Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"


Sākums: 20.03.2022 9:00
Beigas: 20.03.2022 ~19:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze Dobelē

 

Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns" - kopā ar vietējo gidu, taku un celiņu pārzinātāju dosimies pārgājienā, kura laikā dosimies ainaviskajos Īles mežos, uzkāpsim Immu kalnā un Spārnu pilskalnā, pa meža takām apiesim apkārt Spārnu ezeram un klausīsimies stāstus un leģendas par kādreizējo Īles muižu.

Pārgājiena garums ~ 8 km, kurus pieveiksim 3-4 sundās.

 

 

FOTO no: www.zudusilatvija.lv

 

Pusdienas 

(piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)

 

 

 

Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Lielauci, kur apskatīsim tās vietas, kas saistītas ar šīs apdzīvotās vietas vēsturi un notikumiem:

  • Lielauces pils sākotnēji piederējusi pirmā Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera dēlam hercogam Fridriham. 1900.gada Ziemassvētkos pilī izcēlās ugunsgrēks un tā izdega. 1901.gadā sākās tās atjaunošana. Pēc atjaunošanas pilij nepārbūvēta palika viena gala fasāde ar ampīra stila logu, pārējās fasādes un jaunais šķērskorpuss ieguva eklektisku izskatu. 
    Ļoti interesants elements ir iedziļināta saimniecības eja no ieejas pils pagrabos dīķa virzienā, kuru kādreiz izmantoja zemnieki, vedot nodevas. PILS APSKATE NO ĀRPUSES!

 

  • Lielauces ezeru  no visā pusēm ieskauj Vīķu purvs, un ar sausām kājām tas nemaz nav sasniedzams. Latvijas Valsts Meži ir izveidojuši dēļu laipu, kas ved no Lielauces pils līdz pat ezera krastam. Laipas galā ir izveidota neliela laivu bāze un divas ezera krastā pietauvotas peldošas mājiņas. Savukārt ezerā iekšā ir vēl divi atpūtas namiņi, kas sasniedzami tikai ar laivu.

 

  • Lielauces luterāņu baznīcas drupas - baznīca tika būvēta no 1744. līdz 1748. gadam. Dievnams gājis bojā Otrā pasaules kara laikā. Tūlīt pēc kara ar draudzes locekļu spēkiem nedaudz tika sakārtota altāra telpa, lai tajā varētu noturēt dievkalpojumu.Padomju laikos baznīca tiksu izmantota kā kolhoza noliktava, bet šobrīd no tās palikušas tikai drupas.

 

  • Skulptūra "Dzērve" - kopš 2021.g. rudens par iedzīvotāju ziedojumiem skulptūrā pārtapis pagasta izsenais simbols - dzērve. Starp ziedotājiem bijusi arī kāda vācu kundze, kuras vecmāmiņa Elizabete fon Kleista ir dzimusi Lielauces pilī 1863. gadā.

 

Atgriešanās Rīgā ap 19:00

 

Ekskursijas cena: EUR 40

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids, vietējā gida vadīts pārgājiens

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas

 

Uzmanību! Brauciens nelielā grupā - piesakies savlaicīgi!

 

Ekskursijā var piedalīties tikai personas ar derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu!

 


 Ekskursijai lūdzam pieteikties pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


 

Pievienotie attēli