Bolderāja-Daugavgrīva-Vakarbuļļi. Ciemos pie leļļu meistara Viļņa Jēkabsona, tēlnieka Paula Jaunzemja Akmens skulptūru parks. Daugavgrīvas cietoksnis ar vietējo gidu. Vakarbuļļu pludmale un skats uz Rīgu no Bumbu kalniņa

Uz Hercoga Jēkaba tirgu Kuldīgā! Ciemojamies vietā, kur mīt laimīgie kolliji, andelējamies uz nebēdu dižtirgū un baudām vakara mieru Maras muižā!

Lapu zelts Siguldā! Labākās Siguldas rudens lapu skatu vietas, Lustūzis Līgatnē, dziednieciskais Svētavots un garšu ceļojums "Latvijas ķiploks" ražotnē Cēsīs

Senais un jaunais Iļģuciems ar Nordeķu muižu un Dzegužkalnu

Ventspils 2022.gada jaunums - modernais Zinātnes centrs VIZIUM (pārskata ekskursija pieaugušajiem), ekskursija koncertzālē "Latvija". Staldzenes stāvkrasta vēji un omulīgā Popes muižas

Nēģu svētki Salacgrīvā un akmeņainā Vidzemes jūrmala. Ciemos pie podnieka un bitenieka Arņa Preisa

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām arī mazzināmajā Pededzes pagastā

No "trepītēm" līdz vairākiem metriem - diena Kurzemes populārajos un mazzināmajos ūdenskritumos

Vidzemes vīna tūre - ciemos pie vīndares Martas Igaunes Lubāna klānos, vīndara Oskara Žvagina vīni Lubānas muižas klētī un Domu pieturas vīni Madonā. Pusdienas Lubāna ezera krastā un neliela pastaiga Teirumnīku purva takā

Ceturtdien! Pārdaugavas muižiņas un muižu parki rudenī: Vērmaņa muižiņa - Anniņmuiža – Bieriņu muiža – Depkina muiža ar kafijas pauzi. Induļa Rankas akmeņu dārzs

Pa kino ceļu piekrastē - piejūras ciemi no Bigauņciema līdz Ragaciemam, savulaik izpostītā Pūres baznīca un kūka ar kafiju elegantajā Kukšu muižā, kur filmēts "Ugunsgrēks"

Teiču un Krustkalnu rezervāti rudenī! Sildu dabas taka, Krustkalnu rezervāta skatu tornis un Krākas avotu dabas taka

Kur vīna upes plūst un ūdenskritumi šalc... Kurzemes vīna tūre

Piebalgas pakalni rudens krāsās - Jumurdas, Nēķenmuižas un Vecpiebalgas muižu kompleksi, skats no Brežģa un Viņķu kalna augstumiem, nedaudz apgarots dienas noslēgums Jaunpiebalgas Sv. Toma baznīcā

Pirmdiena - lielisko cenu diena! Sasildies Pērnavas SPA viesnīcu siltajos baseinos un pirtīs!Ekskursijas/Semināri

Lapu zelts Siguldā! Labākās Siguldas rudens lapu skatu vietas, Lustūzis Līgatnē, dziednieciskais Svētavots un garšu ceļojums "Latvijas ķiploks" ražotnē Cēsīs


Sākums: 06.10.2022 8:30
Beigas: 06.10.2022 21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Bobsleja un kamaniņu trase Siguldā

Bobsleja un kamaniņu trase ir viena no retajām šāda veida būvēm pasaulē. Tajā notiek starptautiskas sacensības. No trases un tās apkārtnes paveras burvīga ainava uz Gaujas senleju. Uzkāpsim trases ēkas augšējā stāvā un aplūkosim Siguldas panorāmu un Gaujas senleju no putna lidojuma!

(Ieejas maksa 3 EUR, bērniem līz 14 g.v. 0.60 EUR)

 

 

 

Ar savu devu nostalģijas un leģendu apvīta Gūtmaņala – lielāka grota visā Baltijā. Jau gadu desmitiem tā piesaista apmeklētāju uzmanību, īpaši ievziedu un zelta lapu laikā! No alas joprojām iztek avots, kuram tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības.

 

Dosimies pastaigā, lai iepazītu dažas no Gaujas senlejas ainaviskākajām vietām – Paradīzes jeb Gleznotāju kalnu. Pateicoties smilšakmenim, kas pirms daudziem miljoniem gadu sastindzis mūsdienu Siguldas apkaimē, izveidojusies Gaujas senleja – viena no ainaviskākajām vietām Latvijā, kas ik gadu piesaista tūkstošiem vietējo un ārvalstu tūristu. Bet arī sendienās šī apkaime aicinājusi māksliniekus. No Paradīzes kalna ainavu un 80 metrus zemāk esošo Gauju gleznojuši Jūlijs Feders, Vilhelms Purvītis un Janis Rozentāls, kā arī citi mākslinieki, tādēļ vieta ieguvusi Gleznotāju kalna nosaukumu.

