Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Gabaliņš Latgales vasaras viducī - saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kurpinīku krucifikss. Rēzeknes jaunumi, Viļānu katoļu baznīca un kaņepju lauki Obelišku sātā


Sākums: 30.07.2022 8:00
Beigas: 30.07.2022 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam


Viļānu Sv. Ercenģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca

1753. gadā barons Miķelis Riks sāka celt pašreizējo Viļānu mūra baznīcas un klostera ansambli. Baznīcā tās pirmsākumā bija 9 altāri, un tā bija viena no skaistākajām un greznākajām baznīcām Latgalē. Baznīcas centrālo altāri grezno astoņas korintiešu ordera kolonnas. Kreisajā jomā atrodas Jēzus Sirds altāris, labajā – Jēzus Kristus ciešanu altāris, kurā ievietots 18. gs. izgatavotais koka krucifikss, kuram piedēvētas brīnumdarītāja spējas. Daudzās pateicības votas liecina par medicīniski neizskaidrojamām dziedināšanām un brīnumiem. Viļānu baznīca un tās apkārtne mūsdienās ir kļuvusi par ievērojamu svētceļojuma vietu. Bez atjaunotā dievnama iespējams apskatīt Sveču kapelu, rožu dārzu, dvēselēm šķīstītavā veltītu kapelu, baznīcas pagrabus ar nedzimušajiem bērniem veltītu kapelu, Krustaceļu, kā arī krusta kapelu, Fatimas Dievmātes godam veltīto grotu ar Fatimas ganiņu skulptūrām, Rožukroņa dārzu ar svētā bīskapa Meinarda skulptūru, draudzes aizbildņa Sv. Erceņģeļa Miķeļa skulptūru.

(Ziedojums: 1 EUR)

 

 

 

 

 

Saulainās Grieķijas stūrītis Latvijā - Latgalē! Dosimies uz nelielu apdzīvotu vietu Latgalē - Rikavu, kas kā ciems sācis veidoties 19.gadismtā, kad te zemi nopirka Antonijs Riks, Dricānu Riku dzimtas Rogaižu — Maltas atzara muižnieks. Vietējā gida vadībā dosimies izzināt Rikavas vēstures lappuses un uzzināsim, kas kopīgs Rikavai un saulainajai Grieķijai...

(Ekskursija vietējā gida vadībā - ziedojums EUR 1)

 

 

 

Rikavas Dieva apredzības Romas katoļu baznīca - uzcelta pēc muižnieka Antonija Rika iniciatīvas 1832.gadā. Dievnamā ir trīs mūrēti altāri, tajos altārgleznas. Līdzās baznīcai - kapi un kapliča, kurā apbedīti Riku dzimtas pārstāvji. Baznīca uzskatāma par vienu no izcilākajām vēlā klasicisma stila sakrālajām celtnēm Latvijā!

(Ziedojums)

 

 

 

Rikavas muiža -  valsts nozīmes piemineklis, sākotnēji piederēja muižnieku Janovsku dzimtai. 18. gs. 2. pusē to nopirka poļu muižnieks Mihals Riks. Muižas kungu māja celta no 1870. līdz 1875. gadam neogotikas stilā no sarkaniem ķieģeļiem, kas iegūti Rikavā. Kopš 1926. gada tajā atrodas skola. Iekštelpās saglabājušās greznas koka kāpnes un sākotnējo interjeru apdares fragmenti. Muižas pārvaldnieka mājā iekārtota skolas darbnīca.

 

 

  

Kurpinīku ciemā, ceļmalā, ir krucifikss, pie kura filmēti vieni no emocionālākajiem kadriem režisora Jāņa Streiča filmā Cylvāka bārns — skats pie Krusta. Krucifiksa nojumīte ir ar masīvām mūra kolonnām, starp kurām neliela koka sētiņa. Pie masīva ozola krusta piestiprināta Pestītāja figūra, kokā griezta ap 1854. gadu. Krusts gadu gaitā mainījies, figūra saglabājusies iepriekšējā. Šis krucifikss kādreiz atradies rakstnieka Jāņa Klīdzēja vectēva Donāta Klīdzēja māju pagalmā.

 

 

Pusdienas Rēzeknē

(Pusdienu piedāvājums un cena tiks precizēta)

 

Ekskursija - pastaiga Rēzeknē. Pastaigas laikā skatīsim jaunus un senākus pilsētvides objektus Rēzeknē, arī 2021.g. atklāto objektu “Ūdens pods”, kas ir lielizmēra stilizēts ūdens trauks, kas papildināts ar tekoša ūdens elementu. Tas atrodas Rēzeknes upes krastos un veidots, izmantojot vienu no populārākajām Latgales keramikas saimniecības trauku formām.

 

 

Rēzeknes Zaļā sinagoga - pēc restaurācijas ir viens no ievērojamākajiem pilsētas kultūras pieminekļiem, kas ir saglabājies no 19.gs. vidus. Sinagogas apmeklētāji var redzēt ļoti sarežģītas un rūpīgas senās koka ēkas restaurācijas rezultātus, kā arī iepazīties ar ebreju tautas tradīcijām un paražām un Rēzeknes ebreju kopienas vēsturi.

(Ziedojums 2 EUR)

 

 

 

Mājupceļā piestāsim Obelišku ciemā, kur iepazīsim vienu no Latvijas „brīnumaugiem” – sējas kaņepi. Te saimnieko Andris un Debora, kas pēc ilgiem Londonā pavadītiem gadiem ieradušies Latgales laukos ar sauju kaņepju un lielu sapni, kas pamazām tiek pārvērsts realitātē, vadoties pēc uzskata, ka kaņepe ir nākotnes augs – tā spēj pabarot, apģērbt, izmitināt un izdziedēt visu pasauli, ja vien to prasmīgi pielietotu.Saimniecībā no kaņepēm top visadažādākie produkti – kaņepju sēklas, tēja, proteīnu pulveris, enerģijas batoniņi, papīrs, zemesriekstu sviests, ziepes un pat būvmateriāli no kaņepju šķiedras. Viesosimies saimniecībā, uzzināsim tās neparasto stāstu, kā arī degustēsim saražoto kaņepju produkciju!

(Viesošanās saimniecībā un degustācija – 10 EUR personai)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 38

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ziedojumi, ēdināšanas izmaksas, ieejas maksas apskates objektos
Pievienotie attēli