Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā


Sākums: 16.07.2022 7:15
Beigas: 16.07.2022 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

 

 

Lūnjas muižas rožu dārzs ar skatu uz Emajogi upi. Rozārijā zied 58 rožu šķirnes, starp tām arī šķirne "Luunja", ko radījis igauņu rožu selekcionārs Marts Ojasalu par godu Igaunijas simtgadei.

 

Pusdienas vecticībnieku gaumē Kolkjas Sīpolu zivju restorānā

(Piedāvājumā: zivju zupa un sīpolu pīrāgs, tēja no samovāra un saldais pīrāgs - 12 EUR)

 

 

Vesojamies pie Paulu viensētas saimnieka Konstantīna, kurš zina praktiski visu par sīpolu audzēšanu! Vecticībnieki gadsimtiem ilgi audzējuši un joprojām audzē sīpolus. Pēc sīpoliem uz Kjolku un citiem apkārtējiem Peipusa krasta ciemiem savulaik kuģojuši somi pa Lādogas un Peipusa ezeriem. Padomju laikos vecticībnieki savu sīpolu ražu lielākoties notirgojuši saviem tautiešiem Ļeņingradā. Kā šeit  tiek audzēti un realizēti sīpoli  šodien? To visu un vēl vairāk uzzināsim aizraujošos stāstos, ar ko dalīsies Konstantīns. Klausoties stāstījumu, baudīsim arī gardus, svaigi ceptus pīrāgus ar sīpolu pildījumu! Iespēja iegādāties sīpolus.

(Apmeklējuma maksa un sīpolu pīrāga baudīšana  ~ 3-4 EUR)

 

 

 

Kallastes smilšakmens atsegums. Kallaste ir neliela Igaunijas mazpilsētiņa. Ciems izveidojās 18. gadsimtā, kad šeit apmetās no Krievijas izceļojušie vecticībnieki. No igauņu valodas pilsētas nosaukums ir tulkojams kā “Sarkanās klintis”, kas ir radies no sākotnējā ciema nosaukuma krieviski. Nav jau brīnums, ka ciemam dots šāds nosaukums, jo tā tuvumā atrodas Igaunijā lielākais devona perioda smilšakmens atsegums. Tā kopējais garums ir vairāk kā 900 metri, bet maksimālais augstums 5 metri!

 

 

Pirms mājupceļa viesosimies kādā īpaši krāšņā, akmeņiem un skujeņiem bagātā ģimenes piemājas dārzā pavisam netālu no Peipusa. Reiz šajā pagalmā lielā plastikāta siltumnīcā tika audzēti gurķi, kurus kādā brīdī nomainīja dažādi krāšņumaugi - vairāk kā 50 dažādi skujeņi, begonijas, ziemcietes, sīpolpuķes, rododendri, rozes, kā arī vesela bagātība dārza dekoru - dažādas akmeņu kombinācijas, grozi, taciņas, tiltiņi, šūpoles, vējdzirnavas, neliela strūklaka... Ik gadu dārzs iegūst aizvien jaunas un jaunas nianses. Baudīsim tā bagātību saimnieces stāstos! 

(Dārza apmeklējums - 2 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 42

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas 

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli