Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Pārsteidzošā Igaunija - varenā Vasalemmas pils, Baltā ezera dabas taka un applūdušais Rummu karjers ar bijušo cietumu visā krāšņumā!


Sākums: 06.08.2022 7:30
Beigas: 06.08.2022 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

Rīta pauze ceļā.

 

 

 

Iepazīsim Balto ezeru, dodoties ~6,5km garā pastaigā pa meža takām, purvainiem niedrājiem, gar ezerkrastu, kā arī uzkāpjot putnu vērošanas tornī. Dabas taka vijas caur Valgjerva dabas rezervātu.

 

Pusdienu pauze. Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā.

 

 


Foto no visitestonia.ee

Apiesim arī greznajai Vasalemmas muižai, kas tiek uzskatīta par vienu no greznākajām Igaunijas kaļķakmens muižām. Tās celtniecība pabeigta 1894. gadā. Muižas īpašnieks savulaik cienījis neparastas saimniekošanas metodes - te ražoti ķieģeļi un keramikas puķu podi, audzēta kokvilna, turēti eksotiski putni, truši un audzēti šķirnes suņi, kā arī elektrības ražošanai 1913. gadā uzstādīta varena vēja turbīna. Tomēr nozīmīgākais muižas peļņas ieguves avots bija kaļķalmens raktuves un dolomīta industrija. Šeit ražotie būvmateriāli bija ļoti iecienīti Rīgā, Tallinā un Sanktpēterburgā.

Mūsdienās muižā atrodas skola, kā arī kinofilmās tā tiek attēlota ka angļu villa.

Muižas apskate no ārpuses.

 

 


Foto no visitestonia.com

Rummu karjera kristāldzidrā gaiši zilā lagūna un tai blakus esošais pelnu kalns ir unikāla kombinācija, kā arī brīnišķīgs galamērķis vienas dienas atpūtai.
Vasalemmas kaļķakmens un marmora ieguve Rummu karjerā sākās jau 1938. gadā, un par darbaspēku šeit tika izmantoti Murru cietuma ieslodzītie. No raktuves palikušajā daļā pamazām izveidojās pelnu kalns. Vienā brīdī  ieslodzīto darbs un darba organizācija tika pārtraukta, ūdens novadīšana tika pārtraukta un karjers nogrima. Zem ūdens palika rūpnieciskās ēkas, iekārtas un arī koki. Iepazīsim šo neparasto vietu vietējā gida vadītā ekskursijā! 

(Ekskursija vietējā gida vadībā latviešu valodā - 10 EUR pieaugušajiem, 7 EUR skolēniem, pensionāriem)

 

Mājupceļā pauze lielveikalā Pērnavā.

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: EUR 40

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas izmaksas u.c.
Pievienotie attēli