Ekskursijas programmā:
Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas
Rīta kafijas pauze pa ceļam
Galtenes svētavots iztek no 3 m dziļa padziļinājuma, veidojot dažus kvadrātmetrus lielu izteku, kura tālāk kā neliels strautiņš ietek Oksles upē. Par svētavotu saglabājušies vairāki nostāsti, no kuriem vienu atstāstījusi kādreizējā Kaļķleju māju iedzīvotāja Berta Bodniece: „Par šo avotu stāsta, ka ūdens viņā esot ļoti veselīgs, tas nekad nepaliekot vecs, lai arī visu gadu to turot pudelē. Ja esot acis neveselas, vai arī kāda cita kaite, ja vairākas reizes apmazgājot ar ūdeni, tad paliekot vesels. Bet tikai katru reizi, kad smeļot no avota ūdeni, vajagot atstāt kaut kādu piemiņas zīmi, tādēļ arī senos laikos tā egle, kura aug pie avota, bijusi nokārta ar dažādām mantām."
Vienīgā vieta Latvijā, kur savvaļā aug klinšrozīte jeb krūmu čuža, ir Čužu purvs Kandavas pievārtē. Šeit avotkaļķiem bagātā teritorijā jau 1924. gadā izveidota valsts aizsardzībā esoša dabas teritorija, kura galvenās vērtības ir krūmu čužas, kaļķaini un sērūdens avoti. Savulaik šai apkaimē atradusies arī sērūdens dziedniecības iestāde, no kuras gan līdz mūsdienām saglabājušās vien drupas. Bez krūmu čužas šeit aug arī bezdelīgactiņas, dažādu sugu orhidejas, sastopami dažādu sugu tauriņi, savukārt 2005. gadā šeit atklāta iepriekš Latvijā nezināma sūnu suga. Pastaiga ~4km garumā.
Piestāsim Kalnansu purva takā, kas vijas ap Bezdibeņa ezeru Kabiles pusē. Agrāk ticis uzskatīts, ka ezers ir viens no Latvijā dziļākajiem purva ezeriem, bet veicot mērījumus atklāts, ka tas ir "tikai" 7 metrus dziļš. Ap ezeru izveidota koka laipa un dabas taka ~1km garumā.
Pusdienas bistro Kuldīgā
Kurmāles Baltavots ir kāpjošais avots, kas, no augšpuses raugoties, atgādina verdošu smilšu katlu. Avots 2001.gadā iekļauts valsts aizsargājamo dabas pieminekļu sarakstā. Avots ap savu izplūdes vietu izveidojis samērā dziļus dīķus, kuru dibenā redzama nemitīga smilšu kustība. Baltavota izplūdes vietas diametrs ir aptuveni 2 metrus liels un tajā iztekošais dzidrais ūdens ļauj bez grūtībām saskatīt avota izplūdes vietu.
Zlēku luterāņu baznīca celta 1645.gadā sava greznā interjera dēļ kādreiz dēvēta par Zlēku katedrāli. Krāšņa un mākslinieciski augstvērtīga ir baznīcas interjera iekārta, it īpaši koktēlnieka Hofenšteta no Brēmenes ap 1650.gadu darinātais altāris ar altārgleznu "Kristus zaimošana" un kancele, kas ir uzskatāma par vienu no spilgtākajiem manierisma paraugiem Kurzemē.
(Ziedojums)
Ekskursijas noslēgumā pabūsim Ventas upes stāvkrastā un baudīsim burvīgu skatu, kur Ventas upe met līkumu! Te izveidots botāniskais liegums, jo šeit aug Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstīts augs - lielā kosa.
Atgriešanās Rīgā ap 22:00
Ekskursijas cena: EUR 38
Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids
Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas, ziedojumi
Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv