Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.

Deviņi Kurzemes ūdenskritumi palu laikā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zemgales muižas un parki! Lielplatones muiža, Elejas pils parks, Baronu taka Vilces muižas parkā. Muižkunga vakariņas sveču gaismā, papildinātas ar vīnu un stāstiem par dzīvi Berķenes muižā 19.gs.beigās.

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!

Latgale Lieldienu laikā. Saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kūrpinīku krucifikss. BAHS UN FORĒ. MIERA FORMULA. LNSO un solisti Latgales GORĀ

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass

Karaliska atpūta Pērnavā! Viiking SPA pirtis un baseini un dzirkstošie Tori sidri!

Būsim pazīstami – Latvijas lepnums! Kopā ar Zintu Valdmani

Pavasaris Meža rasu dendrārijā un Burkānciema kazu saimniecībā! Vidzemes podi, alus un siers!

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā

Vizbulīšu ziedēšanas laikā! Renavas muiža un parks, Žemaišu Kalvarija, Babrungeņu ūdens dzirnavas un žemaišu vakariņas pie Plateļu ezeraEkskursijas/Semināri

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!


Sākums: 30.03.2018 7:00
Beigas: 30.03.2018 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ceļojuma programmā:

 

  • Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas: 7:00.

 

  • Kafijas pauze pa ceļam.

 

 

 

  • Užutraķu pils – ir tā ko daudzi ir redzējuši, ja paraudījušies pa slavenās Traķu viduslaiku pils logiem vai vizinājušies pa skaisto Galves ezeru. Užutraķu pils – balta un stalta stāv Galves ezera krastā. Nupat pabeigta tās restaurācija! Ir ko redzēt gan pilī, gan fantastiskajā parkā ap to.

(Pili apskatīsim vietējā gida vadībā. Ieejas maksa:tiks precizēta)

 

 

 

  • Eņģeļu kalns – interesanta sakrāla vieta, kas izveidota samērā nesen – 2009.gadā, par godu Lietuvas 1000.gadei. Tagad kalnā, no kura paveras plaša apkārtnes panorāma, izvietoti jau vairāk nekā 50 eņģeļi.

 

  • Traķu foto pauzīte – šoreiz slaveno Traķu pili mēs ceļojumā neiekļaujam, bet braukt garām neapstājoties arī nevar. Maza foto pauzīte pie Galves ezera ar labākajiem skatiem uz Traķu pili, un iespēja iegādāties kādus suvenīrus.

 

  • Pusdienas

 

 

 

  • Lentavares pils – izcils neogotikas stila šedevrs. Viena no arhitektoniski skaistākajām Lietuvas pilīm, kas, protams, kā daudzas šajā apkārtnē, savulaik piederējušas Tiškeviču dzimtai. Celta 19.gadsimta 60.gados, tā paša gadsimta beigās vēl rekonstruēta pēc beļģu arhitekta plāna. Ap pili izveidots arī angļu stila parks. Taču 20.gadsimta pārmaiņas pils spožumu ir mazinājušas. Visus padomju gadus greznajā pilī bija – mēbeļu fabrika.

Pils apskate no ārpuses!

 

 

 

  • Traķu Vokes pils – vēl viens izcils 19.gadsimta arhitektūras pieminekļu kopums, kurā sajaukti vairāki arhitektūras stili – neogotika, neoklasicisms un eklektika. Pili 1870.gados izprojektējis itāļu arhitekts par paraugu ņemot Lazenki karaļu rezidences pili Varšavā. Ap pili plešas varens parks, ko 3 gadus laikā līdz 1900.gadam veidojis franču arhitekts. Ir ko redzēt un novērtēt!

(Vietējā gida vadībā apskatīsim gan pili, gan visu pārējo – ieejas maksa: tiks precizēta)

 

 

 

  • Atgriešanās Rīgā: ap 22:00.

 

Ceļotājus varam paņemt Iecavā un Bauskā! Piesakoties – jānorāda.

 

Ekskursijas cena: 30 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas izdevumi u.c.

 

Ceļojumā līdzi ņemam pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli