Vidzemes raibumi! Baltezera sūkņu stacija un Rīgas ūdensapgādes muzejs, Lielezera maiznīcas ražotne Limbažos, Limbažu tīne. Elegantā Liepupes muiža

Svinēsim Igaunijai 100 un vērtēsim muižas un leduskritumus!

Leģendārais Centrāltirgus un tā noslēpumainie pagrabi! Gards sāļais kliņģeris kafejnīcā "Cepelīni"

Kaspars Zemītis. Vētra klusumā. Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

Ceļojums pa Lietuvas muižām! Tikšanās ar vīndari un vīnu baudīšana muižā

Lietuvas mazpilsētas – Ukmerģe un Nemenčine, viena no skaistākajām Viļņas baznīcām un lielākais brīvdabas gadatirgus Baltijā - Kaziukas.

Orhideju svētki Tallinā un varenā Tompeas pils, kur darbojas Igaunijas Valsts parlaments

Apceļo Pierīgu - iepazīsti ražošanas procesu Madara kosmētikas ražotnē, uzzini kā top gardās Konfelāde konfektes un sīrupi. Neparastā Katlakalna baznīca un Rāmavas muiža

Ekskursija vēsturiskajā Benjamiņu namā kopā ar tekstilmākslinieci Ivetu Vecenāni! Smalka kūka ar kafiju noslēgumā

Ziemas miers Rundāles pilī un Svitenes pils! Rīta tēja Piparmētru namiņā, Bauskas vecpilsēta un karsts smiltsērkšķu dzēriens

Sklandrauši un bukstiņbiezputra pie lībietes, īstās Latvijas saimnieces Dženetas Marinskas. Tikšanās ar trīs nešpetnām kurzemniecēm Rojā, Apšuciema podi un Melnsila zivis

Lietuva – parki, muižas un kulinārais mantojums. Kopā ar Andri Grīnbergu

Skolēnu brīvlaikā! Laiska atpūta Tartu V SPA ūdens un pirts centrā, lielākais teleskops Ziemeļvalstīs Tartu observatorijā

26. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. RAIMONDS PAULS.

Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!Ekskursijas/Semināri

Svinēsim Igaunijai 100 un vērtēsim muižas un leduskritumus!


Sākums: 24.02.2018 7:30
Beigas: 25.02.2018 ~21:30
Dienu skaits: 2

 

 

 

 

 

 

Ceļojuma programma:

 1.diena: sestdiena: Svētku un piļu apmeklējuma diena.

 

 • Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas: 7:30.

 

 • Brokastu pauze pa ceļam ap 9:00.

 

Dienas pirmajā pusē – jaunumi: apmeklēsim divas līdz šim neredzētas izcilas muižas!

 

 • Saues muiža – viena no lielākajām muižām Igaunijā! Interesanta muiža, plašs un ainavisks muižas parks un apskatīšanas vērta arī blakus esošā Saues mazpilsētiņa, kur tūristi ir reti viesi.

(Ekskursija muižā vietējā gida vadībā krievu valodā – grupas biļete ar atlaidi 4 EUR, skolēniem – 3 EUR).

 

 • Jaunums! Glehni muiža – kaut kas pavisam dīvains! Savāds parks un arī savādi objekti! Muižu skatīsim no ārpuses, izstaigāsim tās veco parku un apraudzīsim kādi interesanti objekti tajā atrodami.

 Iekštelpu apmeklējumi iespējami par nelielām papildus maksām, bet var būt ierobežoti saistībā ar svētkiem.

 

 • Svētku pusdienas baudīsim Tallinas Lido igauņu gaumē – ļoti plaša ēdienu izvēle par pieņemamām cenām.

 

 

 

 • Pēcpusdiena un viss vakars – Tallinai!

