Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!


Sākums: 10.07.2022 9:00
Beigas: 10.07.2022 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

Kafijas pauze Mālpilī.

 

Dienu sāksim "Skulmju" mājās, kas ir memoriālais Skulmju dzimtas muzejs. Māja ar nosaukumu “Skulmes” atrodas skaistā Mergupes stāvkrastā un sevī glabā daudzus atmiņu stāstus un personīgās lietas no Skulmju dzimtas pārstāvjiem, kuri šajā mājā arī dzīvojuši. Mājā apskatāmas mākslinieku Oto un Martas Skulmju, kā arī aktiera Valentīna Skulmes istabas un Skulmju dzimtas piemiņas istaba. Ap māju plešas Valentīna Skulmes un viņa kundzes Ināras iekopts košumdārzs. Pašlaik namu apsaimnieko pašvaldība.  

(Viesošanās vietējā gida vadībā - 2 EUR/pers.)

 

Iepazīsim Zaubes kultūrvēsturisko taku vietējā gida vadībā - pastaigu taka vijas gar Augšezeru un Lejasezeru, viduslaiku pils mūra fragmentu un Zaubes dižozolu. Dižkoka stumbra apkārtmērs ir 8,05 m, tas ir devītais lielākais (resnākais) Latvijā.

(Ekskursija - 2,50 EUR)

 

Pusdienu pauze. Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā.

 

 

 

Madlienā atrodas viena no vecākajām Latvijas baznīcām - tās pirmsākumi meklējami 13.gadsimtā, bet 18.gs. astoņdesmitajos gados Madlienas baznīcā iesvētīts Garlībs Merķelis.

(Ziedojums)

 

1938. gadā Madlienu atzina par Latvijas ģeogrāfisko centru, tādēļ dienu pirms Latvijas iestāšanās Eiropas savienībā, 2004. gada 30. aprīlī, šeit iestādīta Latvijas pagastu ozolu birzs - šajā dienā tika iestādīti 453 ozoliņi (tieši tik daudz Latvijā toreiz bija pagastu). Izbūvētais bruģa un grants seguma celiņu tīkls simboliski atgādina koka saknes, kuru vijums turpinās koka stumbrā ar septiņiem ozolzīļu formas laukumiem. Šeit uzstādīts arī informatīvais stends, kur smelties zināšanas par Latvijas dabu, bet mākoņus un zvaigznes var vērot "Imanta Ziedoņa debess vērošanas gultā".

 

 

 

Dienu turpināsim sajūtu dārzā Lavandu lejas - tas ir ģimenes izsapņots, lolots un čubināts dārzs Ikšķiles pievārtē, kur vasara iekrāsojas violetos toņos un ietinas lavandu smaržā. Brīdis lavandu atmosfēras baudīšanai.

(Apmeklējums - 5 EUR, bērniem līdz 12 g.v. - 2 EUR)

 

Iepazīsim Ikšķili gides Līgas vadībā! Kas sendienās noticis un kas īpašs mūsdienās, kas Ikškili nākotnē sagaida?

 

 

 

Ar vikingu liellaivu uz Svētā Meinarda salu - Svētā Meinarda sala ir pirmā Latvijas svētvieta, kur 1184. gadā Holšteinas pilsētas Zēgebergas klostera augustīniešu ordeņa kanoniķis Meinards sāka celt baznīcu, kas līdz Rīgas dibināšanai 1201. gadā bija Livonijas bīskapa sēdeklis. Dosimies turp pa Daugavu ar liellaivu, izkāpsim uz salas un sajutīsim šīs vietas īpašo auru paši!

(Brauciens ar vikingu liellaivu ~8 EUR)

 

Vakara kafijas pauze Ozoliņa konditorejā.

(Maksa pēc ēdienkartes)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 20:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi, brauciens ar liellaivu u.c.

 

 

Maršrutu sastādījusi un ekskursiju vada gide Līga Dziedātāja.

Pasteidzies pieteikties, jo vietu skaits grupā ļoti ierobežots!
Pievienotie attēli