Ziemeļigaunijas leduskritumi un stāvkrasti ziemas beigās kopā ar Andri Grīnbergu

Masļeņica pašā Krievijas pierobežā – Pededzē, gardās VeryBerry sulas un sīrupi, staltā un atjaunotā Stāmerienas pils

Pie Madonas puses apņēmīgajiem saimniekiem un saimniecēm – Ritvara Toča koku un augu vilna, vidzemnieku ēdieni, keramika un vīns “Domu pieturā”. Izstaigāsim Cesvaines pili!

Trešdienā uz Ventspils koncertzāli “Latvija”! Izcilā Kremerata Baltica un franču pianists Likā Debargs, Talsos zied māksla un “izplaukst” trauki

Bauda acīm un garšas kārpiņām Tallinā – orhideju pasaule Botāniskajā dārzā, marcipāns un viduslaiku ārstniecības noslēpumi Eiropas vecākajā aptiekā

Dižais Kaziukas gadatirgus Viļņā un šokolādes pasaule Traķos

Skaistās, cēlās, valdzinošās.....

Vidzemes pērles Sieviešu dienā – pasaulē lielākā krokusu kolekcija Jāņa Rukšāna dārzā, leģendārā Kokmuiža, baznīca kā čiekurs un pasaku namiņš – Vijciema Medību pils. Kā sākas meži Čiekurkaltē?

Smalka Sieviešu diena Kurzemes muižās – Kabiles muiža un tās izsmalcinātie sidri, Īvandes muižas divas kungu mājas, Ēdoles pils leģendas, vakara kafija un kūka elegantajā Maras muižā

Kaupēns – mīti un patiesība. Ekskursija pa Kaupēna vietām un koncertuzvedums "Kaupēn, mans mīļais"

Pa Piena ceļu uz Vīlandi – sviesta kulšana Igaunijas piena muzejā, zvaigznes Oreona observatorijā, zemeņu pilsēta Vīlande un naivā māksla

Pasaules lielākās klavieres Ventspils koncertzālē “Latvija” – poļu pianiste Hania Rani un atturīgi greznā Jaunmoku pils

Zaķīšu pirtiņa jeb ciemojamies Bauskas pusē - saldumu ražotne "Poļu nams", Plūdoņa dzimtās mājas "Lejenieki", vēsturiskie tērpi Mazajā muižā un Celmu sieri

Muižu šarms abpus robežai – Ziemeru, Jaunlaicenes un Rogosi muižas, gardie Raunas makaroni un siers. Uzkāpsim Munameģī!

Skolēnu brīvlaikā uz POĶU ZEMI! Sangastes pils, elpu aizraujošs skats no slēpošanas tramplīna skatu platformas, Alaveski dzīvnieku parksEkskursijas/Semināri

Vidzemes pērles Sieviešu dienā – pasaulē lielākā krokusu kolekcija Jāņa Rukšāna dārzā, leģendārā Kokmuiža, baznīca kā čiekurs un pasaku namiņš – Vijciema Medību pils. Kā sākas meži Čiekurkaltē?


Sākums: 08.03.2020 8:30
Beigas: 08.03.2020 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Krimuldas baznīca - viena no vecākajām mūra baznīcām Latvijā. Tā dibināta 1205. gadā pēc tam, kad lībiešu ķēniņš Kaupo atgriezās no Romas ar pāvesta Inokentija dāvanām – 100 zelta gabaliem, par kuriem priesteris Alobrands uzcēla Kaupo novadā – Kubeseles baznīcu.

Krimuldas baznīca ir iecienīta vieta gan ceļiniekiem, kuri jebkurā diennakts stundā var vērt baznīcas durvis un izbaudīt mieru un klusumu, un iemalkot tasi siltas tējas pie baznīcas esošajā Ceļinieku namiņā, gan jaunajiem pāriem, kuri vēlas slēgt laulību šajā baznīcā.  Blakus baznīcai izveidots meditācijas labirints "Lilijas zieds"

(Ziedojums)

 

Kubeseles ala (Runtiņala) - atrodas netālu no Krimuldas baznīcas un mācītāja mājas, Runtiņupītes labajā krastā. Teika stāsta, ka šajā alā dzīvojis lībiešu virsaitis Runtiņš, tāpēc ala dažreiz saukta arī par Runtiņalu. Ala atgādina 30m 2 lielu istabu ar 1,3 m platām durvīm.Tās garums ir 5- 6 m, griestu atsegums- 3 m.

 

Gunas un Jāņa Rukšānu dārzā ir ko redzēt katrā gadalaikā – ziedēšana parasti sākas jau februāra beigās, kad līdz ar pirmajiem saules stariem siltumnīcā ziedus ver pasaulē lielākā krokusu kolekcija. Tajā apskatāmi ap 1500 dažādu krokusu paraugi, no kuriem vairāk kā 30 dažādās pasaules vietās atklājis pats Jānis Rukšāns, kāds no krokusiem latīniski nosaukts viņa vārdā. Bez krokusiem agrā pavasarī zied arī dažādu veidu sīpolīrisi, lauku vijolītes, pulkstenītes un citi ziedi.

(Ziedojums)


 

 

Kokmuižas pils komplekss. Pils ēka neobarokas stilā celta 19.gs. iepriekšējās kungu mājas vietā. No 1937.g. līdz šim brīdim Kokmuižas pilī ierīkota Kocēnu pamatskola, kuras vajadzībām 20.gs. 30.-os veikta ēkas pārbūve. Rekonstruētajās muižas klēts ēkās izveidots sporta nams un kultūras nams.

2012.g. labiekārtotā Kokmuižas pils partera centrā novietots saules pulkstenis, kas ir pirmais un šobrīd vienīgais Latvijā publiski apskatāmais sfēriskais saules pulkstenis. Sporta nama velvju zālē apskatāma florbola ekspozīcija. 

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 2)

 

Pusdienas Valmierā

 

 

 

Viens no neparastākajiem Latvijas dievnamiem ir Vijciema luterāņu baznīca, kas ārēji nedaudz atgādina čiekuru – guļbaļķu nams apšūts ar zvīņveida dēlīšiem. Savulaik pēc šāda pat principa bijis veidots arī ēkas jumts. Vijciema baznīca celta jau 18. gadsimtā uz laukakmens pamatiem, ar lieliem šešpadsmitrūšu logiem ar smailloka arkām un baltām aplodām, kokā gleznotu altārgleznu “Svētais vakarēdiens”.

(Ziedojums)

 

 

Vijciema čiekurkalte ir viena no vecākajām Latvijā – tā bez pārtraukuma darbojusies no 1895.gada līdz pat pagājušā gadsimta 70. gadiem, savu darbu atsākot 1992. gadā. Arī šodien sēklas jaunu mežu audzēm tiek iegūtas, izmantojot tās pašas – vairāk kā 100 gadu vecās – oriģinālās iekārtas.

(Ekskursija 1,50 EUR, skolēniem un pensionāriem 1 EUR)

 

 

 

Pasaku namiņš meža vidū – tā varētu dēvēt Vijciema Medību pili. Šeit divstāvu koka nams uzcelts jau 19. gadsimta pašās beigās, bet mūra ēka šeit ir kopš 1907. gada, vēlāk šeit atradusies VEF atpūtas bāze. Šobrīd Medību pils ir privātīpašums, saimnieces Agnetas sapņa piepildījums par mājīgu viesu namu. Lielākā daļa interjera iekārtota ar autentiskām 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma mēbelēm. Tas darīts ar nolūku, lai radītu īpašu vēsturisku atmosfēru. Iepazīsim namu un tā stāstus, noslēgumā baudot gabaliņu mājas kūkas un kafiju.

(Ekskursija, kūka un kafija – 7 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

Pievienotie attēli