Ziemeļigaunijas leduskritumi un stāvkrasti ziemas beigās kopā ar Andri Grīnbergu

Masļeņica pašā Krievijas pierobežā – Pededzē, gardās VeryBerry sulas un sīrupi, staltā un atjaunotā Stāmerienas pils

Pie Madonas puses apņēmīgajiem saimniekiem un saimniecēm – Ritvara Toča koku un augu vilna, vidzemnieku ēdieni, keramika un vīns “Domu pieturā”. Izstaigāsim Cesvaines pili!

Trešdienā uz Ventspils koncertzāli “Latvija”! Izcilā Kremerata Baltica un franču pianists Likā Debargs, Talsos zied māksla un “izplaukst” trauki

Bauda acīm un garšas kārpiņām Tallinā – orhideju pasaule Botāniskajā dārzā, marcipāns un viduslaiku ārstniecības noslēpumi Eiropas vecākajā aptiekā

Dižais Kaziukas gadatirgus Viļņā un šokolādes pasaule Traķos

Skaistās, cēlās, valdzinošās.....

Vidzemes pērles Sieviešu dienā – pasaulē lielākā krokusu kolekcija Jāņa Rukšāna dārzā, leģendārā Kokmuiža, baznīca kā čiekurs un pasaku namiņš – Vijciema Medību pils. Kā sākas meži Čiekurkaltē?

Smalka Sieviešu diena Kurzemes muižās – Kabiles muiža un tās izsmalcinātie sidri, Īvandes muižas divas kungu mājas, Ēdoles pils leģendas, vakara kafija un kūka elegantajā Maras muižā

Kaupēns – mīti un patiesība. Ekskursija pa Kaupēna vietām un koncertuzvedums "Kaupēn, mans mīļais"

Pa Piena ceļu uz Vīlandi – sviesta kulšana Igaunijas piena muzejā, zvaigznes Oreona observatorijā, zemeņu pilsēta Vīlande un naivā māksla

Pasaules lielākās klavieres Ventspils koncertzālē “Latvija” – poļu pianiste Hania Rani un atturīgi greznā Jaunmoku pils

Zaķīšu pirtiņa jeb ciemojamies Bauskas pusē - saldumu ražotne "Poļu nams", Plūdoņa dzimtās mājas "Lejenieki", vēsturiskie tērpi Mazajā muižā un Celmu sieri

Muižu šarms abpus robežai – Ziemeru, Jaunlaicenes un Rogosi muižas, gardie Raunas makaroni un siers. Uzkāpsim Munameģī!

Skolēnu brīvlaikā uz POĶU ZEMI! Sangastes pils, elpu aizraujošs skats no slēpošanas tramplīna skatu platformas, Alaveski dzīvnieku parksEkskursijas/Semināri

Ziemeļigaunijas leduskritumi un stāvkrasti ziemas beigās kopā ar Andri Grīnbergu


Sākums: 29.02.2020 7:30
Beigas: 29.02.2020 Līdz 23:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:15 izbraukšana no Rīgas, pretim Zinātņu akadēmijai.

 

Pirms 9.00 - brokastu pauze bistro pirms izbraukšanas no Latvijas.

 

 

 

Keilas ūdenskritums - slavenais ūdenskritums ir 6 metrus augsts un otrs dižākais Igaunijā. Keilas ūdenskritums ir skaists jebkurā gada laikā, filmēts un fotografēts neskaitāmu reižu, jo ir viens no Baltijas populārākajiem ūdenskritumiem. Katru ziemu Keilas ūdenskritums un tā leduskritumi ir atšķirīgi un neatkārtojami. Reizēm ziemās pie Keilas ūdenskrituma novērojams kāds ūdensstrazds!

 

 

 

Kersalu stāvkrasta leduskritumi. Te būs neliela pastaiga pie jūras līča mežonīgajā Kersalu stāvkrastā, kur ziemās veidojas zilibaltu leduskritumu komplekss. Līča krastā atsedzas skaistas klinšu sienas, pāri kurām ziemā tek sniegu kušanas ūdeņi un veido patiešām izskatīgus leduskritumus.

 

Paldisku pilsētiņa – padomju laikos tā bija ļoti slepena un militarizēta, tagad – industriāla ostas pilsēta ar vairākus gadsimtus senu vēsturi. Paldiskos apskatīsim 18.gadsimtā veidotus piecu bastionu nocietinājumus, kurus izlauzt kaļķakmens klintīs vesti katordznieki no visas plašās Krievijas. Te paveras arī interesantas ainavas uz Paldisku ostu, kas ir aktīva konkurente ne vien Tallinas ostai, bet arī Latvijas ostām.


Jaunums! Maz zināmais Paldisku ūdenskritums – leduskritums. Atrodas tas turpat blakus Paldiskiem un senajam nocietinājumam, nezinātājiem grūti atrodamā vietā. Ūdenskrituma augstums 4 metri.

 

 

 

Pakri pussalas stāvkrasti – varenie, 25 metrus augstie, pilnīgi vertikālie kaļķakmens klinšu atsegumi, dažādi leduskritumi un vecās bākas drupas augstajā kraujas malā. Atkarībā no laika apstākļu iespējām mēs stāvkrastus apskatīsim no dažādiem rakursiem!

 

 

 

Pakri ūdenskritums – leduskritums, kas atrodas nomaļā vietā, augstā Somu līča stāvkrastā, samērā grūti pieejamā vietā. Ūdenskrituma – leduskrituma augstums iespaidīgs – ap 6 metri.


Pakerordi – Ūgas klintis Baltijas jūras malā – ievērojams stāvkrasts, kur tikai zinātāji var aiziet apskatīt izcili ainavisku vietu, kur bieži ziemās ir arī baltu leduskritumu virtene gluži kā ērģeles. Ja ziema švaka un nav vairs leduskritumu, tad tik un tā ir interesanti, jo pār klinti tek sīki strautiņi, kurus apspīd pēcpusdienas saule. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, tad iespējams, varēsim vērot skaistu saulrietu. 

 

Atgriešanās Rīgā ap 22.30 – 23:00, atkarībā no ceļa apstākļiem.

 

Ekskursijas cena: 35 EUR.

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas

 

Maršrutu sagatavojis un vada dabas pētnieks Andris Grīnbergs.

 

Uzmanību! Ceļošanai nepieciešama derīga pase vai ID karte.

Ceļojumā jārēķinās ar dažādiem ziemīgiem laika un vides apstākļiem – jāvar iet pa sniegiem un slidenām vietām! Ieteicams rezerves zeķu un cimdu komplekts nomaiņai, ja tie dienas gaitās kļūtu slapji, kā ziemās mēdz gadīties.

Brokastis – pa ceļam bistro, pusdienas – ņemam līdzi!

Ceļotājus varam paņemt Juglā, pie Saulkrastiem, Salacgrīvā.

Pievienotie attēli