Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Pierīgas dižgaru ceļš kopā ar Signi Lūsiņu! Vilhelma Purvīša dzimtās mājas, stāsts par Sergeju Eizenšteinu, Sudrabu Edžus Meņģelē u.c.


Sākums: 07.05.2022 8:00
Beigas: 07.05.2022 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

 

 

Vilhelma Purvīša dzimtās mājas "Vecjauži" - 1872.g. dzimušais latviešu glezniecības klasiķis Vilhelms Purvītis "Vecjaužos"pavadījis savas dzīves pirmos sešpadsmit gadus. 1998.g. māju iegādājās Nīderlandes pilsone Margrieta Lestradena, pārceļoties uz dzīvi Latvijā. Viņa ieguldījusi lielu darbu mājas rekonstrukcijā un nav atmetusi cerību šeit ierīkot starptautisku mākslas centru. Ēka ir valsts nozīmes kultūras piemieneklis.

(Apmeklējuma maksa tiks precizēta)

 

 

 

Ķeipenes kinostacija un stāsts par Sergeju Eizenšteinu

Kinostacija, kas izveidota Ķeipenes kādreizējās dzelzceļa stacijas telpās, radusies kinofestivāla „Arsenāls” komandai un domubiedriem, dodoties mazliet sirreālā ceļojumā ar vilcienu uz Ķeipeni.  Pāri sliedēm slejas tunelis no 24 kinokadriem, kas ir veltījums pirmajai kinolentei. Stacijas uzgaidāmajā telpā ir ekspozīcija par godu kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam. Tā ir iespēja iepazīt gan slaveno meistaru ar savdabīgo kinovalodu, gan kino rašanās vēsturi, vai vienkārši izbaudīt nedaudz sirreālu zuduša laika sajūtu. Pazemē izbūvēts vides instalācijas objekts – 8 metrus gara un 4 metrus plata “Potjomkina aka”, kas veidota kā izstāžu zāle zem zemes, galveno akcentu liekot uz bruņukuģi “Potjomkins”. Vecā Ķeipenes dzelzceļa stacija arī ir vienīgā vieta, kur saglabāts sliežu posms no bijušā vilcienu maršruta Rīga–Ērgļi.

(Ekskursija vietējā gida vadībā  - 2022.g.cenas tiks precizētas)

 

 

 

Madlienā atrodas viena no vecākajām Latvijas baznīcām - tās pirmsākumi meklējami 13.gadsimtā, bet 18.gs. astoņdesmitajos gados Madlienas baznīcā iesvētīts Garlībs Merķelis.

(Ziedojums)

 

 

 

Madlienas Novadpētniecības muzejs "Bet tā bija!" ierīkots 1868.g.celtajā Plāteres sākumskolā. Šeit strādājis pirmais Latvijas preses magnāts un miljonārs Antons Benjamiņš un komponists Kārlis Kažociņš. "Bet tā bija!" ir  trāpīgs apzīmējums ekspozīcijā attēlotajām novadnieku dzīves gaitām dažādos laikmetos. 

 

 

 

Netālu no Madlienas atrodas Plāteres pilskalns. Pastāv uzskats, ka pirms Latvijas austrumu robežas pārcelšanas tas bijis Latvijas ģeogrāfiskais centrs. Pašlaik te ierīkots brīvdabas estrāde un piknika vietas. 19. gadsimta 60. gados Plāteres barons E. Tīzenhauzens kalnā licis uzbūvēt mākslīgas pilsdrupas, tās daļēji saglabājušās.

 

Pusdienas Madlienā

 

 

Meņģeles skatu tornis un Dullā Daukas birzs

No torņa paveras burvīgs skats uz Ogres upes ieleju, saskatāma arī Aderkašu pareizticīgo baznīca. Meņģeles pagastā dzimis un bērnības gaitas pavadījis rakstnieks Sudrabu Edžus, kas sarakstījis stāstu par Dullo Dauku. Ogres upes senkrastā esošā ozolu un bērzu birzs bijusi Sudrabu Edžus iemīļota atpūtas vieta. Pie tās dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem 20.gs. 70.gados izveidoja Dullā Daukas taku ar īpašiem akmeņiem, uz viena no tiem ir uzraksts "Dullais Dauka". 

 

 

 

Meņģeles muzejs "Sudrabu Edžus novadpētniecība "3 istabas".

Meņģeles pagasts ir rakstnieka Sudrabu Edžus (1860-1941, īstajā vārdā Eduards Morics Zilbers) dzimtā vieta. Sudrabu Edžus tēvs Fricis Zilbers muižkunga barona fon Šēnfogela laikā bijis Meņģeles baznīcas ērģelnieks. Šai apkaimē noskatīti daudzi Sudrabu Edžus stāstu literārie varoņi, arī Dauka, kuru viņa lielās zinātkāres dēļ iesauca par Dullo. Meņģeles centrā uzstādīts tēlnieka Viļņa Titāna 1984. gadā veidotais Sudrabu Edžus piemineklis. 

(2022.g.cenas tiks precizētas)

 

Pēcpusdienas kafija Lobes krogā.

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Signe Lūsiņa
Pievienotie attēli