Svētku noskaņās uz Kurzemes pusi – Lestene un Jaunpils, kopā ar Andri Grīnbergu

Uz Baltkrieviju bez vīzas! Grodņa- tradicionāli baltkrievu ēdieni, tautas dziesmas un dejas ar folkloras kopu, iespaidīgā Grodņas Sinagoga, ebreju amati, teātra nams ar vairāk kā 300 gadus senu vēsturi

SPA atpūta Laulasmā un rudens pērles Igaunijā – Padises klosteris, Pakri stāvie krasti un skats no bākas virsotnes, ArvoPerta centrs, Keilas ūdenskritums, Tallina un klasiskā Kernu muiža

Latvijas personības kopā ar Signi Lūsiņu. Novadnieki, vienaudži – rakstnieks un diplomāts, Ernests Birznieks –Upītis un Zigfrīds Anna Meierovics. Kas kopīgs,kas atšķirīgs viņu dzīvēs? Ko stāsta pelēkais akmens un kas bija trīs Annas?

18.novembris - brīvdiena! Karaliska atpūta Pērnavā! Dvēselei - greznā Ammende Villa, ķermenim - Viiking SPA pirtis un baseini!

Svētku pusdienas Benjamiņu namā! Saruna ar tekstilmākslinieci Ivetu Vecenāni - Mākslas dzīves smalkumi. Kārlis Zāle

Valsts svētku noskaņās - Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma "Kā ābeļdārzs ir brīvība!". Livonijas dzintars, Kārļa Ulmaņa "Pikšas", Bērzes ūdensdzirnavas un luterāņu baznīca. Jelgava vakara gaismās!

Ceļojums pa Dienvidigaunijas alām, romantiskām pilsdrupām un gar Vertsjerva klinšainajiem krastiem

“Sapnī es nāku uz mājām “. Anšlavs Eglītis, Skaidrīte Kaldupe, Anna Lācis. Leģenda par Turaidas Rozi. Kopā ar Signi Lūsiņu

Zaķīšu pirtiņa jeb ciemojamies Bauskas pusē - saldumu ražotne "Poļu nams", Plūdoņa dzimtās mājas "Lejenieki", vēsturiskie tērpi Mazajā muižā un Dvēseles dziednīca Zemgales sensētā "Everti"

Atpūsties, izpeldēties un pēc dāvanām uz Bjalostoku! Tropicana ūdens atrakciju parks, varenā Tikočinas pils, vēsturiskais Supraslas klosteris, kāds neparasts gardums un greznā Raudondvaris muiža mājupceļā

Grandiozais Ķīnas laternu festivāls atgriežas Pakrojas muižā! Kurtuvēnu zirgi, “Rūtas” šokolādes pasaule Šauļos un cepelīni leģendārajās Šeduvas dzirnavās

Senās Rīgas dzīve – 13. gadsimta cisterciešu klostera pagrabi, Marijas Magdalēnas baznīca un skats pār Vecrīgu no tās torņa, turīga rīdzinieka dzīve Mencendorfa namā un manteļskurstenī ceptas pankūkas

Vidzemes miers uz ziemas sliekšņa – zāļu tējas Doles salā, Suntažu muižas pils un Ķeipenes kino stacija, Ķeipenes piparkūkas un Krapes muižas bagātības – sveces, dabas eliksīri un vīni

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Kurzemes muižās un Kuldīgā! Ziemas festivāls "Notici brīnumam" Kuldīgā, pankūku brokastis Šlokenbekas muižā, Apriķu muiža un baznīca, pēc senām Kurzemes muižas receptēm cepta kūka Maras muižāEkskursijas/Semināri

Valsts svētku noskaņās - Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma "Kā ābeļdārzs ir brīvība!". Livonijas dzintars, Kārļa Ulmaņa "Pikšas", Bērzes ūdensdzirnavas un luterāņu baznīca. Jelgava vakara gaismās!


Sākums: 23.11.2019 8:30
Beigas: 23.11.2019 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

 

 

Ciemojamies pie Daigas Brilas, kura zem produktu līnijas "Livonijas dzintars" gatavo  dziednieciskas ziedes, Dzintara balzamu problemātisku ādu un brūču dziedēšanai, dziednieciskus sejas krēmus jutīgai ādai, matu maskas pret matu izkrišanu un citus līdzekļus, kuru sastāvā izmanto gan dzintara smiltis, pulverus, gan tīru dzintarskābi un dzintara ēterisko eļļu. Klausīsimies stāstījumā, izmēģināsim veselīgo produkciju un cienāsimies ar unikālu jogurta saldējumu, kura sastāvā arī ir dzintars!

(Ekskursija un saldējuma degustācija EUR 3) 

 

 

 

Plkst. 12:00 Jelgavas Kultūras namā PIRMATSKAŅOJUMS

Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna
Muzikāla poēma “ Kā ābeļdārzs ir brīvība"

Darbs veltīts latviešu tautas brīvības sapņiem un cīņai par Latvijas valsti, it īpaši notikumiem ap Jelgavu. Uzvara pār Bermontu Jelgavā un tās apkārtnē 1919. gadā. Jaunā Latvijas valsts bija izcīnīta, aizstāvēta un noturēta.

Lomās: Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Daumants Kalniņš, Andris Ērglis

Darbs veltīts latviešu tautas brīvības sapņiem un cīņai par Latvijas valsti, it īpaši notikumiem ap Jelgavu. Uzvara pār Bermontu Jelgavā un tās apkārtnē 1919. gadā. Jaunā Latvijas valsts bija izcīnīta, aizstāvēta un noturēta.

