Ekskursijas

Nēģu svētki Salacgrīvā! Pa veco Rīgas -Tallinas ceļu uz Igauniju. Mirklis pie jūras Kabli pludmalē, Allikukivi ala un avoti. Dienas noslēgums Allikukivi vīna muižā!


Sākums: 14.10.2023 9:00
Beigas: 14.10.2023 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Nēģu svētki Salacgrīvā!

Tirgus apmeklējums, dosimies arī uz nēģu tačiem un nobaudīsim gardo nēģu zupu, vēža zupu, krāsnī pagatavotus nēģus un citus zivju gardumus! Ciemošanās laikā no nēģu zvejniekiem uzzināsim visu par nēģu dzīvesveidu, migrāciju, nēģu zveju un zvejas rīkiem.

Svētku programma vēl tiks precizēta!

Brīvs laiks (~1.5 h) svētku svinēšanai!

 

Pusdienas Iklā

 

Līdztekus “Via Baltica” lielceļam, gar kāpu grēdu cauri vietējiem zvejnieku ciematiem un kāpu priedulājiem, no Ainažiem līdz Hedamastei, aizlokās gleznains vecais Rīgas - Tallinas ceļš, kas 18. gadsimtā bija nozīmīga pasta pārvadājumu līnija. Dažas toreizējās pasta stacijas ir saglabājušās līdz pat mūsdienām. Pieturēsim vairākos piekrastes ciematiņos.

 

Hēdamastes baznīca - celta 1874.gadā. Īpašu šarmu baznīcai piešķir logi divās rindās - augšējie ir ar augstākām, asākām arkām, bet apakšējie ir ar zemākām, segmentētām arkām. Baznīca tapšanas procesā ieguva šīfera jumtu. Pēc nostāstiem, vietējie bagātie kuģu īpašnieki ir apsolījuši iegādāties nepieciešamos jumta materiālus, tādēļ baznīcas celtnieki nolēma gūt maksimālo labumu, un izvēlējās tolaik visdārgāko materiālu! 

APSKATE NO ĀRPUSES!

 

Dienas turpinājumā skatīsim 33 metrus garo Allikukivi alu, ko mazs avotiņš izveidojis sarkanos smilšakmens iežos kā vienu no Igaunijas visneparastākajām alām.

 

Dienas noslēgumā viesosimies kādreizējās Allikukivi muižā. Allikukivi muiža uzcelta 1878. gadā kā vadmalas ražotnes direktora vasaras muiža. Tai apkārt izveidoja brīvas formas parku. 20. gadsimta sākumā pils ēkā bija iekārtots tautas nams, vēlāk – skola. 2016. gadā ģimenes uzņēmums šeit izveidoja Allikukivi vīna muižu, saveda kārtībā parku, izveidoja dārzu. Dārzā tiek audzēti augļi un ogas, no kuriem gatavo vietējo vīnu.

  Te šobrīd no vietējām ogām un augļiem tiek ražoti vīni. Muižas saimnieces radītie dzērieni gadu gaitā ir tikuši atzīti ar Igaunijas vīnu konkursu fināla vietām. No baltvīniem atzītākie ir rabarberu un balto vīnogu vīni, pagrabos nobriest arī upeņu, aveņu, ābolu, pīlādžu, aroniju un citu ogu vīni. Iepazīsimies ar muižu, nobaudīsim dzērienus, izzināsim tā gatavošanas procesus!

(Viesošanās saimniecībā, ekskursija muižā, vīnu degustācija ar uzkodām - 15 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: 38 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas, degustāciju izmaksas.

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai IDkarti!

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lvPievienotie attēli