Ekskursijas

Rudens Dienvidigaunijā -ar viesošanos Igaunijas Velnu zemē, uzkāpšanu skatu torņos un Munameģī. Pastaiga pa Otepi un noslēgums Igaunijas mājīgākajā muižā - Kantervillas pilī


Sākums: 22.10.2023 7:30
Beigas: 22.10.2023 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze pa ceļam Bērzkrogā

 

Uzkāpsim Kornetu skatu tornī, kas ir 27 metru augsts. Lieliska iespēja izbaudīt skaisto skatu gan uz Alūksnes, gan Hanjas augstieni Igaunijā, vērīgākie spēs saskatīt pat Munameģa virsotnē esošo skatu torni.

 

Dosimies ~3 km garā pārgājienā ainaviskajā Peļlu takā! Šī taka ved caur Peļļu ieleju, gar septiņiem ezeriem, šķērso Latvijas - Igaunijas robežu, vijas caur Velnu zemi jeb Paganamaa, apskatāmi arī akmens krāvumi, gravas.

 

Reuges skatu tornis - skatu torņa "Pesapuu" augstums ir 30 metri (augšējā skatu platforma atrodas 27 metru augstumā). Pēc izskata skatu tornis atgādina koku ar divām putnu ligzdām. Darba idejas autors ir arhitekts Karmo Tera (Karmo Tõra).

 

Lielais Munameģis - iekarojam Baltijas augstāko kalnu (318 m virs jūras līmeņa)! Uzkāpjot vai uzbraucot tornī, no 346,7 metru augstuma virs jūras līmeņa, vērosim lielisku Igaunijas panorāmu! Skaidrā laikā esot iespējams redzēt pat 50km attālumā. 

(Apmeklējuma maksa 5 EUR)

 

Pusdienas Veru pilsētiņā 

 

Neliela pastaiga pa Otepē, kuras laikā redzēsim  Otepē luterāņu baznīca un Otepē pilskalnu ar pilsdrupām.

 

Dienu noslēgsim greznajā Kantervillas pilī, ko citkārt pazīst ar nosaukumu Pikajarves muiža, jo tā atrodas gleznainā Pikajarves ezera krastā. To dažkārt dēvē par Igaunijas mājīgāko muižu, un tā celta 1908. gadā pakalna galā.  Senā muiža un tās palīgēkas ir rūpīgi atjaunotas, pils zāles un gaiteņus atkal rotā portretu un ainavu gleznojumi, telpās izvietotas antīkas mēbeles, savukārt romantisku noskaņu visam piešķir greznas lustras. Šobrīd muiža ir privātīpašums, tajā iekārtota viesnīca, restorāns, telpas dažādiem skaistiem notikumiem, īpaši kāzām. Savukārt kādā parka stūrī iekārtojusies rotaļu zeme – īpašam priekam pašiem mazākajiem – ar baseiniem, slīdkalniņiem, batutiem un tērpu istabu.

Viesosimies muižā, izzināsim tās stāstu vietējā gida vadībā, kā arī ekskursijas noslēgumā nobaudīsim gabaliņu kūkas un tasi aromātiskas kafijas!

(Ekskursija muižā vietējā gida vadībā, kūka un kafija – 7 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: 39 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

Ceļojumā līdzi ņemam ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lvPievienotie attēli