 

Raganu katls - Daudas upes lejā, pavisam netālu no Daudu mājām, atrodas dziļa pusapaļa smilšakmens piltuve - grava, ko sauc par Raganu katlu. Viena puse ir it kā nošķelta un atveras uz upes ieleju. Teikas stāsta, ka te senos laikos esot bijusi raganu sapulču vieta.Raganas no tuvas un tālas apkārtnes salidojušas uz savām slotām un mācījušās visādas zintis un pesteļošanas. Kurš kaut reizi bijis Raganu katlā, iemantos spēku un drosmi, un nekādas burvestības tam vairs nav bīstamas!

Šeit arī filmēti latviešu drāmas filmas "Būris" fragmenti, tie, kas šo filmu redzējuši, atminas ainu, kurā redzams metāla būris – tieši Raganu katlā tas atrodas.

 

Daudas ūdenskritums - trešais lielākais Latvijā! Augstums - 2,4 m, platums - 1,5 - 2,5 m.

 

Pusdienas Līgatnē

 

Pašā Līgatnes centrā atrodas interesants dabas objekts - smilšakmens klints Lustūzis. Tajā ir izveidotas gan alas, gan arī pagrabi, kuri iedzīvotājiem kalpo kā personīgo lietu glabātuve. Pirmie pagrabi veidoti aptuveni 18. gadsimta vidū, galvenokārt praktiskām vajadzībām. Interesanti ir tas, ka šeit pagrabalas kaltas pat divos līmeņos. Lustūzis kalpo ne tikai kā pagrabiņu un alu objekts, bet arī kā skatu vieta, jo pa taku iespējams uzkāpt pašā klints augšā. 

 

Cēsīs, Cīruļkalna virsotnē ierīkots skatu tornis jeb "Zaļais tornis". Cīruļkalns torņa būvniecībai izraudzīts, jo tā virsotne ir viens no augstākajiem punktiem šajā Gaujas pusē, līdz ar to no torņa virsotnes paveras plašas tāles, kurās būs lūkojama gan Cēsu pilsēta, gan Gaujas senlejas ainava.


Svētavota dabas parks Cēsīs.  Dienvidaustrumos no Cēsīm, Cīrulīšos no kādas smilšakmens nišas iztek leģendām apvītais, ziemā neaizsalstošais Svētavots. Tas izplūst no 88 metru dziļuma tīrā, lielā, dabiskā baltas smilts iezī, un tā ražība ir 3 litri ūdens sekundē. Svētavota izcelsmes un pastāvēšanas vēsture ir ļoti sena – tā ala ir pirmā Latvijas ala, kas minēta zinātniskajā literatūrā.

Pirmais avota nosaukums bija Dzelzs vārti, bet pirmās brīvvalsts laikā tas dēvēts par Māras avotu, vēlāk par Svētavotu, to pamatoja ar ūdens dziednieciskajām īpašībām. Brīvās Latvijas laikā tika uzcelta dziednīca "Cīrulīši", jo vieta ir ar pozitīvu auru apgarota, blakus atpūtas namam atradās unikālais dabas objekts, dziednieciskais avots Svētavots.

Vietēja gida vadībā uzzināsim stāstu par Svētavota vēsturi un ūdens īpašajām vērtībām. Tāpat  uzzināsim avota leģendu un izpildīsim senu rituālu – uzņemsim spēkus no Svētavota!

(Ekskursija vietējā gida vadībā 3.50 EUR, bērniem līz 11 g.v. - 2 EUR)

 

Latvijas Ķiploks jaunās mājas ir Līvu ciemata Muciņās, kas atrodas vien dažus kilometrus no Cēsīm. Latvijas ķiplokā ik dienu gaisā virmo patīkamas smaržas, kas vedina palutināt sevi ar kaut ko gardu un veselīgu.

Iepazīsim Latvijas ķiploka stāstu, izgaršosim īstu Latvijā augušu ķiploku garšu buķeti, kā arī izzināsim ķiploku audzēšanas smalkumus. Ķiploks ir svaigs, kaltēts, marinēts, fermentēts, baudāms ar savu aso, saldo, veselīgo garšu. Viesojies Latvijas ķiplokā un baudi to ēdienos un dzērienos, baudot ‘’Ķiploka’’ garšu daudzveidību!

(Ekskursija un degustācija 4.50 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: 37 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.
Pievienotie attēli