Ekskursija Tallinas vecpilsētā (bez papildus maksas) apmeklējot un iepazīstot visas nozīmīgākās tās vietas! Ekskursija būs gan pa Tompea kalnu (Augšpilsētu) ar tā izcilajiem skatu laukumiem uz vecpilsētas namu jumtiem, torņiem, ostu un pilsētas biznesa kvartāliem, gan pa Lejaspilsētu, kur apskatīsim senākās un ievērojamākās ēkas, staigāsim pa šaurām, līkumotām un romantiskām ieliņām, pabūsim slavenajā Rātslaukumā, un ielūkosimies vietās, kur reti tūristi nonāk.

 

Iespēja būt klāt Igaunijas Republikas simtgades svētkos!


 • Nakšņosim viesnīcā netālu no centra un vakars būs brīvs un tik garš cik vien katrs vēlēsies! Igaunijas galvaspilsēta valsts 100.gades svētku gaisotnē!

 

 

 

2.diena: svētdiena: Lielo leduskritumu diena.

 

 • Brokastis viesnīcā (iekļautas cenā).

 

 • Izbraukšana no viesnīcas Tallinā: 8:30.

 

Kad labi pasvinēts, laiks doties pie dabas! Apmeklēsim trīs izcilas leduskritumu vietas Ziemeļigaunijā, kur ik ziemu veidojas pārsteidzoši leduskritumi!

Viens no objektiem – pirmoreiz piedāvājumā!

 •  Jegalas ūdenskritums ar leduskritumiem – Igaunijas slavenākais ūdenskritums uz Jegalas upes. Ūdenskrituma augstums sasniedz 8 metrus. Ik ziemu tas ir patiešām pārsteidzošs! Un pat, ja pie tā jau ir būts ne reizi vien, atkal redzēšanās arī ir interesanta.

 

 • Kivisillas leduskritums jaunums: viens no augstākajiem Igaunijas ūdenskritumiem, kas Latvijas ceļotājiem maz pazīstams. Lai vai kādi būtu ziemas apstākļi, tur stāvkrastā ūdens krīt pa vairākām pakāpēm un veido ap 20 metru augstu ūdenskritumu kaskādi un parasti pat vairākus skaistus leduskritumus.

 

 • Valastes – Ontikas grandiozais stāvkrasts, kura maksimālais augstums ir 50 metri. Plaši un tāli skati paveras no Igaunijas lielākajām klintīm uz ainavisko Somu līci un piekrastes mežiem.

 

 • Valastes ūdenskritums & leduskritums – pats augstākais ūdenskritums Igaunijā un visā Baltijā. Pēdējos 10 gados kļuvis par apmēram 5 metriem augstāks. Līdz 30 metrus augsts! Ziemās te veidojas patiesi pārsteidzoši leduskritumi!

 

 • Pusdienas mazpilsētā Jehvi. Paēdam un apskatam! Pabūsim pilsētā, kas tūrisma maršrutos ir reti, un kurā daudzi latviešu ceļotāji nav bijuši.

 

 • Atceļa pauze Tartu. Lai mājupceļš nebūtu pārāk nogurdinošs vienu stundu iepauzēsim Tartu lielākajā veikalu kompleksā (ap 160 veikali), kur varēsiet gan paēst launagu, gan apmeklēt veikalus un iegādāties ko vien vēlaties.

 

 • Atgriešanās Rīgā līdz 21:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 79

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakstmītne ar  brokastīm Tallinā

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas objektos, ēdināšanas izmaksas u.c.

 

Ekskursijas vadītājs ar 20 gadu pieredzi ceļojumos pa Igauniju: Andris Grīnbergs.

Svarīgi! Ikvienam līdzi jābūt derīgai pasei vai ID kartei!

Īpaši noteikumi bērnu ceļošanai, ja viņš nebrauc kopā ar vecākiem!

Ieteikums: saģērbties nepieciešams atbilstoši laika prognozēm, un paņemt līdzi kādu lieku zeķu un cimdu pāri, lai vajadzības gadījumā ir ko nomainīt.

Ceļojums nelielā grupā – piesakieties laicīgi!
Pievienotie attēli