Izauklēt Latvijas laimi... Pa Z.A.Meierovica pēdām

Ceļojums visām maņām – ciemos pie Vulfa kundzes, piparkūku meistarstiķi Ķeipenē, neparastā Lēdmanes katoļu baznīca, Suntažu muiža, muzicēšana Skaņu mājā un dabas eliksīri Krapes dzirnavās

Nēģu diena Pāvilostā, koka meistarstiķi Kuldīgas restaurācijas centrā, gardas maizītes cepšana “Bērziņos”, Jūrkalnes vēji stāvkrastā un Vētru muzejs

Zemgales radošais spēks – majestātiskā Svitenes muiža, atdzimusī Mazmežotnes muiža, svari un mēri senajā Bauskas rātsnamā, neparasta ābolu sula un Bruknas muižas miers

Piebalgas sniegotie pakalni un mazās muižiņas! Dzērbenes muiža, Piebalgas porcelāna fabrika, bišu vaska sveču liešana un medus pie Aivara Radziņa. Ziemassvētku noskaņas koncertā "Aizdegsim sveci" Rankas muižā

Pirmajā Adventā! Kalnciema vēstures līkloči, ciemos pie Eduarda Pāvula "Vietvalžos", Slokas baznīca un 30.-to gadu noskaņa Jūrmalas teātra izrādē "Par nejaušību tikai muļķi sauc likteni"

Pa baronu fon Kampenhauzenu pēdām Vidzemē - Ungurmuiža, Kampenhauzenu kūka Veselavas muižā, Augstrozes Raiskuma muiža. Lielstraupes pils un baznīca, Cēsis un ekskursija atjaunotajā Villa Santa

Ekskursija vēsturiskajā Benjamiņu namā kopā ar tekstilmākslinieci Ivetu Vecenāni! Smalka kūka ar kafiju noslēgumā

Lietuvas pilsētas pirms Ziemassvētkiem – Paņeveži un Ukmerģe, Ziemassvētku rotājumu muzejs un iespaidīgais Ķīnas gaismu festivāls Pakrojas muižas parkā!

Ziemassvētku tirdziņš Tartu ar karstvīna smaržu un atklājumi Igaunijas Nacionālajā muzejā

Leģendārais Centrāltirgus un tā noslēpumainie pagrabi! Gards sāļais kliņģeris kafejnīcā "Cepelīni"

Jaunatklātais Viļņas Modernās mākslas muzejs MO, Viļņas Ziemassvētku egle un Ziemassvētku tirdziņš, vecpilsēta un franciskāņu klostera noslēpumi

Pēc siltuma un gaismas - pildītās piparkūkas "Caunītēs", skats uz ziemas rotā tērpto Jelgavu no Trīsvienības baznīcas torņa, Lielplatones muiža un jaunais "Vešūzis", Dobeles sveču veikals un viduslaiku vakariņas Jaunpils pilī

Ziemassvētku noskaņas un gardumi Kurzemē – dārza labumi ziemas ietērpā, Kuldīgas Ziemassvētku noskaņas, viesmīlīgās Mazsāliju dzirnavas, rūķu stāsti Apriķu muižā un neparasti greznā Apriķu baznīca, noslēgumā garda kūka Maras muižā

Lietuvas pilsētas pirms Ziemassvētkiem – Paņeveži un Ukmerģe, Ziemassvētku rotājumu muzejs un iespaidīgais Ķīnas gaismu festivāls Pakrojas muižas parkā!Ekskursijas/Semināri

Vareni leduskritumi un Ziemeļigaunijas ziemas ainavas, nakts ekskursija Narvas pilī un svētku vakars Tartu!


Sākums: 23.02.2019 7:30
Beigas: 24.02.2019 ~22:30
Dienu skaits: 2

 

 

 

 

 

 

Ceļojuma programma:

1.diena: sestdiena.

 

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas: 7:30.

 

Brokastu pauze – ap 9:30, Valmierā.

 

Pusdienas Jehvi pilsētiņā.

 

Aluojas ūdenskritumu kaskāde – skaists dabas objekts, kas patiks daudzveidības ziņā. Te ir ko redzēt, kā maza upīte čalodama krīt pār klinšu trepēm. Kā tas viss izskatās ziemā, tas atkarīgs no sala stipruma. Ja ziema vāja – upīte skaļi čalo, bet ja sals bijis spēcīgs – viss pārvērsts ledū.

 

Langevojas ūdenskritums – visai ievērojams Ziemeļaustrumu Igaunijas ūdenskritums, kas ļoti reti ir tūrisma piedāvājumos. Tā augstums nav mazs – vairāk kā 5 metri. Ziemā te noteikti izskatās citādāk nekā citos gada laikos!

 

 

 

Īpaša nakts ekskursija Narvas pilī, kad tā jau slēgta apmeklētājiem. Skatīsim vietas un lietas, ko pils kompleksā neredz ikdienas apmeklētāji. Iesim pa slepenām ejām, klausīsimies Narvas pils leģendas, un iebaudīsim vīnu īstā viduslaiku atmosfērā!

 (Ekskursija Narvas pilī vietējā gida vadībā krievu valodā ar vīna baudīšanu - iekļauta ekskursijas cenā)

 

Vakara pastaiga Narvā! Interesanti būs uzzināt cik un kā ir izgaismotas pilis Narvas upes krastos, citi vēsturiskie objekti Narvas pilsētā un krastmalas promenāde pie Eiropas Savienības ārējās robežas! Raudzīsim arī vai Narva saposta Igaunijas valsts svētku noskaņās! Iesim vakara pastaigā un visu apskatīsim!

 

Nakšņošana Narvā.

 

Otrā dienā:

 

Brokastis viesnīcā.

 

Tervajē ūdenskritums – neliels strautiņš krīt pār vairāk kā 2 metrus augstu klints kāpli. Turpat gravā redzams arī neliels klinšu kanjoniņš. Ziemā šī vieta ir pārskatāmāka nekā citos gada laikos.

 

Padas ūdenskritums – leduskritums slēpjas dziļā un samērā grūti pieejamā gravā, bet zinot kurp iet, tam var pieiet pavisam klāt un apskatīt no dažādiem rakursiem. Tā kā ir ziema, iespējams līdz šim dabas brīnumam būs jābrien, bet tas būs tā vērts!

 

Kivisillas leduskritums: viens no augstākajiem Igaunijas ūdenskritumiem, kas Latvijas ceļotājiem maz pazīstams. Lai vai kādi būtu ziemas apstākļi, tur stāvkrastā ūdens krīt pa vairākām pakāpēm un veido ap 20 metru augstu ūdenskritumu kaskādi un parasti pat vairākus skaistus leduskritumus.

 

 

Valastes – Ontikas grandiozais stāvkrasts, kura maksimālais augstums ir 50 metri. Plaši un tāli skati paveras no Igaunijas lielākajām klintīm uz ainavisko Somu līci un piekrastes mežiem.

 

 

Valastes ūdenskritums & leduskritums – pats augstākais ūdenskritums Igaunijā un visā Baltijā. Pēdējos 10 gados kļuvis par apmēram 5 metriem augstāks. Līdz 30 metrus augsts! Ziemās te veidojas patiesi pārsteidzoši leduskritumi! Taču katru ziemu tie ir citādi.

 

Pusdienas mazpilsētā Jehvi. Paēdam un apskatam! Dosimies nelielā pastaigā līdz vēsturiskajam rātsnamam. Pabūsim pilsētā, kas tūrisma maršrutos ir reti, un kurā daudzi latviešu ceļotāji nav bijuši.

 

Pēcpusdienas pastaiga svētku noskaņās Tartu centrā un vecpilsētā.

Jaunums! Apmeklēsim kādu interesantu ēku, kurai uz jumta ir lielisks skatu laukums un pavērosim iespaidīgu skatu – Tartu pilsētu vakara gaismās!

(Skatu vietas apmeklējums – 2 EUR no pers.).

 

Nedaudz brīva laika pastaigām vecpilsētā vai lielveikala apmeklējumam Tartu centrā.

Mājupceļš uz Rīgu.

Atgriešanās Rīgā līdz 22:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 114

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana Narvā ar brokastīm viesnīcā, īpaši mūsu grupai sagatavota nakts ekskursija Narvas pilī ar vīna baudīšanu.

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas (izņemot brokastis viesnīcā), personīgie tēriņi

 

Ekskursijas vadītājs: Andris Grīnbergs.

 

Svarīgi! Ikvienam līdzi jābūt derīgai pasei vai ID kartei!

Īpaši noteikumi bērnu ceļošanai, ja viņš nebrauc kopā ar vecākiem!

Piesakies laicīgi – ar lielo autobusu šoreiz nebrauksim, un vietu skaits ir ierobežots!

Ieteikums: saģērbties nepieciešams atbilstoši laika prognozēm, un paņemt līdzi kādu lieku zeķu un cimdu pāri, lai vajadzības gadījumā ir ko nomainīt.

 
Pievienotie attēli