Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!


Sākums: 09.07.2022 8:00
Beigas: 09.07.2022 21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze Bērzkrogā

 

Apmeklēsim Gulbenes depo, kas ir 20.gs. raksturīgs lokomotīvju depo ar šaursliežu un platsliežu ceļiem dzelzceļa ritošā sastāva novietošanai, kā arī remonta darbnīcām. Aplūkosim griezuli ar divu platumu sliežu ceļiem, kas ir vienīgais tāda veida Latvijā.

(Ekskursija depo 4 EUR)

 

Brauciens ar Gulbenes-Alūksnes bānīti ar tvaika lokomatīvi Ferdinands līdz Papardes stacijai!

Gulbenes-Alūksnes bānītis ir vienīgais Baltijas valstīs regulāri kursējošais šaursliežu vilciens, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus 33 kilometru posmā, savienojot divu novadu centrus – Alūksni un Gulbeni. Šis posms ir saglabājies no 1903.gada 210 kilometru garās šaursliežu dzelzceļa līnijas Stukmaņi (Pļaviņas)-Valka. Šaursliežu dzelzceļš Gulbene-Alūksne ir atzīts par valsts nozīmes kultūras pieminekli.

(Brauciena biļete 3.50 EUR)

 

 

 

www.visitgulbene.lv

Litenes muižas baltais nams  celts no 1817. – 1818. gadam. Ēka ir klasicisma stila celtne, līdzinās  Jaunlaicenes muižas kungu namam, taisnstūra formas, ar izvirzījumu jeb rizalītu ēkas centrā, ko noslēdz trīsstūrveida frontons. 

No  stāvā Pededzes krasta paveras skats uz Pededzes upes gleznaino līci. Muižai pieguļ angļu stila ainavu parks un liepu aleju mīļi sauktu par “Liepceliņu”. Pededzes upes krastā var pakavēties rotondā jeb Tējas namiņā – nelielā apaļā dekoratīvā celtnē ar apaļu jumtu, kuru balsta aplī izvietotas kolonnas.

Vietējā gida vadībā dosimies pārsteigumiem pilnā pastaigā - skatīsim muižas kompleksa teritorijā saglabājušās vēsturiskās saimniecības ēkas, apskatīsim pili un gleznojumus uz muižas zāles sienām, kas atdzīvojas trijās dimensijās un vēl...

 

Pusdienās baudīsim gardus mājās gatavotus ēdienus Litenes muižas teritorijā mājas kafejnīcā "Liepceliņš".

Pusdienu piedāvājumā: ceptas cūkgaļas ribiņas ar piedevām (vārīti kartupeļi , mērce, dārzeņi) un dzēriens- 4.50 EUR

 

Tirzas luterāņu baznīca ir vecākais dievnams Gulbenes novadā ir celts pēc arhitekta F.Zīgela projekta, iesvētīts 1826.gadā. Tā ir vienojama halles tipa balti apmesta laukakmeņu un ķieģeļu mūra baznīca ar klasicismam raksturīgu fasāžu dekoratīvo apdari un tā elementiem – pilastriem, profilētām dzegām u.c.

Pie baznīcas atrodas arī barona Ceimerna dzimtas kapliča Tā celta 1781. gadā – veidota no laukakmeņiem un ķieģeļiem, ar brūni krāsotām durvīm, virs kurām granītā kalts ģerbonis. 

(Ziedojums)

 

Tirzas avotu dēvē arī par Dzīvības, Veselības un Svēto avotu. Pirmās ziņas par šo avotu ir jau no 1748. gada, tomēr sen vietas liecina, ka tā ūdens izmantots jau daudz agrāk. 

Par avota rašanos ir kāda leģenda, un tā vēsta, ka Tirzas baronam neesot paticis, ka cilvēki apmeklē šo avotu. Tāpēc viņš licis to aizbērt, bet drīz vien pēc tā viņš zaudējis redzi. Tad pavēlējis to atrakt un uzmūrēt tam apkārt baseinu un pats gājis tur pēc ūdens. Tā ātri vien viņš redzi ir atguvis un noticējis avota dziedinošajām spējām. 

Arī mūsdienās avota ūdeni cilvēki izmanto ārstniecībā. Virs avota uzcelta nojume.

 

Ekskursijas noslēgumā paviesosimies Druvienas muižā! Uzzināsim, kā šeit klājies dažādos laikos! Kungu nams celts 19. gadsimta noslēgumā, ap muižu plešas parks un ozolu alejas, savukārt pie muižas akmeņos iekļauti savādi uzraksti, kas saistīti ar kādu vietējo leģendu... Šobrīd muižā darbojas Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs. Mājas kafejnīcu dienā būs apskatāmas izstādes, aktuālās ekspozīcijas. Būs iespējams iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju produkciju. Apmeklētājus priecēs muzikāli priekšnesumi. 

Dienu noslēgsim ar zemeņu Pavlovas baudīšanu!

(Zemeņu Pavlova - 3.50 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: EUR 38

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, brauciens ar bānīti
Pievienotie attēli