Ekskursijas

Mazie pārgājieni Kurzemē- rāms pārgājiens gar jūru Jūrkalnē, Mežvidu labirints, Žibgravas taka Alsungā, Omiķu grava. Suitu tirgus raibumi un labumi


Sākums: 20.09.2026 7:30
Beigas: 20.09.2026 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze pie Tukuma

 

Suitu tirgus Alsungā! Kamēr citviet svētdienās viss pierimst, Suitu zemē tieši tad sākas īstā dzīvība. Šī ir diena, kad šeit ir vislielākā iespēja visu piedzīvot, izjust un nogaršot. Sāksim dienu ar tirdziņa apmeklējumu – pielasīsim  pilnus grozus ar saldākajām pašmāju ogām un dārzu labumiem, īstu suitu maizi, raušiem un citiem vietējiem labumiem. Turpat blakus, "Suitu rijā" - aromātiska kafija!

Brīvs laiks tirdziņa baudīšanai un rīta brokastīm.

 

Mežvidus labirints ir aizraujoša atpūtas vieta dabā, kur ikviens var doties nelielā piedzīvojumā un pārbaudīt savu orientēšanās prasmi. Labirinta līkumotie celiņi un dažādie pagriezieni ik pa brīdim liek aizdomāties, kurp doties tālāk un vai izvēlēts pareizais ceļš.

Šī ir lieliska izklaide ikvienam, kurš vēlas pavadīt laiku svaigā gaisā un izkustēties. Mežvidus labirintā galvenais nav tikai atrast izeju, bet arī izbaudīt pašu ceļu, kopā piedzīvot jautrus mirkļus un radīt patīkamas atmiņas.

(Apmeklējums pieaugušiem 7 EUR, 6 EUR skolēniem, 5 EUR pensionāriem)

 

Rāms pārgājiens gar jūru gar Jūrkalnes stākrastiem n centra līdz piemineklim "Cerību bura". Cerību bura Jūrkalnē. Parasti Jūrkalnē apskatām stāvkrastus, taču šoreiz piestāsim citā pludmalē, kur apskatāms piemineklis "Cerību bura"  - piemiņas zīme latviešu bēgļiem uz Zviedriju 1944.-1945.gadā. Tās autors - tēlnieks Ģirts Burvis. Simboliskās buras atklāšanā piedalījās prezidente Vaira Vīķe-Freiberga,Zviedrijas un Latvijas Jūras spēku pārstāvji ,dzīvi palikušie bēgļi.

Pārgājiena garums ~ 7 km.

 

Pikniks ar līdzpaņemto pie Cerību buras.

 

Žibgravas veselības taka!  To unikālu padara paugurainais meža reljefs, kur gravas augstums vietām sasniedz pat 15 metrus, augu sugu daudzveidība, kā arī gleznainie Kauliņupītes līkumi, kas divās vietās šķērso taku. Takas sākumā jauka piknika vieta. Takā ir dažādi informatīvi stendi ar ļoti interesantiem uzdevumiem. Takas garums ~1.2km.

 

Kuldīga. Brīvs laiks Kuldīgā pastaigai,mirklim pie Ventas rumbas vai uzkāpšanai skatu tornī.

 

Omiķu grava. Šķēdes upes atsegums, kuru dēvē par Omiķu gravu, sastāv no divām daļām, kurās zinātnieki konstatējuši mirušu dzīvnieku pārakmeņojušās atliekas, kas veidojušās aptuveni 380 miljons gadu atpakaļ.

Pati grava izveidojusies samērā nesen, meliorācijas grāvim izskalojot zemes virsmai tuvu iegulošos devona Mūru svītas smilšakmeņus un gliemeždolomītus. Klinšainais atsegums un tam apkārt aizaugušie krasti atgādina par neskartās dabas mežonīgumu.

Pāri Omiķu gravai uzsliets tiltiņš, no kura ērti apskatāms atsegums un šaurais ūdenskritums, kas veidojas uz Šķēdes upē ietekošā strauta. Tā augstums ir aptuveni 3,5 metri un ar ūdeņiem bagāts tas ir pavasaros pēc sniega kušanas, vai pēc lietus periodiem pārējos gadalaikos.

 

Atpakaļceļš pa Liepājas šoseju.

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena:  48 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.izmaksas

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv

 


Pievienotie attēli