Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.

Deviņi Kurzemes ūdenskritumi palu laikā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zemgales muižas un parki! Lielplatones muiža, Elejas pils parks, Baronu taka Vilces muižas parkā. Muižkunga vakariņas sveču gaismā, papildinātas ar vīnu un stāstiem par dzīvi Berķenes muižā 19.gs.beigās.

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!

Latgale Lieldienu laikā. Saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kūrpinīku krucifikss. BAHS UN FORĒ. MIERA FORMULA. LNSO un solisti Latgales GORĀ

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass

Karaliska atpūta Pērnavā! Viiking SPA pirtis un baseini un dzirkstošie Tori sidri!

Būsim pazīstami – Latvijas lepnums! Kopā ar Zintu Valdmani

Pavasaris Meža rasu dendrārijā un Burkānciema kazu saimniecībā! Vidzemes podi, alus un siers!

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā

Vizbulīšu ziedēšanas laikā! Renavas muiža un parks, Žemaišu Kalvarija, Babrungeņu ūdens dzirnavas un žemaišu vakariņas pie Plateļu ezeraEkskursijas/Semināri

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā


Sākums: 08.04.2018 7:30
Beigas: 08.04.2018 21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

 • Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

 • Rīta kafija pa ceļam

 

 • Valkas un Valgas interesantākās vietas ~ 2 stundu ekskursijā ar vietējo gidu! Dvīņu pilsētas Valka un Valga ir nelielas, bet kopā tās veido vienotu samērā lielu pilsētu. Par kādreizējo robežu liecina vien palikušie robežstabi. Kopā ar vietējo gidu dosimies ekskursijā, kuras laikā apskatīsim interesantākās un ievērojamākās vietas: Pedeles upes gleznainos krastus, Valgas rātsnamu, Valgas Jāņa baznīcu, Lugažu luterāņu baznīcu, no kuras torņa var apskatīt Valku un Valgu no putna lidojuma, pieminekli Kārlim Ulmanim u.c. vietas. 

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 1.50 un ziedojums dievnamiem)

 

 

 

 • Pusdienas

 

 

 

 • Ērģemes pilsdrupas - pili Ziemeļu kara laikā uzspridzināja zviedru karavīri, tāpēc te apskatāmas tikai 14.gs. celtās Livonijas ordeņa pils drupas ar torni, kurā saglabājušies četri stāvi. Pilsdrupas apsaimnieko vietējais uzņēmējs Jānis Biezais, kurš uzsācis atjaunošanas darbus. Nostāsti vēsta arī par pazemes ejām zem pils un arheoloģiskajos izrakumos atrasts kāds tunelis, kas šīs leģendas varētu arī apstiprināt. Pils celta pirms 1323. gada, jo tad atrodamas pirmās ziņas par pili rakstiskos avotos, bet konkrēts celšanas gadskaitlis nav minēts. Ērģemē bijusi slēgta, konverta tipa pils ar diviem apaļiem aizsardzības torņiem ap kvadrātveida iekšējo pagalmu. Arī tagad redzams pils plānojums, un apmeklētāji var ielūkoties vietās, kur nostiprināts un atjaunots mūris. Ap pilsdrupām sens parks ar Vācijas lapeglēm un Sibīrijas balteglēm. Lielākā parka daļa jau ir sakopta, un darbi pie šī parka tiek turpināti. Tur nesen izbūvētas laipas un arī atpūtas vieta ar galdiem un krēsliem.

(Ziedojums EUR 0.50)

 

 

 

 • Veckārķu pilsdrupas - grandiozā Veckārķu pils būvēta 1911.–1913. gadā kā Rīgas pilsētas galvas Dž. Ārmidsteda brāļa E. Ārmidsteda medību pils. Pilij bija paredzētas 100 istabas. Taču 1.pasaules karš neļāva grezno pili ar gandrīz simts istabām uzsākt apdzīvot. Pēc kara nepabeigtā ēka kļuva par būvmateriālu ieguves vietu apkārtējiem jaunsaimniekiem. Līdz mūsdienām saglabājušās pils drupas ar grandiozo torni.

 

 

 

 • Kārķu baznīca - uzcelta paršu iedzīvotāju rokām!  Iepriekšējā Kārķu baznīca celta 18.gs., taču nopostīta. Kārķu draudze atjaunota 1994.gadā, bet tā kā savas baznīcas tai nebija, draudze sāka risināt jautājumu par baznīcas celtniecību. Jaunās baznīcas pamatakmens likts 1999. gada 1.jūlijā, pamatā tika izmantota vecā akmens mūra barona kapliča, kurā iekļāvās jaunajā celtnē.Altāri un krucifiksi, kanceli, solus, ērģeļu balkona margas pēc Maijas Avotas projekta izgatavoja Rīgas amatniecības vidusskolas koka mākslinieciskās apstrādes nodaļas studenti.

(Ziedojums)

 

 

 

 • Jērcēnmuiža -  muižas komplekss un parks veidots 19.- 20. gs. mijā. Kompleksu veido muižas „freileņu” māja, muižas klēts un muižas stallis. „Freileņu” mājas iekštelpu interjers (podiņu kamīns, četras podiņu krāsnis, koka griesti, durvis, kāpnes) ir restaurēts un saglabāts sākotnējā izskatā.
  Pašreizējais telpu ietērps iegūts 1989. gadā, kad Jērcēnmuižā remontdarbus veica mākslinieks un folkmūziķis Valdis Atāls. Viņš zīmēja logu vitrāžas, apgleznoja sienas. Aptuveni 1,2 km no Jērcēnmuižas  atrodas Kaņepju dižozols, kas ir otrs lielākais ozols Baltijā un Latvijā 9,4 m apkārtmērā. Par godu sirmajam milzim, Jērcēnos gatavo kafiju no  ozolzīlēm. Ozolzīļu kafija ārstē mazasinību, kaulu trauslumu, palīdz pret kunģa sāpēm. Nobaudīsim arī mēs!

(Ekskursija muižā, mednieku namiņā un parkā vietējā gida vadībā, dižozola zīļu kafijas baudīšana EUR 1.70)

 

 • Atgriešanās Rīgā ap 21:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 25

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas izmaksas, degustācijas u.c.

Ceļojumā ņemam līdzi derīgu pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli