Ceram uz drīzu tikšanos!

Nēģu diena Pāvilostā, viesošanās saimniecībā, kur dizaina mēbeles aug, varenās Aizputes pilsdrupas un pēcpusdiena Aizputes vīna darītavā!

Latvijā plašākā foto galerija - no Jaunķemeriem līdz Bērzciemam, Mērsraga bāka un izgaismotais Ķemeru parks rudenīgā tumsā

Rīgas centra zaļā josta - bulvāru loks un ekskursija greznajā Splendid Palace kinoteātrī - ieklausoties aizkulišu stāstos!

Piedzīvo Talsu pusi! Māksla Sabiles sinagogā, mājīga bruņinieku pils Dižstendē, māla smalkumi "Ciparnīcā", veselīgie "Lubeco" našķi un asprātīgas Rojas "Meļu klubiņš"

Prezidentu novads Zemgale - K. Ulmaņa "Pikšas" un J. Čakstes "Auči", neparastais Brakšķu stacijas stāsts un vakara kafija radošajā Abgunstes muižā

Diena Vidzemes akmeņainajā piekrastē un Limbažos - gājiens gar jūru uz Veczemju un Ežurgu klintīm, Limbažu pilsdrupas, Lielzera taka un zandarts ar laimes zvīņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pēc dabas maģijas Zebrus ezera apkaimē pavasara saulgriežu noskaņās! Kartavkalni, Zebrus apkaimes pilskalni, pikniks ar panorāmas skatu un noslēgums pie Ķeveles avotiem

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Vidzemes ainavu takās vizbuļu laikā - Raganu klintis Apē, Grūbes dzirnavu ūdenskritums, Opekalna baznīca un Peļļu taka ar paviesošanos Igaunijas Velnu zemēEkskursijas/Semināri

Latvijā plašākā foto galerija - no Jaunķemeriem līdz Bērzciemam, Mērsraga bāka un izgaismotais Ķemeru parks rudenīgā tumsā


Sākums: 24.10.2021 10:00
Beigas: 24.10.2021 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā: 

10:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas. 

 

Piekrastes ciemiem ir kāds īpašs šarms. Mazliet jūras skarbuma, košas saullēktu krāsas un sāļi vēji. Piekrastes ciemos ir īpaša dzīves garša, tāda, ar kurzemnieku šerpumiņu. Diena, lai to iepazītu fotogrāfijās, pieturvietās, garšās un ar vietējiem aprunājoties! 

 

2021. gada nogalē Kurzemes piekrastē no Jaunķemeriem līdz Bērzciemam apskatāmas 14 lielformāta fotogrāfijas "Dzīve pie jūras" - vienlaikus sniedzot baudījumu acīm, iepazīstinot ar ciemu stāstiem, un veidojot katram pašam savu, jaunu stāstu. Apskatīsim visas šīs galerijas fotogrāfijas, piestājot pie katras no tām! 

 

Lielformāta fotogrāfiju apskate Jaunķemeros, Ragaciemā, Klapkalnciemā, Apšuciemā. Iespēja iepirkties Ragaciema zivju tirdziņā. 

 

 

 

Viena no lielformāta fotogrāfijām apskatāma Apšuciema "Pārslās", kur iekārtota keramiķu Ievas un Ivara Grašu darbnīca - šeit uz podnieka virpas top svēpētās jeb melnās keramikas darbi, kuri liesmu un dūmu rotaļās – atklātas uguns ceplī iegūst tumšas nokrāsas. Apmeklējuma laikā podnieks parādīs savus darbus, pastāstīs, kā tie top, apskatīsim ar malku kurināmo cepli un iegādāsimies gatavos izstrādājumus.

(Darbnīcas apmeklējums ~5 EUR)

 

Lielformāta fotogrāfiju apskate Plieņciemā un Ķesterciemā. 

 

 

 

Ķesterciema "Mūrnieku" saimniece Brigita zina, ko iesākt ar zivīm, jo pārstāv vienu no senajām zvejnieku ģimenēm Tukuma piekrastē, un ģimenes vīrieši joprojām iet jūrā. Saimnieki iepazīstinās arī ar zvejnieka sētu un zvejnieka arodu, kā arī ar vietas stāstu. Šeit top zivju zupa, kuru pat zivju neēdāji atzīstot par labu esam.  

(Viesošanās un stāsts zvejnieku sētā - 2 EUR, pusdienas - īpašā zivju zupa ar maizīti - ~5 EUR)

 

Lielformāta fotogrāfiju apskate Engurē, Abragciemā, Bērzciemā. 

 

Galerijas noslēdzošā fotogrāfija atrodama Bērzciema "Smiltiņos", kur top smeķīgais Kundziņ' siers - jaunas ģimenes lolojums. Nosaukms ne tik daudz apzīmē mērķauditoriju, kam produkts gatavots, bet atvasināts no ģimenes uzvārda - Kundziņi. Lai pagatavotu šo unikālo sieru, izmanto tikai nepasterizēto govs pienu. Katrs siera ritulis ir īsts roku darbs.
Savu darbību “Kundziņ’ siers” uzsāka 2018. gadā gatavojot sierus, un piedāvājot tos vietējiem iedzīvotājiem, radiem, draugiem. Vēlāk  podukcija tika realizēta “Kalnciema ielas tirdziņā”. Piedāvājumā siera rituļi dažādām gaumēm - ar sieramoliņu, sēkliņām, ķiplokiem, saulē kaltētiem tomātiem un baziliku un dažādām citām piedevām, kā arī daļai sieru īpašu garšu niansi piešķir kūpinājums. 

(Viesošanās saimniecībā un sieru degustācija - 5 EUR)

 

 

 

Mērsraga bāka - 1873.gadā Rīgas biržas komitejas lūdza Jūrlietu ministrijas Hidrogrāfijas dienestam Pēterburgā pēc iespējas ātrāk ierīkot bāku Mērsragā, jo akmeņainais sēklis apdraud tos kuģus, kas kaut nedaudz novirzījušie no līnijas starp Kolkas uguns kuģi un Daugavas grīvu. 

Bākas uguns augstums ir 21,3 m. 1914.gadā Mērsraga bāka tika stipri bojāta. 1922. gadā iebetonēta un nostiprināta ar dzelzsbetona kontraforsiem. Torņa augšdaļā izveidots dzelzs konstrukcijas uz konsolēm balstīts apejas balkons.

(Uzkāpšana bākā EUR 1)

 

 

 

Dienu noslēgsim ar pastaigu atjaunotajā Ķemeru sanatorijas parkā - to savulaik veidojis Rīgas daiļdārznieks Kārlis Heinrihs Vāgners - lai kūrorta viesi varētu ne vien ārstēties, bet arī baudīt saturīgu laiku svaigā gaisā, pastaigājoties pa celiņiem, vizinoties ar laivu līdz Mīlestības saliņai ar rotondu. Laika gaitā parks bija fiziski novecojis, tādēļ 2019./2020. gadā veikti vērienīgi rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbi, atjaunoti tiltiņi, celiņi, apgaismojums, sēravota paviljons un izveidoti jauni apstādījumi. Vērienīga projekta ietvaros atjaunots arī ūdenstornis ar skatu platformu. Atjaunojot parku, īpaša uzmanība pievērsta arī tā izgaismošanai diennakts tumšajā laikā, piešķirot tam īpaši romantisku noskaņu. Dienas noslēgumā to izbaudīsim! 

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00. 

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: apskates vietu apmeklējumi, ēdināšanas izmaksas, degustācijas u.c.Pievienotie attēli