Strādājam attālināti!

Vecā Polockas ceļa stāsti un vēl...

Ropažu novada dārgumi - atdzimstošā Lantes muiža, Lielie Kangari, Ropažu viduslaiku pilsdrupas un baznīca. Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā un Krimuldas muižas šarms

Varenās Latgales pilis un muižas - grāfu Borhu stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī, Marinzejas muiža, Krustpils pils atjaunotie interjeri. Ciemos pie keramiķes "Zaļbirzēs"

Vidzemes pilis - Alūksnes Jaunās pils restaurētie mūzikas saloni un Helēnas dziedājums, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Litenes muižas baltais nams un vienmēr romantiskā Stāmerienas pils!

Vīri ar odziņu!

No drupām līdz muižai. Muižu atdzimšanas stāsti kopā ar Inu Jurģi

Dzejnieces Elīzas fon der Rekes dzīves pieturas. Kopā ar Signi Lūsiņu

Ventai pa pēdām! Dabas taka Skrundā, neparastā Lēnu baznīca, "Vella dzirnavas" un skats no Lagzdienas pilskalna, reiz varenā Piltene un Ventas ieteka jūrā

Pretī pavasarim! Pārgājiens "Zudusī Īles sanatorija un Spārnu pilskalns"

Lielā Alūksnes novada akmeņu tūre! Pa ceļiem un taciņām līdz pašai Krievijas pierobežai

Iedzer, brāli! Mazāk sāpes jūti, Jaunu dzīvi alus bur. [E.Veidenbaums]

Dižgaru ceļš Ziemeļvidzemē - Elīnas Zālītes, Ojāra Vācieša, Jāzepa Vītola un Kornēlijas Apškrūmas radošuma un iedvesmas vietas

Pa Jūrtaku līdz Latvijas Nidai! Papes Fišereja, bāka un senais Ķoņu ciems. Un tad kājām līdz Lietuvas robežai!

Kur Andrejs zemi mērīja un pirmo dzeju rakstīja. Stāstiem un leģendām apvīts ceļojums pa romantiķa Andreja Pumpura dzīves un darba vietām kopā ar Signi LūsiņuEkskursijas/Semināri

Augstāk par zemi Latgalē! Skats no Lielā Liepukalna un Mākoņkalna augstumiem, Jaundomes muiža un tās zivis, pa dabas taku līdz Ežezeram - salām bagātākajam Latvijā


Sākums: 23.04.2022 7:30
Beigas: 23.04.2022 ~22:15
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Brokastu pauze ceļā

 

Teiču purva plašumi no 27 metrus augstā Kristakrūga skatu torņa! 

 

 

 

Pacelties 121 pakāpienu tuvāk debesīm un novērtēt krāšņo Rēzeknes novada un pilsētas ainavu – šāda iespēja ir, uzkāpjot Ančupānu skatu tornī. Ar AS „Latvijas Valsts meži” un Rēzeknes novada domes atbalstu 28,5 metrus augstais koka skatu tornis izbūvēts Ančupānu meža augstākajā pakalnā, teju 200 metrus virs jūras līmeņa.

 

 

 

Savukārt, skatu uz vecp Rēzekni un upi baudīsim uzkāpjot Rēzeknes pilskalnā. Te no 9. gs. līdz 12. gs. uz pakalna upes krastā atradās nocietināta seno latgaļu dzīvesvieta, kur 13. gs. beigās Livonijas ordeņa mestrs Vilhelms de Šauerburgs uzcēla Livonijas ordeņa pili Rositten, kas  kalpoja par Livonijas fogta rezidenci. Tagad gan no pils ir saglabājušās tikai pilsdrupas. 

 

 

 

Uzkāpsim Mākoņkalnā, sauktā arī par Padebešu kalnu! Tā virsotnē reiz atradās viens no pirmajiem nocietinājumiem Latgalē – Volkenburgas pils, no kuras šodien saglabājušies vien aizsargmūru fragmenti. Pakalns sniedzas 247 metru augstumā un no tā sānā iekārtota skatu laukumiņa paveras plašs skats uz neparedzamo Rāznas ezeru.

 

 

 

Apskatīsim Latvijas otro lielāko ezeru arī no pakalnu virsotnēm uzkāpjot Lielajā Liepukalnā. Tas ir Latvijas trešā augstākā virsotne un šeit uzbūvēts valstī augstākais skatu tornis (34m), no kura paveras aizraujošs skats uz Rāznas ezera plašumiem, apkārtējo ainavu un citiem ezeriem un ezeriņiem.

 

Pēcpusdienā piestāsim Jaundomes muižā Ežezera krastā. Vispirms mūs šeit gaidīssātīgas pusdienas - uz ugunskura vārīta zivju zupa un pīrāgs ar tēju, lai iestiprinātos pēc dabā pavadītās dienas. 

Jaundomes muiža ir celta 19. gadsimta sākumā, laika gaitā pildījus gan tai paredzētās funkcijas, gan kalpojusi par skolu un dzīvojamo ēku 20. gadsimta gaitā. Tās teritorijā iekārtots vides izglītības centrs, kurā skatāma Latvijā plašākā saldūdens zivju mulāžu kolekcija, kā arī informācija par Ežezeru un tā putniem. 

Muižas jaunums - nepilnu kilometru gara dabas taka uz Ežezeru - salām bagātāko Latvijā. Precīzs salu skaits šeit neesot nosakāms, jo vairākas no salām ir peldošās - te atrodas vienā ezera vietā, te pavisam citā... 

(Viesošanās Jaundomes muižā, vides ekspozīcijas apmeklējums, ekskursija pa dabas taku, pusdienas - 10 EUR pieaugušajiem, 7 EUR skolēniem un pensionāriem)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:15 

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, brauciens ar jahtu u.c.

 

Uzmanību! Dalībnieku skaits ekskursijā ļoti ierobežots - piesakies savlaicīgi!

Pievienotie attēli