Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām


Sākums: 09.07.2022 8:00
Beigas: 09.07.2022 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze

 

Vēstures avotos Skaistkalne pirmo reizi minēta 1489. gadā, kad šīs zemes starp Mēmeles un Iecavas upēm Livonijas ordeņa mestrs Johans Freitāgs fon Loringhofe izlēņoja Hermanim Šēnbergam. No pirmā īpašnieka arī cēlies Skaistkalnes nosaukums. Vietējā gida vadībā izstaigāsim Skaistkalnes interesantākās vietas - muižu, Skaistkalnes baznīcu, kritenes u.c.

 (Ekskursija Skaistkalnē vietējā gida vadībā EUR 2)

 

 

  

Skaistkalnes katoļu baznīca - paceļas augstajā Mēmeles senlejas krastā netālu no Lietuvas robežas. 1666. gadā pēc Skaistkalnes muižas īpašnieka Vladislava Karmela de Berka lūguma šeit nodibināja jezuītu mītni. Viņi tad arī bija tie, kuri 17. gs. beigās Skaistkalnē uzcēla minēto baznīcu un veltīja to Sv. Marijas debesīs uzņemšanas godam.  Baznīcas greznais interjers, kurā īpaši izceļas altāra, kanceles un ērģeļu projekta meistarīgie kokgriezumi, veidots baroka stilā.

(Ziedojums)

 

Abpus robežai plašā teritorijā vērojami karsta procesi, aplūkosim kritenes gan Skaistkalnē, gan Biržu reģionālajā parkā.

 

 

 

Lavandu lauki Biržu pievārtē. Šeit saimniecībā ar Provansas noskaņu no vairāk kā 1000 lavandu krūmiņiem ne tikai gaisā virmo neatvairāms aromāts, bet arī gatavo aromātiskus spilventiņus un ziedu pušķus, ēteriskās eļļas un hidrolātus, kā arī cienā ar lavandas tēju. Viesosimies, uzzināsim stāstus par lavandu audzēšanu un īpašībām, baudīsim tasi nomierinošas ziedu tējas.

(Saimniecības apmeklējums un stāstījums – 4 EUR, pensionāriem, skolēniem - 3 EUR)

 

Pusdienas

(Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)

 

 

 

Biržu apkaime ir ievērojama ar karsta kritenēm – to šeit ir ap 9000, bet skaits ik gadu palielinās. Apmeklēsim dažas no ievērojamākajām – Kirkiļu ezerus ar skatu torni, Govs alu, Lapsas un Ģeologu alas. Karsta kritenes veidojas pazemes ūdeņiem izskalojot šķīstošos kaļķakmens, ģipša, dolomīta un krīta slāņus, līdz zeme iegrūst. Dažkārt jaunizveidotās bedres paliek sausas, dažkārt piepildās ar ūdeni – skatīsim vienu no Baltijā ievērojamākajām kritenēm – 12m dziļo Govs alu, kurā iespējams nokāpt un tai blakus esošās Lapsas un Ģeologu kritenes, kā arī Kirkiļu ezeru, kas ir ar ūdeni pildīta vairāk kā 30 kriteņu sistēma, veidojot savdabīgu līču, salu un pussalu ornamentu. Ainavu lūkosim no ezera krastā esoša 32 metrus augsta skatu torņa pusmēness formā, un izstaigāsim nesen izveidoto taku caur ezeru labirintu.

 

Garākais koka tilts Lietuvā (525 metri) pāri ezeram! 1928.gadā, kad Astravas muižas ēkās tika izveidota linu fabrika, pāri Širvēnas ezeram tika uzbūvēts 525 metrus garš un 2,45 metrus plats gājēju tilts, kas savieno Astravu un Biržu pilsētu.

 

Astravas pils atrodas Širvenas ezera otrā krastā. To uzbūvēja Jons Tiškēvics 19. gadsimtā sešdesmitajos gados. Viņa dzimtai piederēja arī Palangas pils, kurā tagad atrodas slavenais Dzintara muzejs, kā arī īpašumi daudzās Lietuvas pilsētās un novados, un šīs ļoti bagātās, veiksmīgās, mākslinieciski un progresīvi noskaņoto intelektuāļu dzimtas pārstāvji daudzviet uzbūvēja apbrīnojami skaistas pilis un arī deva ieguldījumu apkārtnes ekonomiskajā attīstībā. Šobrīd Astravas pilī atrodas linu pārstrādes uzņēmuma administrācija. PILS APSKATE NO ĀRPUSES!

 

 

 

Dienas noslēgumā relaksējoša un veselīga pastaiga basām kājām Eko Baso kāju parkā!  Palutini savas kājas baskāju takā, kuras garums 1300 metri! Taka klāta visdažādākajiem materiāliem - smiltīm, akmeņiem, granti, niedrēm, čiekuriem u.c. Ir iespēja veselīgi izkustēties, lecot no celma uz celmu. Takas vidū ierīkoti soliņi atpūtai.  

(Takas apmeklējums pieaugušiem 5 EUR, bērniem 3-5 g.v. - 3 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:00

 

Ekskursijas cena: 37 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi
Pievienotie attēli