Valka un Valga vienā ziemas dienā – atšķirīgais un kopīgais, kopā ar Andri Grīnbergu

Ziemas diena Vidzemē - romantisks brauciens ar Gulbenes bānīti, karstvīna smarža Rankas muižā, Latvijas dārgakmeņi Litenē un Cesvaines Brūža dzērieni

Lietuvas Ziemassvētku galvaspilsēta –Anīkšči! Svētku eglīte uz ūdens, Ziemassvētku vecīša rezidence un tirdziņš ar karstvīna un piparkūku smaržu! Pastaiga koku galotnēs, seni bānīši un ceļojums kosmosā uz Piena ceļu.

Ziemassvētku tirdziņš Tartu ar karstvīna smaržu un atklājumi Igaunijas Nacionālajā muzejā

Ziemassvētku koncerts Ventspils koncertzālē – Raimonds Tiguls, Rīgas Doma kora skolas zēnu koris “Rīta un vakara dziesmas”, Ventspils svētku rotā un meistarīgi amatnieku darbi Kandavas “PūraLādē”

Garšas medībās uz Kurzemi - Elpas sieri Kazdangas pilī, izsmalcinātais Aizputes vīns, ciemos pie jestrajām Zirņu sievām un viss par Zirņiem, zirņiem un "Zirņiem"!

Saulgriežos pēc gardumiem! “Gardu muti” tirdziņš Valmiermuižā, firsta bērnības kārumi Smiltenē, krāsaini veselības kokteiļi Siguldā un pasaku namiņš meža vidū Vijciemā

Tallinas Ziemassvētku tirdziņš, unikālā Piparkūku izstāde, izgreznotais Rotermani kvartāls un Keilas ūdenskritums ziemas noskaņās!

Gidons Krēmers, Georijs Osokins un Liepājas Simfoniskais orķestris Lielajā Dzintarā, Liepāja Ziemassvētku rotā un svētku noskaņas Aizputes novadpētniecības muzeja velvētajos pagrabos

Ikšķiles novads Saulgriežu laikā - slavenā Ozoliņa konditoreja, muzikāls Ziemassvētku sveiciens Ikšķiles baznīcā, Turbu dižozols un Turkalnes muižas alus un sidrs. Gardās Ķeipenes piparkūkas

Izsmalcināta atpūta 4* Aqva Spa Rakverē, Tallinas Ziemassvētku tirdziņš un panorāmas rats virs pilsētas, ar humoru par vēsturi Paidē, varenā Kolgas muiža un pērlīte Vētsas muiža

Lustīgi Pirmie Ziemassvētki Latgalē - Šmakovkas laboratorija Silenē, brauciens zirga kamanās Baltkrievijas pierobežā un jautras rotaļas, danči un čigāni Ambeļos!

Ziemassvētku noskaņas Pērnavā! Piparkūku smarža Ziemassvētku vecīša ciemā un relaksācija Viiking SPA pirtīs un baseinos

Otrajos Ziemassvētkos - grandiozais Ķīnas laternu festivāls atgriežas Pakrojas muižā, svētku mielasts “iz Lietuvas vēstures”, kājām šķērsu ezeram un augšup līdz mēness malai

Svētku noskaņās! Mazzināmās Latgales muižas - Lielbornes muiža, Ilgas muiža, Sventes muiža, Červonkas pils. Paradīzes stūrītis - Silenes SPA, šmakovkas laboratorija un latgaliešu svētku vakariņasEkskursijas/Semināri

Tallinas Ziemassvētku tirdziņš, unikālā Piparkūku izstāde, izgreznotais Rotermani kvartāls un Keilas ūdenskritums ziemas noskaņās!


Sākums: 21.12.2019 7:15
Beigas: 21.12.2019 ~23:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana plkst. 7:15 no Zinātņu akadēmijas.

 

Brokastu pauze pirms izbraukšanas no Latvijas (ap 9:00).

