Lapu zelts Siguldā! Labākās Siguldas rudens lapu skatu vietas, Lustūzis Līgatnē, dziednieciskais Svētavots un garšu ceļojums "Latvijas ķiploks" ražotnē Cēsīs

Senais un jaunais Iļģuciems ar Nordeķu muižu un Dzegužkalnu

Ventspils 2022.gada jaunums - modernais Zinātnes centrs VIZIUM (pārskata ekskursija pieaugušajiem), ekskursija koncertzālē "Latvija". Staldzenes stāvkrasta vēji un omulīgā Popes muižas

Nēģu svētki Salacgrīvā un akmeņainā Vidzemes jūrmala. Ciemos pie podnieka un bitenieka Arņa Preisa

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām arī mazzināmajā Pededzes pagastā

No "trepītēm" līdz vairākiem metriem - diena Kurzemes populārajos un mazzināmajos ūdenskritumos

Vidzemes vīna tūre - ciemos pie vīndares Martas Igaunes Lubāna klānos, vīndara Oskara Žvagina vīni Lubānas muižas klētī un Domu pieturas vīni Madonā. Pusdienas Lubāna ezera krastā un neliela pastaiga Teirumnīku purva takā

Ceturtdien! Pārdaugavas muižiņas un muižu parki rudenī: Vērmaņa muižiņa - Anniņmuiža – Bieriņu muiža – Depkina muiža ar kafijas pauzi. Induļa Rankas akmeņu dārzs

Pa kino ceļu piekrastē - piejūras ciemi no Bigauņciema līdz Ragaciemam, savulaik izpostītā Pūres baznīca un kūka ar kafiju elegantajā Kukšu muižā, kur filmēts "Ugunsgrēks"

Teiču un Krustkalnu rezervāti rudenī! Sildu dabas taka, Krustkalnu rezervāta skatu tornis un Krākas avotu dabas taka

Kur vīna upes plūst un ūdenskritumi šalc... Kurzemes vīna tūre

Piebalgas pakalni rudens krāsās - Jumurdas, Nēķenmuižas un Vecpiebalgas muižu kompleksi, skats no Brežģa un Viņķu kalna augstumiem, nedaudz apgarots dienas noslēgums Jaunpiebalgas Sv. Toma baznīcā

Pirmdiena - lielisko cenu diena! Sasildies Pērnavas SPA viesnīcu siltajos baseinos un pirtīs!

Piektdien! Pierīgas muižiņas - uz Juglu, Baltezeru, Ādažiem un Carnikavu. Ar nēģu degustāciju noslēgumā

Griekija, Itālija un Šveice tepat Latvijā! Grieķu ēdieni Tukuma pusē, Šveices cienīgi skati Abavas ielejā, Itālijas noskaņas Sabiles vīna kalnā un atdzimstošā pērle - Nurmuižas pils!Ekskursijas/Semināri

Sajūti brīnumus Tartu Ziemassvētku tirdziņā! Saslidies VSpa saunu pasaulē vai izzini Igauniju Nacionālajā muzejā Tartu


Sākums: 10.12.2022 7:30
Beigas: 10.12.2022 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

 

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

Rīta pauze ceļā.

 

 

 

Ik gadu Tartu pārvēršas par Ziemassvētku pilsētu, kad pirmajā Adventa svētdienā no Rātslaukumā iedegtām svecītēm par mirdzošu svētku brīnumu kļūst visa pilsēta. TradicionālaisZiemassvētku gadatirgus šogad notiks sestdienā, 10. decembrī, kad ikviens ir silti gaidīts iegādāties amatnieku darinājumus, siltus dzērienus, pīrāgus, kārumus un dāvanas gan Rātslaukumā, gan tā tuvumā esošajās ieliņās! Šogad plānots, ka tirdziņā piedalīsies ap 200 dažādi amatnieki, ražotāji un mākslinieki ar saviem darbiem!

Brīvais laiks atradumiem Tartu Ziemassvētku tirdziņā un svētku atmosfēras baudīšanai.

