Dzeltenajās lapās uz plosta pa Gauju kopā ar Mitro (Māri Mitrevicu)! Elpu aizraujošas ainavas, plostnieku stāsti un īstā plostnieku zupa!

Gada notikums suitos - Alsungas Miķeļtirgus, suitu pusdienas un rudens vēji Jūrkalnē, baznīca bez torņa un alus Užavā, kaņepju tēja dienas noslēgumā

Pa rudens takām Sooma nacionālajā parkā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zelta rudens Lahemā – akmeņu krāvumi un jūrnieku stāsti Kesmu, nakšņošana gandrīz mākslas muzejā jūras krastā, maģiskā Kirnas muiža, senais Pjuhticas klosteris, Peipusa ezera plašumi un kāda Skotijas aina pie Somu līča

Vīri ar odziņu - Edvarts Virza, Jānis Čakste, Kaliostro, Saksijas Morics u.c. Ansis Kaupēns un viņa grava, Herberts Cukurs Bukaišos.

Rudens krāsas Dienvidigaunijā – varenās Vastselīnas pilsdrupas, Piusas smilšu alas, Munameģis un skatu tornis kā putna ligzda (ar naktīs spīdošu olu!)

Lina stāsts Viļakā, senlietu kolekcija “Cīrulīši”, Annas Āzes meža muzejs Žīguros, latgaliskas lustes kopā ar folkloras kopu “Atzele”

Ceturtdien - elegantā Rūmenes muiža, no graudaugiem gatavoti produkti Dižstendē, Māksla uzzied Talsos, elpu aizraujoši rudens skati Talsu paugurainē

Zelta rudens ražas svētki Bulduros, Dobeles Ābolu svētki, vīnogu dārzs Kroņaucē, pēc peoniju stādiem pie A.Berkina. Dobeles jaunums - koncertzāle "Zinta" un kūku degustācija "Sprīdīšos"

Hercoga Jēkaba gadatirgus Kuldīgā! Jūrkalnes stāvkrasts, Vētru muzejs un gardās Ineses tortes

Ziemeļvidzemes skatu torņi, Dēliņkalns, Kornetu gravas un Uguns nakts Vienkoču parkā kopā ar Andri Grīnbergu!

Mežaparks rudens lapu zeltā - pirmā dārzu pilsēta pasaulē. Vēstures līkloči, personības, arhitektūra

Raibā Kurzeme – krāsaini ķirbji Kliblapsās, zīda audzēšanas stāsts Cērē, bruņinieku pils Dižstendē, mielasts Tiņģeres pilī un leģendām bagātā Dundagas pils

Viļņa rudenī! Viļņas Modernās Mākslas muzejs MO, vecpilsēta un savdabīgā Užupis republika

Japānas brīnumbērns un pasaules zvaigzne – džeza pianiste Hiromi Lielajā Dzintarā Liepājā, Latvijas mākslas pērles galerijā „Romas dārzs”Ekskursijas/Semināri

Ziemeļvidzemes skatu torņi, Dēliņkalns, Kornetu gravas un Uguns nakts Vienkoču parkā kopā ar Andri Grīnbergu!


Sākums: 05.10.2019 8:00
Beigas: 05.10.2019 ~23:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas plkst. 8:00.

 

Brokastu pauze pa ceļam (ap 9:30).

 

Alūksnes Tempļa kalna skatu tornis atrodas Tempļa kalna parkā blakus Alūksnes ezeram, ir 37,8 metrus augsts un ir viens no augstākajiem torņiem Latvijā. Līdz augšējai skatu platformai ved 153 pakāpieni. Apmeklētājiem tornis atklāts 2015.gadā. No tā paveras gleznains skats uz Alūksnes ezeru, Muižas parku un vēsturisko Livonijas ordeņa pili, kā arī citiem nozīmīgiem Alūksnes objektiem.

Alūksnes skatu tornis: 1 EUR., bērniem līdz 7 gadiem – bezmaksas.)


Tempļa kalna pilskalns un Livonijas laika pils drupas ar plašām Alūksnes ezera ainavām. Iziesim nelielā pastaigā (~1 km) pa Pils salas tiltiņiem un apskatīsim ievērojamākos objektus Alūksnes ezera pussalā un salā.

 

Dēliņkalna skatu tornis – viens no jaunākajiem un vērienīgākajiem skatu torņiem Latvijā. 27 metrus augstais tornis ir uzcelts izcilā vietā – Alūksnes augstienes augstākajā virsotnē – Dēliņkalnā (271 m v.j.l.). Iespaidīgas augstienes ainavas gan no kalna, gan vēl jo vairāk – no skatu torņa.

 

Kārtīgas pusdienas: 7 EUR. Divi ēdieni – vistas karbonāde, kartupeļi ar mērci, svaigi salāti, sula un saldais ēdiens – viss no Latvijas lauku labumiem.

 

 

 

Kornetu Dzērves kalna skatu tornis (arī 27 m augsts), kas daudzu ceļotāju un fotogrāfu vērtējumā sniedz vienu no skaistākajām ainavām Latvijā! Skats uz pirmatnējā subglaciālā vagā esošo ezeru atgādina ainavas, kādas redzētas klātienē vai TV ekrānos kādās tālās zemēs.

 

Neliels pārgājiens uz Kornetu pilskalnu. Iesim pastaigāt pa Kornetu-Peļļu gravu apvidu, apmeklēsim iespaidīgo Kornetu pilskalnu, kura nogāze pret Pilskalna ezeru ir viena no augstākajām Latvijā! Pārgājiena kopgarums ap 3 km.

 

Agras vakariņas – ēdieni pēc katra izvēles (ap 19:00).

 

 

 

Vienkoču parka Uguns nakts! Īpašs pasākums, kas tiek rīkots oktobra sākumā jau daudzus gadus un guvis lielu popularitāti. Ceļojuma nobeigumā – pabūsim šajā gaismu un noskaņu notikumā! Ik reizi oktobra pirmajā sestdienā ar krēslas iestāšanos viss Vienkoču parka mežs tiek izgaismots ar svecēm. Vispirms tiek iedegti vienkoču gaismas ķermeņi, izgaismotas miniatūrās ēkas, bet pēc tam viss pārējais. Katru gadu ir kāds jaunums, un katru reizi šajā Uguns naktī plkst. 21:00 notiek tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām. Tas ir jāredz, lai saprastu kādēļ daudzi Vienkoču parka fani te atgriežas ik rudeni!

(Vienkoču parka Uguns nakts pasākums: ieejas biļete – 7 EUR, skolēniem – 4 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas)

 

 

 

Atgriešanās Rīgā – ap 23.00.

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Papildus izmaksas:ieejas maksas, ēšanas maksas 

 

 

Ieteikumi: vēlams vilkt rudenim piemērotus apavus un apģērbu, ņemot vērā, ka laika apstākļi var būt mainīgi. Oktobrī vakarā var būt vēss – ieteicams paņemt papildus siltāku apģērbu, kā arī kādu rezervi, ko nomainīt vajadzības gadījumā. Noderīgs var būt arī lietussargs!

Formāli būsim Igaunijas pierobežā – līdzi jāpaņem dokumenti.

 

Dienas gaitā kopumā nostaigājamais apjoms ap 6 – 7 km.

Pasākums piemērots ikviena vecuma dalībniekiem.

Ceļojuma vadītājs: Andris Grīnbergs.

 

 
Pievienotie attēli