 

 

 

Keilas ūdenskritums ziemas noskaņās – pēc garā turpceļa nedaudz pastaigāsimies pie dabas, un paraudzīsim vai slavenajā Keilas ūdenskritumā (augstums 6 metri) jau sākuši veidoties leduskritumi!

 

 

 

Tallina mūs sagaidīs ar svētku noskaņu it visur un skaisti rotātām ielām. Vispirms dosimies tur, kur smaržo pēc piparkūkām!

 

 

 

„Piparkūku mānija” ir unikāla mākslas izstāde, kurai ir tikai viens ierobežojums un noteikums – viss ir jādarina no piparkūkām! Izstādes autori ir mākslinieki, dizaineri, arhitekti un citu radošu profesiju un jomu pārstāvji, kas iepriekšējos gados ir radījuši visdažādākos mākslas darbus, sākot no mehāniskajiem pulksteņiem līdz pat ēdamiem modes dizaina paraugiem. Izstāde jau ir kļuvusi par tradīciju Ziemassvētkos, tā tiek rīkota kopš 2006.gada un kopumā šo gadu laikā ir piedalījušiem vismaz 360 igauņu mākslinieku. Katru gadu tiek izvēlēta īpaša izstādes tēma.

 (Ieejas maksa: 2 EUR/pers., studentiem, skolēniem un pensionāriem – 1 EUR, pirmskolas vecuma bērniem - bezmaksas).

 

Pusdienas Tallinas LIDO bistro katrai gaumei – plašs igauņu ēdienu piedāvājums.

 

 

 

Ziemassvētku tirdziņš Tallinā! Atmosfēra, kas valda Ziemassvētku tirdziņā Tallinas vecpilsētas galvenajā laukumā, uzbur ainu, kas līdzinās pasakai, kur viss ir iespējams un visas vēlēšanās piepildās. Un tā tas patiešām ir! Pašā centrā, Ziemassvētku tirgus mājiņu ieskauta, greznojas slavenā Ziemassvētku egle. Tirdziņā katrs varēs atrast ko sev piemērotu, kā arī izvēlēties unikālas Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem - amatnieku un mākslinieku darinājumus, tradicionālos igauņu ēdienus vai dzērienus.

Brīvais laiks tirdziņa izbaudīšanai un nelielām pastaigām ap Rātslaukumu!

 

Nobeigumā – Rotermanni kvartāls, kas arī spoži mirdz izgreznots Ziemassvētku noskaņās. Vēsturiskais Rotermanni kvartāls atrodas Tallinas centrā, un tiek uzskatīts par pilsētas atraktīvāko kvartālu, kurā vienuviet atrodas jaunu funkciju ieguvušas vecas rūpnieciskas ēkas un mūsdienīga arhitektūra. 19.gadsimtā strauju attīstību pieredzējušajā rūpniecības rajonā atradās tirdzniecības centrs, cietes, spirta, makaronu un maizes fabrika, mēbeļu ražotne, miltu un grūbu dzirnavas, kokzāģētava un sāls noliktava. Tagad tas viss pārvērties līdz nepazīšanai, jo jau 21.gadsimts un visas ēkas ir modernizētas un tiek izmantotas pilnīgi citādi. 2001.gadā Rotermanni kvartālam tika piešķirts vērtīga vides objekta statuss.

 

 

 

Atceļā – pauzīte lielveikalā Pērnavā, lai iespējams Ziemassvētku galdam iepirkt vēl kādus Igaunijas labumus!

 

Atgriešanās Rīgā līdz 23:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 29.  

Cenā iekļauts: vieta autobusā un pavadošā gida pakalpojumi.

Ceļojums bez lielām papildus maksām!

Cenā nav iekļauts: ieejas maksa Piparkūku izstādē (2 EUR), ēdināšanas izdevumi.

 

Līdzi jābūt derīgai pasei vai ID kartei!
Pievienotie attēli