Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Ekskursija apkārt Ķīšezeram - ar muižām, to vietām, veciem un jauniem pārsteidzošiem stāstiem par apkaimi


Sākums: 07.08.2022 8:30
Beigas: 07.08.2022 ~18:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

Pa ceļam Dragūnu muižiņas, Heila muižiņas un Jaunās muižiņas vietas un stāsti, arī par citām muižiņām, kas bijušas Ķīšezera apkārtnē.

 

Grāves muiža un Saules dārzs. 1725.gadā muiža piederējusi Lielās ģildes eltermanim
Valentīnam Grāvem - no šī īpašnieka muiža ieguva savu tagadējo nosaukumu. 1913.gadā iegādājās Latviešu izglītības biedrība un šo īpašumu nosauca par Saules dārzu. Kā klājas
muižiņas ēkai un Saules dārzam, uzzināsim nelielā pastaigā.

 

Ekskursija pa Mežaparka apbūves daļu kājām. Pastaiga pa pirmo Meža pilsētu Eiropā – Rīga bija pirmā pilsēta, kas, uzbūvējot Mežaparku bijušajā Grāves muižas teritorijā, nolēma īstenot dzīvē zaļo ideju dzīvot ekoloģiski tīrā vidē, nevis pilsētas mūros, un tas notika pirms 120 gadiem.

 

Ekskursija pa Mežaparka estrādi kopā ar vietējo gidu. Izstaigāsim šī Latvijas lepnuma ārpusi un iekšpusi.

(Ekskursija vietējā gida vadībā ~ 3 EUR)

 

Pusdienas bistro Vecmīlgrāvī 

 

 

 

Autobusa ekskursija pa Vecmīlgrāvi un pastaiga pa Ziemeļblāzmas parku. Kultūras pili „Ziemeļblāzma” 1913. gadā uzcēlis kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis, lai apkārtējiem iedzīvotājiem būtu pilnvērtīga sabiedriskā un kultūras dzīve. Pils kļuva par vienu no ievērojamākajiem kultūras un izglītības centriem ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.

Iespēja uzkāpt skatu tornī par papildus samaksu (EUR 1.50/1 EUR)

 

Skats uz Daugavas veco gultni – Vecdaugavu, 13.gs. cisterciešu klostera, vēlāk - Daugavgrīvas pils vietas apskate dabas lieguma „Vecdaugava” teritorijā.

 

 

 

Mangaļu muižiņas vieta pie Ķīšezera. Senākā informācija par muižu atrodama jau 17.gadsimta kartēs. Muižas parks savā laikā bija iecienīta zaļumbaļļu vieta. Tās notika uz mākslīgi veidotas salas, uz kuras izvietojās muzikanti, bet dejošana notika apkārt salai. Pirmskara Latvijā muižas parks bija iecienīta Līgo svētku svinēšanas vieta, te līgotāji ieradās ar laivām no Mežaparka puses. Parkā notika arī pašdarbības teātra izrādes, kuras iestudēja Andrejs Upīts, kurš strādāja vietējā skolā.

 

 

 

Itālijas ainiņas Jaunciemā! Artūrs un Aija aicina uz kafiju un paštaisītiem burgeriem, desertiem un citiem gardumiem, kā arī nobaudīt ģimenes vīnotavas augļu un ogu vīnus, liķierus, kalvadosu un ne tikai. Un tas viss burvīgā vidē - saules pielietajā dārzā uz paštaisītā mūra savijušies vīteņaugi, zem lielā ķirša var malkot ogu vīnu, bet vasarā dārzs izgreznojas rožu ziedos! Iespēja iegādāties dzērienus līdzi ņemšanai!

(Ekskursija un dzērienu degustācija 4 EUR)

 

Atpakaļceļā uz mājām vēl tikai Sužu pils, muižiņaas pie Ķīšezera Juglā un Arhiereja muižiņa.

 

Atgriešanās Rīgā ap 18:00 

 

Ekskursijas cena: 34 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas, apskates objektu maksas

 

Maršrutu sagatavojusi un ekskursiju vada gide Aija Spura
Pievienotie attēli