Ceram uz drīzu tikšanos!

Nēģu diena Pāvilostā, viesošanās saimniecībā, kur dizaina mēbeles aug, varenās Aizputes pilsdrupas un pēcpusdiena Aizputes vīna darītavā!

Latvijā plašākā foto galerija - no Jaunķemeriem līdz Bērzciemam, Mērsraga bāka un izgaismotais Ķemeru parks rudenīgā tumsā

Rīgas centra zaļā josta - bulvāru loks un ekskursija greznajā Splendid Palace kinoteātrī - ieklausoties aizkulišu stāstos!

Piedzīvo Talsu pusi! Māksla Sabiles sinagogā, mājīga bruņinieku pils Dižstendē, māla smalkumi "Ciparnīcā", veselīgie "Lubeco" našķi un asprātīgas Rojas "Meļu klubiņš"

Prezidentu novads Zemgale - K. Ulmaņa "Pikšas" un J. Čakstes "Auči", neparastais Brakšķu stacijas stāsts un vakara kafija radošajā Abgunstes muižā

Diena Vidzemes akmeņainajā piekrastē un Limbažos - gājiens gar jūru uz Veczemju un Ežurgu klintīm, Limbažu pilsdrupas, Lielzera taka un zandarts ar laimes zvīņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pēc dabas maģijas Zebrus ezera apkaimē pavasara saulgriežu noskaņās! Kartavkalni, Zebrus apkaimes pilskalni, pikniks ar panorāmas skatu un noslēgums pie Ķeveles avotiem

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Vidzemes ainavu takās vizbuļu laikā - Raganu klintis Apē, Grūbes dzirnavu ūdenskritums, Opekalna baznīca un Peļļu taka ar paviesošanos Igaunijas Velnu zemēEkskursijas/Semināri

Piedzīvo Talsu pusi! Māksla Sabiles sinagogā, mājīga bruņinieku pils Dižstendē, māla smalkumi "Ciparnīcā", veselīgie "Lubeco" našķi un asprātīgas Rojas "Meļu klubiņš"


Sākums: 30.10.2021 8:00
Beigas: 30.10.2021 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

Rīta pauze ceļā.

 

 

 
Foto no visit.sabile.lv


Paviesosimies atjaunotajā Sabiles sinagogā - ēkas pamatakmens likts jau 1875. gadā, bet nams pabeigts vien piecpadsmit gadu vēlāk - 19. gadsimta beigās vairāk kā 70% Sabiles iedzīvotāju bija ebreji. Savam paredzētajam mērķim sinagoga izmantota līdz Otrajam Pasaules karam, pēc tam šeit bijusi gan sporta zāle, gan noliktava, gan nams ilgstoši stāvējis tukšs. Nu, rūpīgu roku atjaunots, tas kalpo kā kultūras un mākslas centrs, kā arī šeit atrodams Sabiles Tūrisma informācijas centrs. epazīsim sinagogu un tās izstādes vietējā gida vadībā! 
(Sinagogas un izstāžu apmeklējums - 3.50 EUR pieaugušajiem, 2 EUR skolēniem, pensionāriem)

 

 

Piestāsim Dižstendes Bruņinieku pilī  kādreizējās Stendes muižas kompleksa senākajā ēkā, kas celta jau 16. gadsimtā. Muižas apbūvē ietilpst arī vairākas kalpu dzīvojamās ēkas, staļļi, laidars, klēts, to visu ieskauj meža un ainavu parks. Tajā atrodams Latvijā augstākais ozols – 36 metri. Kamēr muižas kungu nams vēl gaida savu saimniecisko īpašnieku, atdzimusi ir parkā esošā Bruņinieku pils. Iepazīsim pils un parka stāstu, noiesim pils pagrabā, lai savām acīm ieraudzītu kādu slepeno eju... Stāstus baudīsim pie kūpošas tējas tases. 

(Viesošanās pilī un tēja ~ 3 EUR)

 

 

“Ciparnīca" Tals' keramik'. Jauni un radoši podnieki meklē Kurzemes podniecības saknes un tai  raksturīgos ornamentus un košos krāsu salikumus. Darbnīcā būs iespēja redzēt, kā no vienkāršas māla pikas top dažādi sadzīvē noderīgi trauki.

(Apmeklējuma maksa: 2 EUR)

 

Pusdienu pauze. Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā.

 

 

 

Ciemojamies uzņēmumā "Lubeco", kura moto ir "Dzīvo ar garšu!". Te 7 ha platībā Talsu novadā pie Lubezeres ciema ik gadu tiek novāktas zemenes, cidonijas, āboli un ķirbji. No ražas top sukādes ar ļoti izteiksmīgu garšu, kā arī vitamīniem bagātas sulas un sīrupi. Papildus tiek iepirkti rabarberi, pīlādži, aronijas, brūklenes, savukārt dzērvenes tiek lasītas Latvijas purvos. Ciemosimies saimniecībā - klausīsimies stāstījumā par saimniecību, produktiem un degustēsim sukādes un dzērienus! 

 (Viesošanās un saimniecībā gatavoto produktu degustācija - 6 EUR)

 

Ciemos pie trim kurzemniecēm Rojas zvejniecības muzejā! Muzejā apskatāma ekspozīcija par Krišjāni Valdemāru, Rojas jūrskolu un burinieku būvi 19.gadsimtā. Izveidota arī ekspozīcija par zivju apstrādes vēsturi no 19.gs. līdz mūsdienām. Rojas muzejā mēs iepazīsimies ar trim kurzemniecēm, kuras pārstāv dažādus vēstures posmus: Mildiņa – vienkārša zvejnieku sieva no „jūrkantes", Pauliņkundze no burinieku laikiem un Anna Petrovna no padomju laikiem. Viņas atraktīvi iepazīstina ar muzejā neeksponētiem priekšmetiem un kurzemnieku „nešpetno" humoru.

(Ekspozīcijas apskate un priekšnesums – 2.50 EUR pieaugušajiem, 2 EUR skolēniem, pensionāriem)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 20:30

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, degustācijas u.c.

 
Pievienotie attēli