Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.


Sākums: 10.07.2022 7:15
Beigas: 10.07.2022 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Pārcelšanās ar kuģīti uz Manilaidas salu (~800m no ostas).

 

Salas dzīvesveidu iepazīsim Manijas muzejā – šeit apskatāma ekspozīcija divos stāvos – pirmajā stāvā Jūs gaida stāsts par roņu medībām, salinieku ikdienas dzīvi un priekšmetiem, kā arī tērpiem, savukārt nama otrajā stāvā skatāmas dažādas mainīgās, ceļojošās izstādes. Iepazīsim muzeju vietējā gida vadībā!

(Muzeja apmeklējuma maksa 2022.g.- 4.50 EUR)

 

 

 

Manilaidu mēdz dēvēt par Kihnu salas mazo māsu vai brāli – kaut arī tuvējo muižu zemju dokumentos sala minēta jau kopš 16. gadsimta, skaidri zināms, ka pirmie patstāvīgie iedzīvotāji uz šo salu pārcēlušies dzīvot 1933. gadā, kad no Kihnu šurp dzīvot atnāca 22 ģimenes. Šobrīd gan patstāvīgo iedzīvotāju skaits ir mazāk kā 40. Sala ir apmēram 4,5km gara un līdz 500m plata, to šķērso viens vienīgs ceļš un abpus tam paveras salām raksturīgā ainava – dižāki un mazāki laukakmeņi, smilgāji, kurus pavasarī rotā silpureņu audzes, kadiķi un jūras klajums. Dosimies pastaigā pa salu, sasniedzot tās ragu ar nelielu bāku.

 

Paviesosimies kādā vietējā sētā, lai papusdienotu. Dienas piedāvājumā – salinieku zivju zupa!

(Cena EUR 6)

 

Kaut arī mūsdienās sala ir apdzīvota, tā joprojām glabā noskaņu par laikiem pirms vairāk kā simt gadiem, kad vētru laikā šeit zvejnieki raduši patvērumu, vasarās tā izmantota kā apkārtējo muižu siena pļavas, bet ap Jāņiem Kihnu salas sievas šurp braukušas pēc madarām dziju krāsošanai (tādēļ Manilaida dažkārt tiek dēvēta par Madaru salu!).

 

 

 

Iepazīsim salas burvību nesteidzīga pārgājiena laikā! (~8km)

*Par simbolisku papildsamaksu no salas dienvidu gala uz ostu iespējams atgriezties “taksometrā”, tā pārgājiena garumu saīsinot.  

 

Pēcpusdienā pārcelsimies atpakaļ uz kontinentu.

 

 

Tā kā Manilaidas salas krasti ir lielākiem un mazākiem oļiem klāti, tad peldei piestāsim Baltajā Krastā jeb Valgerannā, kur līdz baltai smilšu pludmalei iekārtota promenāde, iespējams uzkāpt savdabīgā skatu tornī un pēc aktīvas dienas veldzēties jūras viļņos. Brīdis atpūtai.

 

Neliela pauze lielveikalā Pērnavā.

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 55

Cenā ieklauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, brauciens ar kuģīti uz salu un atpakaļ

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, apskates objektos, ziedojumi, zivju zupa uz salas

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli