Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.

Deviņi Kurzemes ūdenskritumi palu laikā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zemgales muižas un parki! Lielplatones muiža, Elejas pils parks, Baronu taka Vilces muižas parkā. Muižkunga vakariņas sveču gaismā, papildinātas ar vīnu un stāstiem par dzīvi Berķenes muižā 19.gs.beigās.

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!

Latgale Lieldienu laikā. Saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kūrpinīku krucifikss. BAHS UN FORĒ. MIERA FORMULA. LNSO un solisti Latgales GORĀ

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass

Karaliska atpūta Pērnavā! Viiking SPA pirtis un baseini un dzirkstošie Tori sidri!

Būsim pazīstami – Latvijas lepnums! Kopā ar Zintu Valdmani

Pavasaris Meža rasu dendrārijā un Burkānciema kazu saimniecībā! Vidzemes podi, alus un siers!

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā

Vizbulīšu ziedēšanas laikā! Renavas muiža un parks, Žemaišu Kalvarija, Babrungeņu ūdens dzirnavas un žemaišu vakariņas pie Plateļu ezeraEkskursijas/Semināri

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala


Sākums: 07.04.2018 7:00
Beigas: 07.04.2018 ~ 22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

 • Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas pl 7:00

 

 • Turpceļā – pusceļā brokastu pauze ap 9:00, pirms iebraukšanas Igaunijā.

 

 • Vana Vigalas muiža – sena muiža Igaunijas vidienē. Tā celta 1772-1775.gados, pārbūvēta 19.gadsimta beigās, un smagi cietusi 1905.gadā, kad bojā aizgājusi bibliotēka ar 20 000 grāmatām. Tomēr muižas ēka atkal atjaunota līdz 1914.gadam un cauri 20.gadsimtam saglabājusies līdz mūsdienām. Tajā darbojas dažādas izglītības iestādes. Apskatīsim to no ārpuses un pastaigāsim pa seno muižas parku, kura pirmsākumi ir no 18.gadsimta, un tas bijis slavens kā briežu dārzs. Interesanti zināt, ka šajā nomaļajā Vana-Vigala ciemā kopš 2002.gada ik vasaru notiek smagā roka festivāls Hard Rock Laager.

 

 • Kullamaa Igaunijas vēsturē ļoti nozīmīga vieta. Tajā apskatāma 13.gadsimtā celta baznīca, kas ir viena no vecākajām Rietumigaunijā. Aplūkosim kanceli, lustru, ērģeles, altāra gleznojumu, H. Gesekena epitāfiju un uzvaras arku grupu, kā arī uzkāpsim baznīcas tornī, lai baudītu lielisku skatu!

(Ziedojums)

 

 • Piebaznīcas tikpat sena, unikāla kapsēta, kurā apskatāms senākais riņķakrusts Igaunijā. Tas veltīts leģendārajam zemniekam Matzam, kas pierādījis, ka purvaini akmeņaino zemi var kopt un kļūt bagāts! Vērts zināt, ka Kullamaa ciems ir igauņu rakstu valodas pirmsākumu vieta!

 

 • Koluveres pils – skaista, neliela, bet ļoti sena pils ar diviem stūru torņiem, kas uz mākslīgi veidotas saliņas Līvi upē celta jau 13.-14.gadsimtā. Oriģināli iekštelpu interjeri līdz mūsdienām nav saglabājušies, jo 19. un 20.gadsimtā pils pārcietusi trīs postošus ugunsgrēkus, kā rezultātā autentiski ir tikai pils mūri. Tagad tas ir privātīpašums, kas pavisam nesen rūpīgi restaurēts. Apkārt pilij ir interesants, vēsturisks parks. Pašā pilī izveidots ekskluzīvs viesu nams un restorāns, kas strādā tikai uz īpašiem pasūtījumiem. Pili apskatīsim tikai no ārpuses, pastaigājot pa seno parku, kurā no sendienām saglabājies kāds īpašs tiltiņš.

 

 • Hāpsala – plaši pazīstams piekrastes kūrorts, romantiska vecpilsēta, un slavenā Hāpsalas pils un Doma baznīca, kurā mājo Baltās dāmas spoks, un notiek daudz interesantu notikumu, ieskaitot arī mūzikas festivālus. Hāpsala ir dibināta jau 1279. gadā un labi pazīstama, pateicoties savai vēsturei un jūrniecībai, siltajam jūras ūdenim un ārstnieciskajām dūņu procedūrām. Hāpsala ir brīnišķīga maza pilsētiņa ar šaurām ieliņām un romantiskām koka dzīvojamām mājām. Iesim garākā pastaigā pa pils kompleksu un vecpilsētas interesantākajām vietām (bez papildu maksas).

 

 • Hāpsalu Mežģīņu centrs - pilsēta jau kopš 19.gs. lepojas ar savām slavenajām šallēm un rokdarbnieču darinātām mežģīnēm. Hāpsalu lakatos parastā dzija tika aizstāta ar smalkāku un šalle bija jāuzada tik meistarīgi, lai to viegli varētu izvilkt cauri gredzenam. Vēl šodien šī īpašā māksla tiek nodota no paaudzes paaudzē. Leģenda vēsta, ka Krievijas imperatore reiz dāvanā saņēmusi šalli, kas ietilpusi rieksta čaumalā, bet atvērtā veidā pilnībā apsegusi plecus. Lai uzzinātu ko vairāk par šiem brīnišķīgajiem rokdarbiem, apmeklēsim Mežģīņu centru, kur atrodas Hāpsalu šaļļu un lakatu pastāvīgā ekspozīcija, rokdarbu darbnīca un mežģīņu izstrādājumu veikals. 

(Apmeklējuma maksa EUR 1.50)


 • Hāpsalas Doma baznīca ir lielākā vienjoma baznīca Baltijas valstīs un pilsētas svarīgākais vēstures un kultūras piemineklis. Tā saistīta ar Leģendu par Balto dāmu – pilnmēness naktīs augustā Hāpsalas Doma baznīcas dienvidu sienas Kristāmā kambara logā parādās sievietes figūra. Kā un kāpēc šī sieviete parādās kapelas logā jau gadsimtiem ilgi? To visu uzzināsiet baznīcas apskates laikā. 

(Ieejas maksa Doma baznīcā – 2 EUR.)

 

 

 

 • Kūrzāle lepni slejas krastmalas promenādē, un ir viena no skaistākajām koka ēkām visā Igaunijā! Interesanti, ka 19. gadsimta beigās krasta Promenādes malā uzceltā un koka mežģīnēm rotātā Kūrzāle, atradās gandrīz pilnībā jūrā. Vēlāk ēkas galos esošie mazie līcīši tika aizpildīti, un krasta stiprinājums ieguva savu pašreizējo formu. Kūrzāli un tās koncertmāju bija īpaši iecienījis Krievijas ķeizara galms un Pēterburgas augstāko aprindu pārstāvji, bet padomju laikā Kūrzālei arī tika atrasts pielietojums – tā tika izmantota kā noliktava.

 

 • Nobeigumā būs brīvais laiks pusdienām, Hāpsalas kūku baudīšanai, papildus pastaigām vecpilsētā un suvenīru iegādei.

 

 

 

 • Kasari vecais tilts – atceļā no Hāpsalas pastaigāsim pa atjaunoto un par gājēju tiltu izmantojamo Kasari upes veco tiltu, kas uz Tallinas – Sāremā ceļa tika uzbūvēts 1904.gadā. Garuma un ūdens daudzuma ziņā ceturtā lielākā Igaunijas upe – Kasari tek uz Matsalu līci un šis skaistais tilts ir uzbūvēts Kasari upes lejtecē, kas pavasaros ievērojami pārplūst. Šis 308 metrus garais tilts savulaik bija garākais dzelzsbetona tilts Eiropā!

 

 • Atgriešanās Rīgā līdz 22:00.


Maršrutu sagatavojis un vada vēsturnieks Andris Grīnbergs.

 

Ekskursijas cena: 33 EUR.

Cenā iekļauts: vieta autobusā un pavadošā gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts: Ieejas maksas, ēšanas izdevumi un citi personīgie izdevumi.

 

Noderīga informācija ceļotājiem:

Visi maršrutā apmeklējamie objekti ir viegli pieejami jebkura vecuma ceļotājiem, ieskaitot bērnus.

Obligāti – līdzi ceļošanai derīga pase vai ID karte, jo Igaunija ir ārzemes!
Pievienotie attēli