Salonvakars Benjamiņu namā - Mākslas dzīves smalkumi. Kārlis Zāle.

Lietuvas lepnās muižas - Bistrampoles muiža un Taujenas muiža. Paņevēži un Ziemassvētku rotājumu muzejs

Pavasaris ūdenskritumos un varena dižozola zaros, un lido zivis Kuldīgā! Brauciens kopā ar Andri Grīnbergu

Leģendārais Centrāltirgus un tā noslēpumainie pagrabi! Gards sāļais kliņģeris kafejnīcā "Cepelīni"

Zemgales muižas - Abgunstes muižas šarms, Zaļenieku muiža un Mežmuižas pils. Pavasaris Zaļenieku kokaudzētavā un Tērvetes vīni

No Monē līdz Klimtam Tallinā! Tallinas vecpilsēta, Marcipāna muzejs un Japāņu dārzs Kadriorgas pils parkā

Pavasaris un putni pie Lubāna ezera! Jestra muzicēšana un šmakovkas stāsts kopā ar Gunāru Igauni. Teirumnieku dabas taka un zvejniekstāsti Īdeņā!

Dzelteno narcišu lauks brīvā dabā - vienīgais Baltijā! Majestātiskā Alatskivi pils un gardie Andre Siera saimniecības sieri

Gar Dzintarjūru no Pāvilostas līdz Akmeņragam! Pavasarīgais Virsaišu ūdenskritums, Pāvilostas mazzināmās vietas un Akmeņraga bāka!

Baldones dūņas, Birzgales lepnums un dzīves svinēšana Labrenča vīna darītavā! Pārgājiens pa trulīša un bānīša pēdām ar slaveno Baldones dūņu ierakšanu, dižie birzgalieši un Labrenča vīni!

Kurzemes piekraste no bāku augstumiem. Irbenes lokators. Lībiešu ēdieni Mazirbē.

Laiska atpūta Tartu V SPA ūdens un pirts centrā, maija ziedonis Tartu botāniskajā dārzā

Polijas nacionālais kolorīts - poļu tradicionālās kūkas cepšana, Vigri klosteris un brauciens pa Augustovas kanāliem. Kukles ciemata apaļās mājas un nacionālās vakariņas Kuklē jautras mūzikas pavadībā

Zied magnolijas un tulpes Lietuvā! Ciemojamies lietuviešu lauku saimniecībā, kur medus vīna upes plūst...

Kurzemes muižas Maija svētkos – mazzināmā, greznā Lielvirbu muiža, Sabiles Vīna kalns, Benjamiņu ģimenes Valdeķu muiža, nepārspējama kūka Kukšu muižā un Tēviņu mājas vīni noslēgumā.Ekskursijas/Semināri

Zemgales muižas - Abgunstes muižas šarms, Zaļenieku muiža un Mežmuižas pils. Pavasaris Zaļenieku kokaudzētavā un Tērvetes vīni


Sākums: 29.04.2018 9:00
Beigas: 29.04.2018 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

  • Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

  • Rīta kafijas pauze

 

  • Zaļenieku baznīca - pašreizējās mūra baznīcas celtniecība pabeigta 1872.gadā. Ērģeles būvējis P. K. O. Hermanis, tās iesvētītas 1862. gadā. Baznīcas tornī atrodas lielākais zvans Jelgavas novadā, kas liets 1930. gadā. Apskatīsim dievnamu, dzirdēsim stāstījumu par dievnama un draudzes vēsturi, kā arī uzzināsim interesantus faktus par ievērojamām personībām, kas šeit ciemojušies.

(Ziedojums)


  • Zaļenieku Zaļā muiža - Jums būs izdevība paviesoties Kurzemes hercoga E. J. Bīrona medību pilī, kas reprezentē stilistisku sintēzi starp baroku un klasicismu un ir unikāls Kurzemes hercogistes 18. gs. arhitektūras paraugs. Ir pamats aizdomām, ka muižas sākotnējo projektu radījis slavenais arhitekts F. B. Rastrelli, taču šo projektu pārstrādājis un realizējis jaunais un daudzsološais arhitekts S. Jensens.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 1.50, pensionāriem EUR 1)

 

  • Zaļenieku kokaudzētava - viena no bagātākajām un ainaviski skaistākajām Latvijas kokaudzētavām. Tās piedāvājumā ir ~ 1000 dažādu augu sugu, šķirņu un formu. Ekskursija stādaudzētavā, kuras laikā apskatīsim arī krāšņo dendrāriju! Iespēja iegādāties stādus. 

(Ekskursija EUR 1.50)

 

 

 

  • Abgunstes muiža  Zaļenieku pagastā ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Muižas apbūve veikta ap 1780. gadu, un tā piederējusi fon der Pālenu dzimtai. 1905. gadā muiža tika nodedzināta. Ēkas atjaunošanu uzsāka pēc 1908. gada, kad par muižas īpašnieku kļuva grāfs Sergejs fon der Pālens. Agrāk tā bijusi medību pils, vēlākos gados – skola. Tagad muižā saimnieko uzņēmīgi cilvēki un šobrīd visi spēki tiek veltīti tam, lai atjaunotu muižas kompleksu un tur izveidotu Abgunstes radošuma rezidenci. Visu par muižas vēsturi, šodienu un īpašnieku nākotnes plāniem uzzināsim aizraujošā ekskursijā!

 

 

 

  • Pusdienas Abgunstes muižā - īpašu mūsu grupai pagatavotas pusdienas muižas virtuvē  burkānu apelsīnu biezzupa, pašcepta maizīte ar pavasara zaļumu sviestu, tēja, kafija un kāds saldums.

(Ekskursija un pusdienas Abgunstes muižā EUR 8)

 

 

 

  • Mežmuižas pils

Pēc firstu Līvenu pasūtījuma Mežmuižas pils celta 19. gadsimta vidū ķieģeļu neogotikas stilā. Pils zāles interjers izceļas ar neorokoko stilā veidotu plastisko griestu un sienu apdari. Veidojumi gatavi importēti no Eiropas un iestrādāti interjerā, par ko liecina gan to perfektais izpildījums, gan precīzā stilizācija. 1950. gados pili nedaudz pārbūvēja. Pie pils, virzienā uz dīķi, veidots dārzs un tālāk ainavu parks ar plašām skatu perspektīvām pāri dīķim. Kopš 1954. gada pilī ir Augstkalnes vidusskola.

(Ziedojums)

 

 

 

  • Ekskursijas noslēgumā ciemojamies Tērvetes vīna darītavā!  Te tiek gatavoti Latvijas augļu un ogu vīni. Īpaši sortimentā ir ērkšķogu gaišie un sārtie vīni, kā arī pēc dabīgās metodes raudzēti dzirkstošie vīni. Apskatīsim vīna darītavu un degustēsim vīnu  jaukā lauku ainavā Tērvetes upes krastā!

(Vīna degustācija ar uzkodām EUR 5)


  • Atgriešanās Rīgā ap 20:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 24

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas izmaksas, ziedojumi u.c.
Pievienotie attēli