Pirmdien, 4.jūlijā birojs SLĒGTS!

Ekskursiju klasika ar gidi Anastasiu - varenās Zemgales pilis. Rundāle rožu ziedēšanas laikā, Bauskas pils muzejs un vecpilsēta, Mežotnes un Jelgavas pilis

Lavandu ziedēšana Lietuvā, iespaidīgā Govs ala, neparastie Kirkiļu ezeri. Dienas noslēgumā - veselīga pastaiga ar basām kājām

Gardēžu diena Gulbenes pusē (Mājas kafejnīcu dienas). Tirzas baznīca un svētavots un zemeņu Pavlova Druvienas muižas ķēķī. Litenes muižas stāsti un brauciens ar tvaika lokomotīvi no Gulbenes līdz Papardes stacijai!

Viduslaiku dienas Tallinas vecpilsētā! Rožu ziedēšanas trakums Tallinas botāniskajā dārzā

Mākslinieciskas noskaņas Vidzemes novados - Skulmju dzimtas muzejs Mālpilī, Vislatvijas ozolu birzs, lavandu smarža un Ikšķiles stāsti, ar vikingu liellaivu uz Meinarda salu!

Ar liliju smaržu Kurzemes muižās! Baltā Laidu muižas pils, varenā Kazdangas pils, Apriķu muiža un baznīca. Liliju kolekcija Aizputes pievārtē

Manilaidas sala Igaunijā – jūras vēju apmīļotā, mazliet eksotiskā un valdzinošā. Vakara pelde Baltajā Krastā.

Lavandu lauki Lietuvā, Kernaves pilskalni, Eņģeļu kalns un Traķu Vokes pils

Ceturtdien! Ar sarkankoka jahtu Rāznas ezerā, Rāznas zivju zupa un Kandžas muzejs Kaunatā

Vidzemes muižas un pilis - Mēru muiža, Gaujienas pils un Zvārtavas pils. Tikšanās ar Jāzepu Vītolu "Anniņās". Saplūc savu lavandu pušķi!

Uz Lietuvas ķiršu galvaspilsētu Žagari! Ķiršu festivals Žagarē, neparasts zemes valnis ar plašu skatu pār Žemaitiju, Papiles skatu tornis pie Ventas, Papartīnes ūdensdzirnavas un vakara pastaiga Šauļos.

Zilo ezeru zemē! Brauciens ar plostu Latvijas dziļākajā ezerā, Krāslava, lavandu lauki Kurmīšos un Kalkūne ar skursteņkūkām!

Peipusa ezera vasara - zivis, sīpoli un ziedoši dārzi! Lūnjas rožu dārzs, Konstantīna slavenie sīpola pīrāgi, Kallastes sarkanās klintis, kāds īpašs daiļdārzs pie Peipusa ezera. Pusdienas vecticībnieku gaumē Sīpolu zivju restorānā

"Daugav' abas malas" - mūsu garam un labsajūtai!Ekskursijas/Semināri

Diena Vidzemes avotos! Zušu sēravoti, Vējiņu pazemes ezeri, Raunas Staburags, divas Velnalas un citi dabas brīnumi!


Sākums: 03.09.2022 8:30
Beigas: 03.09.2022 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

Inčukalna Velnala un avots atrodas Gaujas krastā. Paverot skatu uz Velnalas kreiso sienu, redzams avotiņš, kas plūst ar salīdzinoši spēcīgu ūdens spēku. Gadu ritējumā tas mainījis alas aprises un drupinājis smilšainās sienas. Senos laikos ļaudis devās uz Velnalu, lai iegūtu avota ūdeni, jo tam piemitis dziedinošs spēks.

 

 

Tirkīzzils ūdens un vairāki avoti vienuviet - dodamies uz Kaļķugravas (Mežmuižas) avotiem Siguldas apkārtnē! Tie saukti arī par Kaļķugravas avotiem, jo iztek no Kaļķugravas nogāzes. Atkarībā no ūdens daudzuma šeit var apskatīt septiņus līdz pat četrpadsmit avotus. Apburošs ir Dzirnavu ezeriņš, kuru, saplūstot kopā, izveidojuši avotiņi. Tā pamatu klāj devona laikmeta zilganā glūda, tāpēc ezeriņš, īpaši saulainā laikā, izveido ūdenī dažādu krāsu gammu – vērojami zaļi, zili, tirkīzzili vai zilganzaļi toņi. Ūdens ir tik caurspīdīgs, ka iespējams saskatīt pašu ezeriņa gultni! Te ierīkota ~700 metrus gara dabas taka.

