Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]


Sākums: 09.04.2022 8:00
Beigas: 09.04.2022 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Brokastu pauze pa ceļam

 

 

 

Mucu muzejs.  ~ 1stundu garā mucu demonstrēšanas programmā skatīsim mucu izgatavošanas procesu, redzēsim senos mucenieku instrumenus, jokosim, smiesim un  izmēģināsim senos darbarīkus, piemēram, ar tādiem interesantiem nosaukumiem kā ķimeņgrauzis, varmāka, šmiga un slīmests.

(Programma 5 EUR)

 

Sietiņiezis. Sietiņiezis ir viens no augstākajiem baltā smilšakmens atsegumiem Latvijā, tā kraujas augstums ir 15 m, bet klinšu garums – ap puskilometru. 

 

Pusdienas

(piedāvājums un cena tiek precizēti braukšanas dienā)

 

 

 

Eduarda Veidenbauma (1867-1892) memoriālais muzejs „Kalāči” ir vieta, kur no piektā dzīves gada aug, mācās, strādā un arī mirst slavenais latviešu dzejnieks. Kā muzejs „Kalāči” pastāv no 1958. gada.

Te dzirdēsim Veidenbauma un Kalāču stāstus, Veidenbauma klētiņa, izstāžu zāli ar plašāko Vidzemes pūra lāžu izstādi, fotogrāfiju izstādi mājas logos un bibliotēkā. 

 Plašajā dārzā apskatāms E. Veidenbauma piemineklis (autors L. Blumbergs), Eduarda tēva stādītie ozoli un dārza stūrī paslēpusies neliela guļbūve – bieži daudzinātā Veidenbauma klētiņa, kurā dzejnieks mitinājies pa vasarām

(Apmeklējuma cena EUR 2; senioriem, skolēniem, studentiem - EUR 1)

 

 

 

Aprīlis - sulu laiks! Ciemojamies Dzirkstošo bērzu sulu ražotnē “BIRZĪ”

Smiltenes novada Brantu pagasta "Kainaižos" saimnieko Labanovsku ģimene, te ir plašas ražošanas telpas ar pagrabu, kur tiek izgatavotas un glabātas dzirkstošās bērzu sulas. Dzirdēsim stāstu par ražošanas procesu,nogaršosim bērzu sulas no svaigām līdz dzirkstošām ar dažādām garšām. Tāpat arī būs iespēja nogaršot unikālo bērzu sulas sīrupu, kura iegūšana ir ilgstošs un ietilpīgs process.  

Apmeklēsim pasaulē pirmo sulu koku parku, kurā nākotnē apskatei būs pieejamas aptuveni 32 dažādas bērzu, kļavu un valriekstu koku sugas. No visām šīm sugām pavasarī var iegūt sulu, kas ir lietojama pārtikā.

(Ekskursija un degustācijas EUR 6.05)

 

 

 

Brantu muiža - nu jau kādu laiku, savulaik slēgtajā skolā, mutuļo dzīvība. Soli pa solim muižas ēka tiek atjaunota, jo tajā  saimnieko īstās latvju saimnieces godā celtā Ilze Briede. Ilze iecerējusi te ierīkot divas skolas – Pirts skolu un Saimnieču skolu. Šī iecere radusies tāpēc, ka arvien pieaug interese par tām saimnieču zinībām, kādas savulaik varēja apgūt Kaucmindes mājturības skolā. 

To, ka vajadzētu tapt saimnieču skolai, pēc Briedes vārdiem, nav tikai viņas pašas vēlme, to izteikušas gan citas godu saimnieces, gan sievietes, kuras vienkārši vēlas apgūt dažādas prasmes un ne tikai ēst gatavošanā.

“Īstai latvju saimniecei jāmāk ēst gatavot, tamborēt, knipelēt, diplomātei būt lielai, smuku galdu uzklāt, un vēl smaidīt,” tā saka Briede.

Viesosimies muižā un baudīsim pēcpusdienas kafiju!

(Ciemošanās un pēcpusdienas tēja/kafija - maksa tiks precizēta)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:30

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Signe Lūsiņa

Pievienotie attēli