Lūdzam ievērot!

Dārgie ceļotāji!

Ar plostu pa Gauju pirmās krāsainās rudens lapās kopā ar Gaujas Mitro! Ar īstās plostnieku zupas baudīšanu

Rudens noskaņas Sēlijas muižās - dabas garšas Doles salā - zāļu tējas un medus, Jaunjelgavas promenāde, Pilkalnes, Vecmēmeles un Ērberģes muižas

Latgale rudenī - Červonkas pils un Lielbornes muiža. Filmai "Pilsēta pie upes" pa pēdām Krāslavā, latgaliešu ēdieni un vakara miers Slutišķu vecticībnieku sādžā

Kurzemes vīnu ceļojums II - vīni un ūdenskritumi! Kabiles muižas sidri, Hercoga Jēkaba vīni Rendā, Drubazu vīni Sabilē. Veģupītes ūdenskritums, Īvandes ūdenskritumi Rendā un varenā Ventas rumba!

Diena veselībai un labsajūtai - nesteidzīga pastaiga Elejas pils parkā, veselīgā ķirbju krēmzupa un atpūta Berķenes muižas SPA! Noslēgumā - Berķenes muižas stāsts ar Pavlovas kūku un kafiju

Apsolītā zeme Kurzemē – ekskursija Grīņu dabas rezervātā vietējā gida vadībā, pēc sentēvu metodes cepta rudzu maizīte Ievlejās. Ekskursijas noslēgumā ķirbju kūka ar tēju Alsungas Sapņotavā.

Rudens iekrāso Vidzemi - ciemos pie saimnieces Ilzes Briedes Brantu muižā, Smiltenes kalni un pakalni, Vidzemes zelts -veselīgais smiltsērkšķis un vakara miers Rankas muižā

Ejam kāpās Kurzemē rudenī! Ķemeru Zaļā un Pūrciema Baltā kāpa, niedrēm bagātais Kaņieris, jaunais Kolkas Lībiešu saieta nams, Kolkasraga vēji un zivju degustācija noslēgumā

Bebri bez bebriem un irši bez dzeloņiem - vācu kolonijas stāsti Iršos, Bebri un Vecbebru muiža, vakara tēja Janavās!

Vasks, Vivaldi “Gadalaiki” – multimediāls koncertšovs - muzicē Vestards Šimkus, Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris. Turpceļā – majestātiskā Vērgales muiža ar īpašu mīlasstāstu

Raibā Zemgale - pašu gatavota dabīgās kosmētikas maska, veselīgais "Mītavas čiekurs", tomātu dažādība saimniecībā "Dzērves". Lielplatones muiža ar vešūzi un elegants ekskursijas noslēgums Abgunstes muižā!

Ar plostu pa Gauju zelta lapās kopā ar Gaujas Mitro!

Kurzemes muižas un muižiņas - Cēres muiža, Spāres muiža ar slīcinātiem kliņģeriem, flokšu laiks Popes muižā. Unikālā Ugāles baznīca un cukurgalvas stāsts Zūrās un konfekšu pagatvošana pēc senām receptēmEkskursijas/Semināri

Ziemeļvidzemes skatu torņi, varenais Dēliņkalns un Kornetu gravas rudens krāsās kopā ar Andri Grīnbergu!


Sākums: 11.10.2020 8:00
Beigas: 11.10.2020 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas – 8:00.

Pauzīte pa ceļam.

 

 

  

Alūksnes Tempļa kalna skatu tornis atrodas Tempļa kalna parkā blakus Alūksnes ezeram, ir 37,8 metrus augsts un ir viens no augstākajiem torņiem Latvijā. Līdz augšējai skatu platformai ved 153 pakāpieni. Apmeklētājiem tornis atklāts 2015.gadā. No tā paveras gleznains skats uz Alūksnes ezeru, Muižas parku un vēsturisko Livonijas ordeņa pili, kā arī citiem nozīmīgiem Alūksnes objektiem.

 (Alūksnes skatu tornis: 1 EUR., bērniem līdz 7 gadiem – bezmaksas)


Tempļa kalna pilskalns un Livonijas laika pils drupas ar plašām Alūksnes ezera ainavām. Iziesim nelielā pastaigā pa Pils salas tiltiņiem un apskatīsim ievērojamākos objektus Alūksnes ezera pussalā un salā.

 

 

 

Alūksnes muižas parka romantiskās vietas un ainavas. Parkā, kas ierīkots 18. gadsimtā, ir visvairāk saglabājušās, atjaunotas vai restaurētas mazās arhitektūras formas Latvijā! Parka malā atrodas arī Alūksnes Jaunā pils, kuru šoreiz apskatīsim tikai no ārpuses, bet skaisto un rudens lapu krāsās rotāto parku izstaigāsim līkumu līkumiem!

 

Kārtīgas pusdienas: 7 EUR. Divi ēdieni – vistas karbonāde, kartupeļi ar mērci, svaigi salāti, sula un saldais ēdiens – viss no Latvijas lauku labumiem.

 

Dēliņkalna skatu tornis – viens no jaunākajiem un vērienīgākajiem skatu torņiem Latvijā. 27 metrus augstais tornis ir uzcelts izcilā vietā – Alūksnes augstienes augstākajā virsotnē – Dēliņkalnā (271 m v.j.l.). Iespaidīgas augstienes ainavas gan no kalna, gan vēl jo vairāk – no skatu torņa.

 

Neliels pārgājiens uz Drusku (Kornetu) pilskalnu. Iesim pastaigāt pa Kornetu-Peļļu gravu apvidu, apmeklēsim iespaidīgo Kornetu pilskalnu, kura nogāze pret Pilskalna ezeru ir viena no augstākajām Latvijā! Pārgājiena kopgarums ap 3 km.

 

 

 

Kornetu Dzērves kalna skatu tornis (arī 27 m augsts), kas daudzu ceļotāju un fotogrāfu vērtējumā sniedz vienu no skaistākajām ainavām Latvijā! Skats uz pirmatnējā subglaciālā vagā esošo ezeru atgādina ainavas, kādas redzētas klātienē vai TV ekrānos no kādām tālām zemēm.

 

Atgriešanās Rīgā – ap 21.30.

 

Ieteikumi: vēlams vilkt rudenim piemērotus apavus un apģērbu, ņemot vērā, ka laika apstākļi var būt mainīgi. Noderīgs var būt arī lietussargs!

Formāli būsim Igaunijas pierobežā – līdzi jāpaņem dokumenti.

Dienas gaitā kopumā nostaigājamais apjoms ap 8 km.

Pasākums piemērots ikviena vecuma dalībniekiem.

Ceļojuma vadītājs: Andris Grīnbergs.

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksa, ieejas maksa Tempļa kalna skatu tornī u.c.

Pievienotie attēli