 

 

 

Dziednieciskie Zušu sēravoti meklējami Siguldas novadā pie Zušu mājām. Tos veido vairāki sēravoti. Pirms Otrā pasaules kara te darbojusies ārstniecības iestāde ar sēra un dūņu vannām, bet kara laikā tā beigusi pastāvēt. Tā laika presē rakstīts, ka Zušu sēravotu iestādes piedāvājums kvalitātes ziņā droši pielīdzināms slavenajam Ķemeru kūrortam. No Siguldas uz Zušiem tiek organizēta speciāla autobusu satiksme, kas deva iespēju miesta iedzīvotājiem ņemt dziednieciskās procedūras, neizmantojot naktsmītni un ēdināšanu.

 

Saltavotu uzskata par vienu no lielākajiem un ražīgākajiem Latvijas avotiem. Tā iztekošā ūdens apjoms gan atkarīgs no gadalaika un nokrišņu daudzuma. Avota nosaukums radies ūdens temperatūras dēļ, kas kā vasarā, tā ziemā ir aptuveni 5 grādi pēc Celsija.
Satezeles pilskalns un avots. Te agrāk atradusies varenā Sateseles novada vecākā Dabreļa pils, tagad pilskalns kalpo kā vēstures liecinieks. Pilskalns bijis nocietināts ar astoņus metrus augstu un 75 metrus garu aizsargvalni. Pa kāpnītēm nokāpsim arī līdz avotam. 

 

 

 

Vējiņu pazemes ezeri  

Šie ir vienīgie pazemes ezeri Latvijā un Baltijā! Vējiņu pazemes ezerus un alas veidojuši pazemes avoti, kas smilšakmeņos izskalojuši  tukšumus un ejas. Vietējā gida vadībā dosim apskatīt lielo kriteni, kas atgādina lielu, dziļu bļodu. Tāpat kāpsim pa kāpnēm pazemē un apskatīsim unikālu alu sistēmu ar pazemes strautu un diviem pazemes ezeriem. Kā saka pati Vējiņu saimniece: "Ir jālien pazemē, lai redzētu, ka brīnumi nav tikai virs zemes."

(Ekskursija vietējā gida vadībā: 3 EUR/pers, pensionāriem, skolēniem 2 EUR)

 

Pusdienu pauze


 

Kazu  gravas ūdenskritums un kaļķakmens klintis 

Kazu gravas ūdenskritums un kaļķakmens klintis lielākajai daļai tūrisku ir nezināms dabas objekts, taču to redzēt ir vērts! Kazugravas stāvajā nogāzē ilgstoši notika avotkaļķa ieguve - tagad jau vairākus gadu desmitus tā ir pārtraukta. Stāvajā karjera kraujā izveidojies viens no iespaidīgākajiem Latvijas ūdenskritumiem!

 

Raunas veselības taka  ved gar Raunas upes labo un kreiso krastu. Nepilnus 2 km garajā takā ir iespējams izbaudīt dabas un vēstures daudzveidību. Baltie smilšakmens atsegumi, akmeņainā Raunas upes gultne un industriālais mantojums mijas ar stalto Tanīsa kalnu, noslēpumaino Velnalu un neskartas dabas stūrīšiem.


 

 

Raunas Staburags - ceļotāju vidū īpaši populārs kopš pag.gs. 60.-tajiem gadiem. Savdabīgs pēcledus laikmeta veidojums - avots stāvajā Raunas upes krastā izgulsnējis avotkaļķus, kas sacementējušies. Avots, kas plūst pāri Staburagam, turpina audzēt to. Staburaga augšana sākusies pirms apmēram 8000 gadiem. Šobrīd kāpņveida krauja ir ap 35m gara un nepilnus 4 m augsta.

 

 

Dāvida dzirnavu avoti. Stāvā, mežonīgā krastā pulcējas desmitiem sarkanu avotu - pētnieki ir mēģinājuši visus avotus saskaitīt (un dažiem to sanāk pat ap 40!). Kāpēc avoti ir koši sarkani? Šim neparastajam skatam iemesls ir tas, ka avotu ūdeņos izšķīduši dzelzs sāļi un kalcija karbonāts. Turpat netālu, avotiem apskalotā dziļā gravā, stāv Dāvida dzirnavu drupas - tās1820. gadā cēlis Dāvids Mollers. Padomju laikos dzirnavas piederēja Latvijas Lauksaimniecības akadēmijai. Daukšu ģimene, kas īpašumā atguva Dāvida dzirnavu zemi un mežu, to uzdāvināja Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU).

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00.

 

 

Ekskursijas cena: 40 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv

 

Brauciens nelielā grupā!
Pievienotie attēli