos.
Pēc ekskursijas ļausimies nelielai atpūtai, malkojot Kabiles muižas vīna darītavā tapušo sidru!
(Ekskursija muižā un Kabiles muižas vīna darītavas dzērienu degustācija - 7.50 EUR)
Pusdienu pauze. (Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)
Īvandes pils celta pretī vecajai kungu mājai 19. gadsimta otrajā pusē neoklasicisma stilā pēc piļu un muižu arhitekta Teodora Zeilera projekta. Kungu nams būvēts gravas malā, no kuras paveras gleznains skats pār tuvāko apkaimi. Pils nodedzināta 1905. gadā, bet ar nelielām izmaiņām atjaunota nepilnus desmit gadus vēlāk. No šī laika pilī daļēji saglabājusies interjera apdare un parketi zālēs, koka kāpnes ieejas zālē, apdare ar iebūvētiem koka soliem un sienu paneļiem. Savulaik muižā atradusies skola, bet mūsdienās atjaunotās zāles tiek izmantotas dažādu svinību, semināru un pasākumu rīkošanai.
Interesanti, ka Īvandes muižā, ceļot jauno kungu namu, saglabāts arī vecais, tos savā starpā savulaik savienojis koka tilts otrā stāva līmenī. Iepazīsim muižas kompleksu vietējā gida vadībā!
Pili ieskauj ainavu parks, kur cieši blakus pilij aug Eiropā dižākā baltegle – 3,9 metru resnumā un 32 metru augstumā.
(Ekskursija muižā vietējā gida vadībā – 2 EUR)
Jau vakarpusē viesosimies mājīgajā Maras muižā – tās nosaukums rakstos pirmo reizi minēts jau 16. gadsimtā. 1881. gadā muižas teritorijā dzīvoja pat 285 cilvēki, bet 1905. gada revolūcijā ēku nodedzināja. Pēc tam tika uzsākti tās atjaunošanas darbi, kas tomēr līdz 1925. gadam, kad muiža kļuva par Latvijas valsts, vēlāk Saeimas deputāta Pētera Zvaguļa īpašumu, netika pabeigti. Turpmākajos gados šeit atradās Basu ciema padome, aptieka, kultūras nams un pat izveidoti astoņi kolhoznieku dzīvokļi. 2004. gadā sākti atjaunošanas darbi, ievērojot autentiskumu. Tagadējie Maras muižas saimnieki ir Verners Hartingers un Ilga Pranča-Hartinger. Saimnieces vadībā iepazīsim muižu un pēc ekskursijas baudīsim kafiju un kūku, kas cepta pēc senām Kurzemes muižu receptēm.
(Viesošanās muižā, kafija un kūka - 10 EUR)
Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00
Ekskursijas cena: EUR 34
Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēdināšanas izdevumi, degustācijas.