Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai


Sākums: 26.03.2022 8:00
Beigas: 26.03.2022 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta brokastu pauze pa ceļam

 

Kāju "izlocīšanai" pa ceļam piestājam pie Tilderu dabas takas - gleznaina pastaigu vieta Vidzemē, kas ved uz ģeoloģisko dabas pieminekli Tilderu krauju pie Gaujas un vecajām dolomīta lauztuvēm. Takas garums 600 metri - pieveicams gandrīz ikvienam!

 

 

 

Palpiera naudas akmens - teika vēsta, ka Ziemeļu kara laikā zviedru karavīri esot veduši uz Alūksni savu armijas kasi, bet krievu karavīri tiem uzbrukuši, un zviedri naudas lādi aprakuši zem akmens. Teikas iespaidā cilvēki te meklē apslēptās bagātības. Visa akmens tuvākā apkārtne ir izrakņāta, rakts arī zem paša akmens, kur izveidojusies ala, un tas grimst arvien dziļāk. 

 

 

 

Čukstu akmens - lielgraudaino granīta bluķi lodveida formā Čukstu karjerā atraka 1980-tajos gados. Līdz tam nekas neliecināja, ka zem grants slāņa dus viens no Alūksnes novada dižākajiem akmeņiem.

 

Pusdienas Alūksnē

 

 

 

Pētera I brokastu galds jeb Visikuma dižakmens - leģenda vēsta, ka Lielā Ziemeļu kara laikā ap 1700. gadu sākumu Krievijas cars Pēteris I devies uz ieņemto Rīgu. Atpakaļceļā uz Pēterburgu, caram sagribējies brokastot. Tolaik ceļš uz Krievzemi gājis caur Visikumu un brokastis cars ieturējis uz šī sarkanā lielkristāliskā granīta bluķa.

 

 

 

Silenieku krustakmens iezīmē robežu starp Poliju, Krieviju un Zviedriju, arī starp Kūdupes, Alūksnes un Lāzberģu muižu zemēm, arī starp Pleskavas, Vitebskas guberņām un Vidzemi. Pirmās Latvijas robeža arī sākotnēji tikusi iezīmēta gar šo akmeni. Akmenī iekalts trīsstūris, tajā krustveidīga zīme, ir arī burti R un VR un gadskaitlis 1782. J.Urtāns domā, ka akmens uzstādīts pēc tam, kad Latgale pēc Polijas pirmās dalīšanas 1772.gada tika iekļauta Krievijas impērijā.

 

 

 

Ekskursijas noslēgumā viesosimies pašā Krievijas pierobežā - Pededzē! Alūksnes novada Ziemeļaustrumos pie Krievijas robežas atrodas Pededzes pagasts, savu nosaukumu guvis no Pededzes upes. Pagasta iedzīvotāji lielākā daļa ir krievu tautības, kas še dzimuši un dzīvojuši jau kopš tā laika, kad šī teritorija cariskās Krievijas valdīšanas gados ietilpa Pleskavas un Vitebskas guberņās. 

Dosimies nelielā ekskursijā pa Pededzi, lai skatītu tās ievērojamākās vietas un ielūkosimies ļoti interesantā ekspozīcijā Pededzes tautas namā.

(2022.g.apmeklējuma maksa tiks precizēta)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas objektos, ēšanas izmaksas, ziedojumi

 

Akmeņus brauksim lūkot nelielā grupā, tāpēc piesakies savlaicīgi!

 

Maršrutā izmantotie foto un informācija par akmeņiem iegūta no vietnes www.visitaluksne.lv 
Pievienotie attēli