Ekskursijas
Pārsteidzošā Lietuva - Žemaišu Kalvarija, Mosēdes akmeņu muzejs, Barstiču akmens - lielākais Lietuvā! Pastaiga unikālajā Šaukļu tundrā

Beigas: 14.10.2023 ~21:30
Dienu skaits: 1
Ekskursijas programmā:
Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai
Rīta pauze Tērvetē
Žemaišu Kalvarija ir ievērojama svētvieta, kur 1637. gadā bīskaps Jurgis Tiškevičus uzstādīja Krustaceļu ar 20 apstāšanās vietām. Katra no stacijām ir atzīmēta ar mazu kapelu. Blakus uzcēla dominikāņu klosteri, kura brāļiem bija uzdots Krusta ceļu aprūpēt. Tiškevičs attālumu un staciju vietas izvēlējās tā, lai viņa veidotais Krusta ceļš atbilstu Kristus ciešanu ceļam Jeruzalemē. Pašreizējā baznīca ir jau ceturtā Žemaišu Kalvarijā. 1988. g. Pāvests Jānis Pāvils II paaugstināja baznīcu līdz bazilikas statusam.
(Ekskursija vietējā gida vadībā~ 3 EUR)
Puokes ciemā paskatīsim kādu unikālu objektu - Lietuvas lielāko akmeni - Barstiču akmeni ("Barstyčių akmuo").Akmens ir 13,4 metrus garš, 3,6 metrus augsts un 7,5 metrus plats. Arī tā svars ir visai iespaidīgs - tas sver apmēram 680 tonnas. Tas tika atklāts 1957. gadā, turklāt pilnīgi netīšām, meliorācijas darbu rezultātā. Tiek uzskatīts, ka akmeni šeit atnesis ledājs no Zviedrijas pirms 13. – 14. tūkstošiem gadu. Pie akmens ir nelielas trepes, un tajā var arī uzkāpt.
Apoles pilskalns ir pirmā un senākā rakstu avotos minētā Lietuvas apdzīvotā vieta, kur reiz atradusies viena no slavenākajām un lielākajām kuršu pilīm. Lietuviešu un zviedru arheologi Apoles pilskalnā atraduši ne tikai vērtīgas vēstures liecības, bet arī unikālu ozolkoka akas grodu. Rimberta hronikā aprakstītas neatlaidīgās 853.–854. gada kuršu cīņas ar vikingiem pie Apoles pils, kur, atvairot dāņu uzbrukumu, pils iedzīvotāji bija spiesti piekāpties Zviedrijas karalim Olafam un nodot tam daudz ieroču, zeltu un sudrabu.
Pusdienas Skodā
Vāclava Inta akmeņu muzejs un parks - unikāls muzejs, kas dibināts Mosēdes pilsētiņā. Atjaunotajās ūdens dzirnavās, kas ir kultūras mantojuma objekts, ir ierīkota iekšējā ekspozīcija. Šeit izstādīti ieži, pārakmeņojušies dzīvnieki un augi, minerāli (dārgakmeņi un pusdārgakmeņi), bagāta smilšu un grants kolekcija, eksponēti no cilvēka ķermeņa izņemtie akmeņi.
Muzeja āra ekspozīcija (parks) aizņem 14,5 ha lielu teritoriju, kur eksponēti daudz akmeņu. To dažādos rakstus akcentē apstādījumi - reti neredzēti koki un krūmi, to šeit ir apmēram 3,8 tūkstoši.
(Ekskursija vietējā gida vadībā 6 EUR, pensionāriem 4 EUR)
Šaukļu tundra ir viens no lielākajiem akmeņu laukiem Lietuvā, kas atrodas Šaukļu ainavas rezervātā ar platību 82 ha. Tā izceļas ar neierastu Lietuvai, unikālu, tundrai līdzīgu ainavu. Starp akmeņiem aug īpaši lekni, dažādu formu, augsti kadiķi, kuru augstums sasniedz 6 metrus un kuri veido lielas audzes. Dažās, mitrākās vietās, zied retas augu sugas, kas uzskaitītas Lietuvas Sarkanajā grāmatā. Šaukļu tundrā dzīvo arī mufloni. Dosimies pastaigā starp kadiķiem un laukakmeņiem pa apmēram 2,7 km garu dabas taku.
Atgriešanās Rīgā ap 21:30.
Ekskursijas cena: 39 EUR
Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.
Ceļojumā ņemam līdzi pasi vai ID karti!
Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv