Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu


Sākums: 06.03.2022 8:00
Beigas: 06.03.2022 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

 

 

 

Elīzas dzīves rīts un ceļotāju brokastu putra Bruknas muižā. Bruknas muižas cēlēji un īpašnieki līdz 1920. gadam bija sena vācbaltu aristokrātu dzimta – baroni Korfi. Zemgalē un Kurzemē viņiem piederēja vairākas muižas, t.,sk., arī Skaistkalnes (Šenbergas) muiža. Bruknas muižas ansamblis tika uzbūvēts 18. gadsimta vidū, bet muižas pašreizējais veidols ir neoklasicisma stila pārbūve, kas tika veikta 19. gadsimtā. 

(Ekskursija Bruknas muižā un brokastis - cena tiks precizēta)

 

Mežotnes pils tiek uzskatīta par Latvijas spilgtāko klasicisma stila pieminekli. Šīs, tāpat kā Elejas pils metu veidoja Krievijas galma arhitekts Džakomo Kvarengi, bet projektēja Johans Georgs Ādams Berlics. Bagātīgie pils interjeri izcēlās ar tiem laikiem Kurzemē vēl neredzētu modernismu. Krievijas ķeizariene Katrīna II Mežotnes pili uzdāvināja Šarlotei fon Līvenai (1742. – 1828.) par viņas nopelniem, kad tā laikā no 1783. g. strādāja par ķeizarienes mazbērnu guvernanti. 

Pils apskate no ārpuses!

 

 

Grāvendāle

 

 

 

Elejas pils un parks. Savulaik vēl viena klasicisma stila pērle, izcils būvniecības paraugs Eiropā – Elejas muižas ansamblis – kopš 1967.gada ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pils un lielākā daļa ansambļa apbūves nodedzināti teju simts gadus pēc būvniecības – 1915.gadā Pirmā pasaules kara laikā. No majestātiskās pils ēkas saglabājušies tikai mūra fragmenti. Elejas muižas parkā aug 15 dižkoki, un no bioloģiskās daudzveidības viedokļa tā ir saudzējama vides pērle Latvijas un Eiropas mērogā.

 

Pusdienas Elejā

 

Neliela pietura pie Vilces muižas

 

Pienavas muižas vieta un stāsts par to, kā hercogs Pienavas muižu pucēja augstu viesu pieņemšanai 

 

 

 

Jaunpils pils – stāsts par mežonīgo Reki un to, kā Elīza septiņpadsmit gadu vecumā tika izprecināta Georgam Pēterim fon der Rekem. 

(Ekskursija pilī vietējā gida vadībā EUR 3)

 

Pēcpusdienas kafija Jaunpils pilī

 

 

 

Remtes muiža un parks. Pils celta ap 1800.gadu pēc Karla Johana Frīdriha fon Mēdema pasūtījuma Berlīnes klasicisma stilā. Elīzai fon der Rekei Remtes pils likās patiesi dievišķīga.

Kopīgi izstaigāsim arī plašo muižas parku, kurā atrodami neparasti dīvaini objekti. Parkā ir gan savdabīgais Medību tornis (tajā grāfu laikos ēstas brokastis pēc medībām), gan Lāču būda, gan Moku kambaris ar briesmu stāstiem, gan arī kuplais Mīlestības ozols, un vēl daudz, kas cits, ko visu arī apskatīsim! 

(Ekskursija vietējā gida vadībā  - ziedojums ~ 2 EUR)

 


Mīlestības aleja Jelgavā un stāsts par Georgu Zigismundu Švanderu un  Kristapu Ludvigu Tetču - divu draugu, hercoga galma padomnieku pastaigu vietu.  Par Mīlestības aleju nosaukta bērzu aleja Dobeles šosejas malā, kas savieno abu draugu kapavietas. 

 

Jelgava un stāsts par Medemu namiem Upes ielā, stāsti par Elīzu, grāfu Kaliostro un Georgu Švanderu.


Atgriešanās Rīgā ap 20:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c. izmaksas


Maršrutu sagatavojusi un vada gide Signe Lūsiņa

 

Ekskursijā var piedalīties tikai personas ar derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu! 


 Ekskursijai lūdzam pieteikties pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv

Pievienotie attēli