(~2h tirgus atmosfēras baudīšanai un pirkumiem, pusdienām)

 

Pēc tirdziņa iespēja izvēlēties:

1)Pastaiga ar gidu Tartu vēsturiskajā daļā un Igaunijas Nacionālā muzeja apmeklējums

Igauņu lepnums - Igaunijas Nacionālais muzejs! 2016. gadā atklātais muzejs tapis desmit gadu garumā, izmaksājis vairāk nekā 70 miljonus eiro un ir modernākais muzejs Ziemeļeiropā, bez tam 2018. gadā tas ieguvis Keneta Hadsona balvu (viena no Eiropas Gada Muzeja balvām) par neparastu un drosmīgu risinājumu, kas izaicina ierastos uzskatus par muzeju. Jaunā ēka atrodas bijušā padomju lidlauka skrejceļa galā un to it kā simboliski turpina, izaugot no zemes kā skrejceļa turpinājums un slīpi tiecoties debesīs. Tās garums ir iespaidīgs -  trīssimt piecdesmit seši metri!

Muzejs stāsta par igauņu ikdienas dzīvi, tradīcijām un kultūras attīstību no pirmajiem ieceļotājiem – roņu medniekiem – līdz pat “Skype” izgudrotājiem. Pamatekspozīciju papildina tematiskas ekspozīcijas, piemēram, par epidēmijām, dārzniecību vai tualetes attīstību cauri gadsimtiem. Otra ekspozīcijas daļa veltīta 18 citu somugru tautu, tostarp lībiešu, kultūras vēsturei.

 (Ieejas biļete muzejā EUR 14, pensionāriem EUR 10).

 

 

Tartu pilsētu mēdz dēvēt gan par Labo domu galvaspilsētu, gan Igaunijas studentu galvaspilsētu. Tā apbur ar savu senatnes elpu un modernās pasaules pieskārienu, ar vēstures stāstiem un mūsdienu iespējām. Apskatīsim Šķībo namu un Rātslaukumu, studentu skulptūru, varenās Doma drupas, Enģeļu un Velna tiltus, paiesim gar Veco observatoriju, lai palūkotos uz Tartu pilsētu no augstāka skatu punkta.

 

2) Atpūta VSpa ūdens centrā

Ļaujies 3 stundu baudai Tartu V SPA ūdens un pirts centrā!

V SPA centra apmeklējums - tikai 2016.gada nogalē durvis vēris viens no lielākajiem un modernākajiem SPA centriem visā Baltijā! SPA centrs iekārtots elegantas 4 zvaigžņu viesnīcas 4.stāvā zem stikla jumta. Te mūs sagaida baudījums miesai un garam:

- izbaudi 11 baseinus un džakuzi vannas,

- relaksējies Sāls pasaulē (Sāls sauna un sāls pirts ar 60 grādu temperatūru un īpašais Nāves jūras sāls ārstnieciskais baseins)

- mazini spriedzi četrās dažādās pirtīs (malkas pirts, kadiķa sauna, krievu pirts un tvaika pirts).

(SPA centra apmeklējums ar sāls un saunas pasauļu apmeklējumu 35 EUR., bērniem no 6 līdz 18 g.v. un pensionāriem EUR 27; Spa centra apmeklējums ar sāls vai saunu pasaules apmeklējumu - 31 EUR., bērniem no 6 līdz 18 g.v. un pensionāriem EUR 25; vienkāršs SPA centra apmeklējums - 27 EUR., bērniem no 6 līdz 18 g.v. un pensionāriem EUR 21 )

  


 3) Brīvs laiks izmantošanai pēc saviem ieskatiem - iespējams apmeklēt kādu no muzejiem Tartu Vecpilsētā, Botāniskā dārza oranžērijas, baudīt nesteidzīgu pēcpusdienu kāda no krodziņiem, doties uz AHHAA zinātnes centru vai izmantot kādu citu no Tartu pilsētas neskaitāmajām izklaides iespējām.

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: EUR 41

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, SPA centra apmeklējums u.c.

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli