Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms


Sākums: 23.01.2022 9:00
Beigas: 23.01.2022 ~19:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

 

 

2018. gada izskaņā dabas liegumā "Lielie Kangari" tika atklāta jauna pastaigu taka un skatu tornis, kur iespējams baudīt dabas burvību. Skatu tornis slejas 33 metru augstumā, tā virsotnē atrodas platforma, no kuras paveras skats uz Kangaru ezeru un Lielkangaru purvu. Skatu torņa pakājē caur purvu vijas nepilnus divus kilometrus gara dabas taka. Visā tās garumā izvietoti informatīvie stendi ar fotogrāfijām, kas apvieno vienā stāstā varenu stāstu un teiku kopumu par notikumiem, vietām, tēliem un parādībām šeit – Lielajos Kangaros. Stendi vēsta par Ķoderu pilskalnu izpēti un vēsturi, kā arī par īpaši aizsargājamiem biotopiem, retiem un aizsargājamiem augiem, dabas liegumu un lielāko osu grēdu Latvijā, ezeru, Kangaru ceļu, dzīvniekiem, putniem un bezmugurkaulniekiem. Takas sākumā izvietotais veselības maršruts ikvienu apmeklētāju – gan mazu, gan lielu, aicina kārtīgi izvingroties un izkustēties. 

 

Kangaru stacija - vietējās nozīmes piemineklis. Kangaru stacija savu dzīvi sākusi 1937. gadā, lai gan mazais bānītis pa Ropažu novadu ceļoja jau 20. gs. sākumā. Tajā elpoja latvieši Latvijā, tā pārdzīvojusi kara gadus, to izdaiļoja, lai izdzīvotu, tā dzīvoja! Un tomēr, 2007. gadā staciju slēdza. STACIJAS APSKATE NO ĀRPUSES!

 

 

Ekskursija Ropažos. Ropaži - apdzīvota vieta Lielās Juglas krastā. Ropažu nosaukums, iespējams, ir cēlies no līvu vārda "Roudōpois", kas latviski nozīmē "dzelzs puisis" un vedina domāt, ka aizvēsturiskajos laikos šeit iegūta purva rūda dzelzs kausēšanai. Gida vadībā apskatīsim Ropažu ievērojamākās vietas:

 

 

Ropažu luterāņu baznīca - 19. gadsimta beigās koka baznīcas vietā celta mūra baznīca no laukakmeņiem un ķieģeļiem ar 400 sēdvietām. Materiāls baznīcas būvei ņemts no muižas pils drupām. Šo draudzes baznīcu, kas Ropažos atrodas vēl šodien, iesvētīja 1893. gadā. 

 

 

 

Ropažu viduslaiku pilsdrupas - pils bija uzcelta senā pilskalnā, kura dienvidu un rietumu pusi veidoja 6-10 metrus augsts Lielās Juglas upes stāvkrasts, rietumu pusē upe aizsērējusi, veidojot vecupi. Ziemeļu un austrumu pusē pilskalna nogāzes bija 3-4 metrus augstas.

Līdz 1,5 metriem biezās mūra sienas bija būvētas no granīta laukakmeņiem. Tās veidoja neregulāru sešstūri, upes stāvkrasta pusē atradās dzīvojamais korpuss. Saglabājušies tikai divi mūra fragmenti, no kuriem lielākais ir 13 m garš un 5 m augsts.

 

Ropažu muižas parks - 18. gs Ropažu muižas īpašumus iegūst baronu Bergu dzimta, kuri veic plašus celtniecības un labiekārtošanas darbus – ierīko parku, izbūvē kanālu ūdens dzirnavu vajadzībām, dambi, izveido dīķīti un saliņu, uzceļ dzirnavas. Vēlāk Ropažu muiža nonāk barona Viktora fon Volfa īpašumā. Diemžēl muižas ēkas nav vairs saglabājušās.

 

Pusdienas.

(Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)

 

 

 

Lantes muiža celta 19. gadsimta otrajā pusē, kopš 1945.gada te bijuši iekārtoti komunālie dzīvokļi,  tad tā pamesta un bijusi tuvu pilnīgai bojāejai.  Nosaukums “Lantes” nāk no Līvu valodas un apzīmē muižas atrašanās vietu - Lielās Juglas upes līkumā.  Nu muiža ir atradusi jaunus īpašniekus un pamazām atgūst dzīvību - soli pa solim notiek atjaunošanas darbi, tiek rīkoti mūzikas un filmu vakari, meistarklases. Dosimies ekskursijā un dzirdēsim muižas atdzimšanas stāstu un nākotnes plānus. Lai saimniekiem izdodas!

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 8)

 

Mūsu maršrutā vēl kāds 2021.gada jaunums - Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā! Inciema tornī apmeklētājiem atvērta ekspozīcija "Anšlavs Eglītis. Jaunais cilvēks",  kurā var iepazīties ar rakstnieka dzīvesgājumu vizuāli uztveramā veidā. Veidojot ekspozīciju par rakstnieka personību un daiļradi, izveidota arī interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem "sarunāties" ar Eglīti. Trešajā stāvā, nelielajā viesistabā, izveidota Eglīša lasītava, kurā ir apkopota gandrīz visa rakstnieka daiļrade.

(Apmeklējums maksa tiks precizēta)

 

 

 

Dienas noslēgumā viesosimies Krimuldas muižā! Dosimies aizraujošā ekskursijā pa Krimuldas muižas vēsturisko centru un skatīsim viduslaiku pilsdrupas, Krimuldas Šveices māju un muižas parku. Tāpat aplūkosim kungu mājas salonu, zāles un istabas, dzirdēsim sirsnīgus stāstus par notikumiem un ļaužu likteņiem Krimuldas muižā.

(Ekskursija vietējā gida vadībā ~ 4 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 19:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 33

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas, ieejas maksas apskates objektos, ziedojumi

 

Ceļojums notiks mazā grupā.

Ekskursijā var piedalīties tikai personas ar derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu!

 


 Ekskursijai lūdzam pieteikties pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli