Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!



Ekskursijas/Semināri

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis


Sākums: 09.07.2022 9:00
Beigas: 09.07.2022 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

 

 

 

Bauskas pils - atrodas gleznainā ainavā uz zemes strēles starp Mūsas un Mēmeles upi, netālu no vietas, kur, tām saplūstot, veidojas Lielupe. Bauskas pils ansamblis sastāv no divām daļām. Vecākā – Livonijas ordeņpils – ir celta 15. gadsimta vidū, bet līdz mūsdienām ir saglabājušās tikai drupas. Jaunākā – Kurzemes hercogu rezidence – tika uzbūvēta 16. gadsimta beigās.

(Ieejas biļete pilī - 5 EUR, skolēniem un studentiem 2,50 EUR)

 

Pusdienu pauze. Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā.

 

 

 

Rundāles pils - izcilākā atjauntā Latvijas baroka un rokoko laika pērle! Te ik katra zāle, katra glezna un mēbele ir pārdomāti izvēlēta, reprezentējot laikmetu, ar pili saistītās personības, dzīves stilu un citas nianses. Bez tam, pils ekspozīcija nepārtraukti tiek papildināta un uzlabota! Gides Anastasias vadībā izstaigāsim pils Lielo loku un apskatīsim Parādes zāļu kompleksu (Balto un Zelta zāli, Lielo galeriju), hercoga parādes un privātos apartamentus un hercogienes apartamentus. 

Īpašu vērību pelna arī pils franču dārzs, kurā jūlijs ir īstākais rožu ziedēšanas laiks. Bet pa pārsteigumam noslēpies arī bosketos, labirinta stūrīšos un meža parkā.. Arī šeit ļausimies pastaigai gida vadībā, lai parku ieraudzītu no jauna rakursa!

(Vienotā Lielā loka un franču dārza biļete, audiosistēmas noma un gida vadīta ekskursija pilī un parkā - 15 EUR, studenti 12 EUR, skolēni 6,50 EUR)

 

 

 

Mežotnes pils - viena no ievērojamākām klasicisma stila celtnēm Latvijā. To Krievijas ķeizariene Katrīna II uzdāvināja savu mazbērnu audzinātājai firstenei  Šarlotei fon Līvenai. Pils celta no 1797. līdz 1802 gadam pēc arhitektu Dž. Kvarengi meta un J. G. Berlica projekta. Pils apsakte no ārpuses.  

 

 

 

Jelgavas pils – viens no izcilākajiem Latvijas arhitektūras pieminekļiem - arī vislielākā Latvijas baroka pils. Tā bijusi gan hercogu rezidence, gan Livonijas ordeņa bruņinieku mājvieta, gan administratīvais centrs. Tā savas pastāvēšanas laikā vairākkārt degusi un atjaunota un degusi atkal. Šobrīd pils zināma ne vien kā Frančesko Bartolomeo Rastrelli darbiem, bet arī kā Latvijas Lauksaimniecības universitātes galvenā mītne. Pils apskate no ārpuses un neliela ekskursija tās apkārtnē.

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 20:00

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, gida vadītas ekskursijas Bauskas un Rundāles pilīs

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, ēšanas maksas




Pievienotie attēli