Lomās: Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Daumants Kalniņš, Andris Ērglis

Mūziķi: Jānis Lūsēns, Harijs Gūtmanis, Evija Mundeciema, Marita Karpa, Latvīte Cirse, Jānis Ozoliņš, Jānis Lūsēns juniors

Piedalās: meiteņu koris “Spīgo” (vadītāja Līga Celma–Kursiete), vīru koris "Frachori" (vadītājs Ingus Leilands), jauktais koris “Balti” (vadītāja Maija Branka)

Režisors un scenogrāfs: Reinis Suhanovs
Diriģents: Valdis Butāns

(Biļetes cena18.rindā EUR 8)

 

Pēc koncerta svētku pusdienas kafejnīcā "Rabarbers"

(piedāvajums un cena tiks precizēti)

 

 

 

Bērzes luterāņu baznīca - pašreizējā izskatā baznīca ir pārbūvēta 19. gs. vidū. Tajā ir kristīts un iesvētīts Kārlis Ulmanis. 1939. gadā viņš baznīcas draudzei uzdāvināja zvanu ar veltījumu uz tā. Zvans izgatavots Liepājas drāšu fabrikā un sver apmēram tonnu. Otrā pasaules kara laikā baznīca tika daļēji sagrauta, taču iedzīvotāji izglāba zvanu, kurš atkal ir uzstādīts tornī. Uzkāpsim baznīcas tornī, lai tuvumā aplūkotu baznīcas zvanu un no augšas pārskatītu apkārtni.

(Ziedojums EUR 1)

 

 

 

Bērzes dzirnavas - ievērojams tehnikas piemineklis, vienas no retajām dzirnavām Latvijā, kuras vēl darbojas. Dzirnavās ir saglabājušās vecās iekārtas. Te var iepazīties ar 100 gadu vecām labības pārstrādes tehnoloģijām, kuras darbojas, izmantojot ūdens spēku. Dzirnavu pirmsākumi meklējami Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas laikā (1643. – 1684. g.), kad Bērzes muižā uz Bērzes upes tika ierīkotas vadmalas un buru audekla austuves. 1863. gadā ir uzbūvēts Bērzes upes aizsprosts un dzirnavas, kuru pašreizējais īpašnieks ir Orvils Heniņš.

Pašlaik dzirnavās tiek malti graudi, izgatavoti putraimi un grūbas. Turpat dzirnavās darbojas arī mazā hidroelektrostacija. Par padomju laikiem, kad te atradās arī galdniecība, atgādina vecie plakāti.

(Ekskursijas maksa pieaugušiem -EUR 2,00 ; senioriem, skolēniem, invalīdiem - EUR 1,00 , pirmsskolas vecuma bērniiem - bez maksas.)

 

 

 

Kārļa Ulmaņa dzimtās mājas "Pikšas" - ir vecsaimniecība, kurā 1877. gada 4. septembrī Lizetes un Indriķa Ulmaņu ģimenē piedzima trešais dēls – Kārlis, kurš vēlāk kļuva par slavenu valstsvīru. Tieši šeit viņš uzsāka savas skolas gaitas un vēlāk "Pikšu" saimniecībā izmēģināja projektus, ko bija noskatījis, studējot ASV, un pēc tam realizēja Latvijā. Šejienes tīrumos pārbaudīta arī tolaik modernākā lauksaimniecības tehnika. Atjaunotās ēkas un ekspozīcijas sniedz plašu informāciju par Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā,kā arī 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma sadzīvi un darbu Zemgales laukos.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 4.50; skolniekiem, pensionāriem, politiski represētām personām - EUR 2.50)

 

 

 

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja ēka pazīstama ar vēsturisko nosaukumu Academia Petrina, celta 1775. gadā pēc pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona ierosmes agrākās hercogu pilsētas pils vietā. Tajā atradusies pirmā augstskola Latvijas teritorijā, kur savulaik mācījušies Lietuvas un Latvijas pirmie prezidenti.

Bez muzeja apskates baudīsim arī lielisku iespēju - uzkāpsim tornī un vērosim apkārtnes panorāmu no nelielā balkona! Tornis kā viena no Jelgavas arhitektoniskajām dominantēm piedāvā iespēju redzēt no putna lidojuma ne tikai pilsētas mūsdienu apbūvi, bet arī piedzīvot savdabīgu “ceļojumu laikā”, aplūkojot uz katru debespusi vērstus informatīvos plakātus par Jelgavas pagājušo laiku godību. Muzeja speciālistu sagatavotā vēsturiskā informācija torņa iekštelpā sniedz ieskatu pagātnē, kur stāstos un fotoattēlos var vērot katrā debess puses virzienā reiz atrodošās ēkas un ielas, kuras šodien vairs nevaram redzēt.

(Torņa apmeklējums un pastāvīgā ekspozīcija - EUR 3,00)

 

Jelgavas ekskursija vakara gaismās! Dosimies braucienā pa Jelgavu, lai baudītu pilsētas šarmu un izgaismotos pieminekļus un skulptūras vakara gaismās - Lāčplēša piemineklis, Likteņakmens, "Laika rats 100" , piemineklis Norai Bumbierei u.c.

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 26

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: koncerta biļete, ieejas maksas apskates objektos, ēšanas maksas, ziedojumi  u.c.

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Ina Jurģe
Pievienotie attēli